Misty Mountains

3 minuty czytania

Historia

Oddzielające tereny Eriadoru od dzikiego Rhovanionu Góry Mgliste (Misty Mountains), są skrytym pod śniegiem łańcuchem górskim, domem gigantów i niebezpiecznych śnieżnych bestii. Tylko nieliczni przeprawiają się między wysokimi szczytami przez Wysoką Przełęcz (High Pass) na północ od Rivendell. W tych trudnych czasach przejście jest zablokowane, strzeżone przez mieszkańców miasta goblinów (goblin-town) – plątaniny jaskiń zamieszkanych przez orków. Tutaj też znajduje się zapomniana siedziba krasnoludów, Helegrod, gdzie czai się okrutny nieprzyjaciel, mogący spowodować niewypowiedziane szkody na północy.

misty mountains, góry mgliste

Lokacja ta zawiera ponad 70 zadań dla postaci na poziomach 39-50, włączając w to instancję dla małych drużyn i 12-osobowy rajd – Helegrod.

Miejsca

Zirakzigil

Zirakzigil, Srebrny Róg (Silvertine), znany również jako Celebdil Biały (Celebdil the White) w języków elfów, jest jednym z trzech najwyższych szczytów Gór Mglistych, poniżej którego znajdują się głębiny Morii – dawnego domu krasnoludów – Khazad-dûm. Ponoć Durin Nieśmiertelny (Durin the Deathless) niegdyś zdobył ten szczyt, lecz wiedza ta zatarła się przez lata.

misty mountains, góry mgliste

W nieco mniej odległych czasach, wielka bitwa płomieni i błyskawic miała miejsce pod Zirakzigilem i całe zbocze góry uległo zniszczeniu. Po bitwie wielu myślało, że to okrutna burza przeszła przez góry. Prawda ujawniła się nieco później...

Fani Tolkiena rozpoznają szczyt Zirakzigil, na którym Gandalf Szary (Gandalf the Grey) walczył z Balrogiem z Morii. Obaj ponieśli śmierć. Gracze "Lord of the Rings Online: Mines of Moria" również znajdą przygody pod Celebdil.

Miasto goblinów

W Górach Mglistych, daleko ponad ukrytym miasteczkiem Elfów – Rivendell, leży wejście do jednego z najpotężniejszych królestw goblinów, jakie pozostały w Śródziemiu (Middle-earth). Goblińskie miasto jest zamieszkane przez nikczemnych mieszkańców. Kiedyś rządził nimi Wielki Goblin (Great Goblin), lecz spotkał swoją śmierć z ręki Gandalfa Szarego, władającego Glamdringiem – bronią stworzoną specjalnie do zabijania goblinów. Stało się to, gdy czarodziej ratował kompanię Thorina Dębowej Tarczy (Thorin Oakenshield). To szczęśliwe zdarzenie zapoczątkowało nowy etap w historii Śródziemia, gdyż to właśnie w korytarzach tego miasta Bilbo Baggins wpadł na Golluma i odnalazł mały złoty pierścień, od którego zależały losy świata.

misty mountains, góry mgliste

Gobliny z miasta unikają słońca, wolą pozostać w ciemnych jaskiniach, ale nie są tchórzami. To okrutny lud, pełen nienawiści do wszystkiego co piękne. Są sprzymierzone z Wargami ze wschodu Gór Mglistych. Zwykle napadają małe wioski, ale raz maszerowały aż do Samotnej Góry (Lonely Mountain), aby walczyć w Bitwie Pięciu Armii (Battle of Five Armies).

Fani "Hobbita" J.R.R. Tolkiena od razu rozpoznają goblińskie miasto jako jeden z najsłynniejszych punktów w książce. Gracz zauważy, że gobliny nie próżnowały od Bitwy Pięciu Armii, o ile odważy się zejść do jaskiń...

Wysoka Przełęcz

Szeroka przestrzeń Gór Mglistych dzieli Śródziemie na połowy, sprawiając trudności w handlu i podróżowaniu między nimi. Kilka dróg przez góry najeżone jest niebezpieczeństwami. Pierwsza to objechać cały łańcuch od południa aż do Wrót Rohanu (Gap of Rohan). Plotki głoszą jednak, że obecnie przejście to kontrolują Orkowie. Druga ścieżka wiedzie przez Przełęcz Czerwonego Rogu (Redhorn Gate), mniej więcej w połowie drogi od Wrót Rohanu do Rivendell, lecz Cień ze Wschodu (Shadow in the East) spowodował, że nawet ta ścieżka nie jest wolna od niebezpieczeństw.

Opodal doliny Imladris znajduje się trzecie przejście – Wysoka Przełęcz. Kiedyś była to najczęściej używana droga na Północy, aż do momentu, gdy zamieszkały tam gobliny i olbrzymy. Obecnie podróżnicy narażeni są na napady ze strony jeźdźców z miasta Goblinów albo na ryzyko bycia zgniecionym przez głazy ciskane dla zabawy przez olbrzymy.

misty mountains, góry mgliste misty mountains, góry mgliste

Wysoka Przełęcz będzie miejscem znajomym fanom "Hobbita" jako miejsce, w którym kompania Thorina była zmuszona do szukania schronienia przed burzą i olbrzymami w goblińskim mieście. To jedno z kilku miejsc w grze stworzonych dokładnie według opisów z książki.

Źródło: lotro.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...