The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar

The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar
Ocena użytkowników
9.21 Średnia z 63 ocen
Twoja ocena

"Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar" przenosi gracza do uniwersum znanego dobrze z kart prozy Tolkiena. Użytkownik może wcielić się w postać elfa, krasnoluda, hobbita, a nawet – tadam! – człowieka. Gra należy do gatunku MMO, zatem w czasie wędrówek po Śródziemiu gracz ma szansę spotkać tak wspaniale rozegrane postacie jak "Legolas1324" czy "I@mawesome", dlatego też wskazane jest uważne dobieranie serwera. Tym bardziej, że po trzech latach twórcy zrezygnowali ze ściągania abonamentu, przechodząc na opcję "Free to Play" i wpuszczając do Arnoru masę dzieciaków o mentalności Golluma. "World of Warcraft" wykończył Śródziemie – o tempora, o mores!

Rozgrywka przywodzi na myśl styl gry typu hack&slash, nie odbiegając przy tym od innych znanych produkcji MMO – pojedynczo lub w drużynie gracz gromi sługi Saurona, zbiera porzucony sprzęt, okrada groby, eksterminuje okoliczną faunę i zdobywa doświadczenie. Istotne jest również odwiedzanie rozmaitych osad, żeby opchnąć niepotrzebne już graty, posocjalizować się ze społeczeństwem innych użytkowników i zgarnąć "exp" za wykonane zadania. "LotRO" charakteryzuje się ładną dla oka oprawą graficzną i całkiem wiernym odwzorowaniem znanych z kart powieści krain, dlatego też, pomimo mniejszej popularności od dzieła "Blizzardów", cieszy się estymą graczy.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Chyba każda miłośniczka fantasy marzyła kiedyś, żeby zostać Eowiną czy Arweną, względnie Aragornem w spódnicy. Od 3 lat wcielenie się w jedną z bohaterskich kobiet Śródziemia jest możliwe. Przez ten czas uparte graczki musiały uszczuplać swoje miesięczne dochody, żeby móc poruszać się po bajkowym świecie. Od 10 września firma Turbine uczyniła krok w stronę graczy: LotRO stał się darmową grą z systemem fakultatywnych mikropłatności. W każdym momencie gry można przejść do sklepiku, w którym za... czytaj dalej...

Galeria Zobacz więcej »

Newsy Zobacz więcej »

Wymagania sprzętowe

  • Pentium 4 3.2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7800 lub lepsza)
  • 10 GB HDD
  • Windows XP/Vista
Wczytywanie...