Ettenmoors

3 minuty czytania

Historia

Starożytny dom orków i trolli – Wrzosowiska Etten (Ettenmoors) – długo był frontem bitew ze sługami zła, którzy gromadzili się u stóp Góry Gram (Mount Gram), aby walczyć na północy. Tu, u źródeł rzeki Hoarwell, sojusznicy Strażników muszą stawiać czoła zastępom potworów. Gracze mogą dołączyć do bitwy na poziomie 50, grając zarówno jako bohaterscy Wolni Ludzie (Free People), jak i zostać Sługami Saurona (Servants of Sauron), tworząc własnego potwora.

lokacje, ettenmoors, wrzosowiska etten

Wrzosowiska Etten są miejscem epickich bitew w trybie PvMP (gacze kontra sterowane przez gracza potwory). Region ten jest dostępny wyłącznie dla graczy z kontem VIP.

Miejsca

Glân Vraig

Kiedy szepty Cienia rozpełzły się z powstałego Angmaru, elf Lainedhel opuścił schronienie w Imladris znanego również jako Rivendell i pomaszerował w głąb Wrzosowisk Etten z każdym, kto zechciał za nim podążać. Wysłał wiadomość do krasnoludów z Othrikaru, Strażników i do plemienia ludzi Eglain, które żyło na pustkowiach Lone-lands. Kiedy Wolni Ludzie Eriadoru zebrali się pod sztandarem Elfów, wybudowali swoją pierwszą fortecę: Glân Vraig.

lokacje, ettenmoors, wrzosowiska etten

Elficka cytadela Glân Vraig leży w południowo-wschodniej części Wrzosowisk Etten, na krawędzi poskręcanego lasu, broniąc przejścia południowego przez Siedziby Trolli (Trollshaws) do Rivendell. Choć nie największa, to z pewnością jest najlepiej bronioną twierdzą i ostatnim bastionem w walce przeciwko Angmarowi, gdy wszystkie inne punkty oporu upadną.

W LOTRO, Glân Vraig jest startową lokacją dla wszystkich graczy, którzy wkroczą do Wrzosowisk Etten w trybie PvMP po stronie Wolnych Ludzi. Jest to strefa bezpieczna od potworów. Twierdza Glân Vraig została zaprojektowana przez twórców jako ważny punkt zborny sojuszu, nie inaczej niż ten założony przez Elendila i Gil-galada przeciw Sauronowi u kresu Drugiej Ery.

Gramsfoot

Szczyt Gram znajduje się na północno-zachodnim brzegu Wrzosowisk Etten w Górach Mglistych (Misty Mountains). Przez długi czas był siedliskiem goblinów – aż do czasu, gdy ich przywódca, Golfimbul, został zabity przez Bandobrasa "Bullroarera" Tuka podczas Bitwy na Zielonych Polach (Battle of the Greenfields) kilkaset lat temu. Leżąca na granicy Angmaru, Góra Gram ponownie stała się fortem straszliwej siły. Orkowie, wargowie, golbiny, trolle i inne złe stworzenia zbierają się tam, aby rozpocząć wkrótce inwazję na Eriador.

lokacje, ettenmoors, wrzosowiska etten

Fort Gramsfoot jest bardzo dobrze bronioną twierdzą u podnóży Góry Gram i jest niemal niemożliwa do zdobycia. Armia Angmaru prze na południe pod dowództwem Akúlhuna. Właśnie we Wrzosowiskach Etten daje się odczuć jej prawdziwą potęgę. Teraz Akúlhun jest niemal gotów, by zaatakować i zrównać Rivendell z ziemią... O ile będzie w stanie sprostać potędze zamieszkującej Ukrytą Dolinę (Hidden Valley).

W LOTRO Gramsfoot jest startową lokacją dla graczy, którzy zdecydują się na granie po stronie Saurona w grze PvMP. Jest to strefa niedostępna dla Wolnych Ludzi, więc nie toczą się tam walki. Została stworzona przez twórców LOTRO na podstawie wiedzy z "Hobbita".

Ost Ringdyr

Po tym jak twierdza Glân Vraig została zbudowana, Wolni Ludzie z Eriadoru wiedzeni przez elfa Lainedhela parli dalej we Wrzosowiska Etten. Na dalekim wschodnim krańcu zbudowali kolejny fort – Ost Ringdyr, w którym zatrzymała się główna armia. Tam Wolni Ludzie zyskali nowych sprzymierzeńców: pomniejsze orły, daleko spokrewnione z Wielkimi Orłami (Great Eagles) z Gór Mglistych, oraz wspaniałą starożytną rasę niedźwiedzi.

Przywódcy Wolnych Ludzi ustanowili Ost Ringdyr swoją kwaterą główną, gdzie planowano i organizowano obronę Wrzosowisk Etten oraz Północy (North). Ilekroć wrogie oddziały próbują pobić przymierze i przedrzeć się do Siedzib Trolli, Ost Ringdyr staje im na drodze jako nieustępliwy wartownik.

lokacje, ettenmoors, wrzosowiska etten lokacje, ettenmoors, wrzosowiska etten

Twierdza Ost Ringdyr została stworzona dla równowagi przeciwko Dâr-gazag, potężnej fortecy armii Angmaru na zachodnich krańcach Wrzosowisk Etten. Mimo że mogą toczyć się tu walki, a gracze sterujący potworami mogą uzyskać w tym miejscu zadania, które będą wymagały walki z Wolnymi Ludźmi z Ost Ringdyr, sama forteca jest zbyt silna, aby można było ją przejąć.

Źródło: lotro.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...