Już niedługo poznamy zwycięzców Oscarów, a tymczasem możecie zapoznać się z wynikami naszego plebiscytu Best of 2012. W grze o tron głównymi wygranymi okazali się "Wiedźmin 2: Zabójcy królów – Edycja Rozszerzona" oraz "Mass Effect 3", a w filmowej kategorii "ofiarą" pierwszego miejsca padła produkcja Petera Jacksona, "Hobbit: Niezwykła podróż". Jak wypadły inne tytuły na tle tych hitów? Dowiecie się stąd, a jeśli chcecie poznać zwycięzców reszty kategorii, zapraszam do rozwinięcia newsa.
Czasem mówi się, że Walentynki to obca moda, która napłynęła do nas tylko po to, by sprzedawcy podreperowali sobie budżety w chudych miesiącach. U nas jednak nie będziemy zachęcać do rejsu we dwoje ani namawiać do występów w radiu, gdzie będziemy sprawdzać naszą wiedzę o ukochanym. Dziś uczcimy Walentynki w nieco innym stylu i towarzystwie. Nie zabraknie rzecz jasna miłości – tej fantastycznej.
W fantastyce temat miłości nie jest żadnym tabu. Wymyślone światy nie stronią od wzajemnego zauroczenia, zaś niejednokrotnie miłosne perypetie bohaterów znacznie wzbogacają dobrą fabułę. Jak więc uczcić dzisiejszy dzień, mając do dyspozycji wyobraźnię? Bez obaw – przygotowaliśmy dla was kilka niespodzianek.
Przede wszystkim warto bliżej przyjrzeć się efektom pracy naszych redaktorów, którym amory nie uderzyły do głowy na tyle mocno, by się obijać i nie przygotować czegoś specjalnie na ten dzień. Startujemy z romansami Sheparda, czyli głównej postaci w grze "Mass Effect 3". Nasz "dziarski komandor", płci wszelakiej, może uratować świat i przy okazji okazać trochę więcej serca jednemu z towarzyszy. Któremu i jak rozgrzać serce w obliczu zagłady dowiecie się z naszego artykułu. Na tym rzecz jasna lista atrakcji się nie kończy. Mamy dla was także tłumaczenie felietonu, który porusza kwestię ewolucji seksualności i homoseksualności, rzecz jasna w odniesieniu do fantastyki. Obie części analizują także samą tematykę płci. Czy motywy te pojawiały się w literaturze często? Gdzie szukać ich początków? Tego dowiecie się z felietonów, które przetłumaczyła dla was czarodziejka imieniem Sansa Stark.
Przemyśleń ciąg dalszy, czyli dość obszerne przemyślenia naszego naczelnego, to nic innego, jak próba skierowania graczy podczas sesji na glębokie wody miłości. Po drodze jednak czeka mielizna pełna banału i uratowanych księżniczek, przed czym Wiktul przestrzega.
To już ostatnia szansa na zagłosowanie w plebiscycie Best of 2012! Oddawać głosy na swoich faworytów będzie można do około 12:00 17 lutego, kiedy plebiscyt zostanie zamknięty. Kilka dni później oczekujecie podsumowania i udostępnienia wyników. Wtedy wszyscy (ja również, bo to jedynie Nazin zna wszelkie dane) poznamy zwycięzców. Mogły się one zmienić od ostatniego newsa, bo liczba głosujących zwiększyła się dwukrotnie.
Wstaliście już? Obudzeni? Jeśli nie, to kawa w dłoń i do czytania, bo na sobotni poranek przygotowaliśmy dla was dwie ciekawe atrakcje. Pierwszą z nich jest świeżutka recenzja przygodówki o dość długim tytule – The Book of Unwritten Tales: The Critter Chronicles, stanowiącej prequel "The Book of Unwritten Tales". Zaś drugą atrakcją jest recenzja, wyczekiwanej przez fanów Pratchetta, Długiej Ziemi! Enjoy!
Spędziłem kilkanaście solidnych godzin przy "The Book of Unwritten Tales", wypełnionych śmiechem, wytężonym wysiłkiem umysłowym i ciekawością, co czeka za rogiem, dlatego też z wielkim entuzjazmem podszedłem do tytułu stanowiącego prequel dla wydarzeń związanych z Wilburem, Ivadorą, Nathem i Zwierzakiem. "The Book of Unwritten Tales: The Critter Chronicles" nieco krótsza od poprzedniczki, acz równie przezabawna, gra przygodowa typu point-and-click w polskiej wersji kinowej zrealizowanej za sprawą IQ Publishing.
"Długa Ziemia" to powieść, powstała w wyniku współpracy Terry'ego Pratchetta i Stephena Baxtera. Ten pierwszy jest znany ze swojego cyklu "Świat Dysku", który doczekał się już około czterdziestu książek. Niebywałe osiągnięcie, ale przyznam, że nie czytałem żadnego tytułu jego autorstwa, a "Świat Dysku" widnieje w moich planach pod kategorią "kiedyś". "Długa Ziemia" jest więc moim pierwszym spotkaniem z Pratchettem, a znając jego renomę, miałem duże oczekiwania. Smaku narobił mi też fakt, że mamy tu do czynienia z pozycją nie jednego, lecz dwóch znakomitych pisarzy. W końcu Stephen Baxter to także znana osobistość w fantastyce. Czy starania tych dwóch autorów dały nam książkę wartą przeczytania? Nie do końca.
Tak jest, były „Tłuste Czwartki”, ale padły od nadmiaru cholesterolu i niezdrowego trybu życia. Teraz zaś powstał „niedzielniak”, póki co specjalny, okolicznościowy z okazji pierwszej niedzieli lutego. Pora odkorkować zimne, pokryte szronem butelki szampana, odszpuntować antałek, tudzież dwa, złocistego trunku i świętować! Tym bardziej, że kolejna taka okazja dopiero za rok. Ale wracając do sprawy – czy „niedzielniak” się przyjmie i wejdzie na stałe do folkloru GameExowego? Czy wręcz przeciwnie – zmarnieje do szczętu, a na jego miejsce wskoczy nowy, równie specjalny „program” z soczystymi tekścikami do lektury? Nie wiem, moja magiczna kula jest umazana w jakimś fluorescencyjnym syfie i nie mogę dojrzeć przyszłości, a wycieranie go nie wchodzi w grę, bo gada on po ludzku i grozi, że będzie… Mniejsza z tym co gada, bo to jakieś sprośne, nieprzyzwoite świństwa. Ekhm, wracając do tematu – mam oto zaszczyt zaprosić nasze czytelniczki i czytelników do lektury, mam nadzieję, przyzwoitych i porządnych tekstów GameExe'owy! Szczegóły w rozwinięciu newsa.
Minecrafta chyba nie trzeba nikomu przedstawiać – survivalowa indie gra zdobyła szczyty popularności wśród większości graczy oraz, o dziwo, użytkowników YouTube'a. Ponieważ nasza mała gameexeowa społeczność, jak się okazało, łączy kilku entuzjastów tej gry, postanowiliśmy założyć wspólny plac zabaw.
Tak właśnie powstał GExeCraft. Zatem nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić do wspólnej zabawy! Przed tym tylko prosilibyśmy o zapoznanie się z regulaminem, a jeżeli nie wiecie jak się do nas podłączyć zajrzyjcie do naszego krótkiego tutoriala. O całej rozgrywce można również dyskutować na subforum. W planach mamy epickie wyprawy do zapomnianych kurhanów, zabawy z magią, potworami i eksploracje dungeonów!
W ostatniej ankiecie pytaliśmy was, czego oczekujecie po fantastyce w filmach, grach i książkach w 2013 roku. Szczerze mówiąc, wyniki były do przewidzenia (w nowej ankiecie tak łatwo nie będzie, hehehehe). Zwyciężyła opcja "Więcej MOCY", czyli chcecie zawiłej fabuły, złożonej treści i trudniejszych przeciwników.
Plebiscyt Best of 2012 na najlepsze tytuły ubiegłego roku wciąż trwa. Jeśli jeszcze nie oddaliście głosów na swoich faworytów, to zachęcam do zrobienia tego, klikając tutaj. Nie trzeba zakładać konta na Game Exe, aby móc zagłosować. Tym samym pragnę zdradzić wam kilka szczegółów. Na razie w kategorii "Najlepszy film" przoduje "Hobbit: Niezwykła podróż", zaś w "Grze roku" prowadzi "Mass Effect 3". Czy taki wynik utrzyma się do końca? Wszystko zależy od was.
Po wielu trudach i znojach, po 37 dniach rozgrywek, w trakcie których napisano 34 strony sesyjnej fabuły, co przełożyło się na 477 odpowiedzi graczy i MG.
W naszych PBFowych zmaganiach wzięło udział 13 grających i 4 prowadzących. Wszystkie historie i poczynania uczestników turnieju w ich sesyjnych tematach wyświetlano łącznie 4384 razy, co pozwala zaryzykować stwierdzenie, iż zawody cieszyły się pewnym zainteresowaniem. Co zaś z rzeczą najbardziej interesującą – werdyktem i zwycięzcami?
Przyszedł czas na podsumowanie 2012 roku, który przyniósł ze sobą wiele interesujących (jeśli nie świetnych) pozycji – wśród gier między innymi mieliśmy okazję zapoznać się z: "Borderlands 2", "Mass Effect 3", "The Walking Dead", "Risen 2: Mroczne wody" i "Assassin's Creed III", a wśród filmów z "Mrocznym Rycerzem Powstaje", "Niesamowitym Spider-Manem" czy "Hobbitem: Niezwykła podróż". O książkach nawet nie wspomnę, bo była ich ogromna ilość. Bez zbędnych owijań w bawełnę – przygotowaliśmy z tego powodu dwie atrakcje. Pierwsza to plebiscyt Best of 2012, w którym możecie zagłosować na swoje najlepsze gry i filmy. Druga przedstawia Najlepsze tytuły 2012 roku wybrane przed redakcję. Co nas w ubiegłym roku szczególnie zauroczyło? Dowiecie się stąd. A jeśli zamierzacie oddać głos na swoich faworytów – zapraszam tutaj. Tylko nie zapomnijcie podzielić się z nami własnymi wrażeniami i opiniami!
- 64 strony
- « Pierwsza
- ←
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- →
- Ostatnia »