Dragon Age 2

Dragon Age 2
Ocena użytkowników
7,68 Średnia z 490 ocen
Twoja ocena

"Dragon Age 2" to druga część serii "Dragon Age", trzecia, jeśli liczyć pełnoprawny dodatek "Przebudzenie". Została ona stworzona przez kanadyjskie studio Bioware znane z takich gier jak "Mass Effect", "Baldur's Gate" czy "Neverwinter Nights".

Głównym bohaterem (lub bohaterką) jest Hawke, który uciekł z rodzinnego miasta Lothering przed plagą pomiotów. Zajdzie on do miasta Kirkwall, gdzie stopniowo będzie zdobywał popularność. Cała historia jest opowiadana przez Varrica, jednego z naszych kompanów.

Rozgrywka nie przeszła żadnych większych zmian. Dostępne są trzy klasy: mag, wojownik i łotrzyk. Twórcy w walce postawili na dużą efektowność i sterowane przez nas postacie będą robiły rozmaite akrobacje. System towarzyszy także nie przeszedł innowacji, kompanów jest siedmiu (jeden z DLC), a podczas misji podróżować można tylko z czterema. W grze zrezygnowano z lokacji "Obozowisko" znanej z "Dragon Age: Początek", gdzie można było odbyć rozmowę z każdym z członków drużyny. Gracz porozmawiać z daną postacią może tylko w określonych sytuacjach, a każdy towarzysz będzie posiadał własny dom, podobnie jak bohater. Cała akcja gry będzie się toczyła w mieście Kirkwall i przez około 40 godzin gracz będzie przebywał w bliźniaczych lokacjach, gdyż Bioware użyło wobec nich recyklingu.

"Dragon Age" doczekało się trzech DLC, które dodają do gry więcej niż same przedmioty – "Książę na wygnaniu", "Dziedzictwo" i "Znak Zabójcy". Ta produkcja nie spotkała się z ciepłym przyjęciem graczy z powodu recyklingu lokacji, wielu uproszczeń i źle zbalansowanego poziomu trudności. Krytycy ocenili ją pozytywnie, ale do graczy należało ostanie słowo – początkowo dziecko Bioware sprzedawało się bardzo dobrze, jednak z czasem notowania spadły. Twórcy nie planują stworzyć więcej DLC do "Dragon Age" i obiecują, że trzecia część będzie lepsza od swojego poprzednika.

Galeria Zobacz więcej »

Wideo Zobacz więcej »

Newsy Zobacz więcej »

Oryginalny dubbing

Rebekah Staton
Bethany Hawke
Dwight Schultz
Bodahn Feddic
Carver Hawke
Hawke Kobieta
Nicholas Boulton
Hawke Mężczyzna
Leandra Hawke
Sebastian
Yuri Lowenthal
Różne głosy
Tim Bentinck
Różne głosy 2

Wymagania sprzętowe

Wymagania minimalne:
  • System operacyjny: Windows XP (SP3), Vista (SP2)/ Windows 7
  • Procesor: Intel Core 2 Duo 1.8 GHz/ AMD Athlon 64 X2 1.8 GHz
  • Pamięć RAM: 1 GB (1.5 GB dla Visty i Windows 7)
  • Karta grafiki: Radeon HD 2600 Pro 256 MB/ GeForce 7900 GS 256 MB
  • Dysk twardy: 7 GB wolnego miejsca

Konfiguracja rekomendowana:
  • Procesor: Intel Core 2 Quad 2.4 GHz/ AMD Phenom II X3 2.8 GHz
  • Pamięć RAM: 2GB (4 GB dla Visty i Windows 7)
  • Karta grafiki: Radeon HD 3850 512 MB/ GeForce 8800GTS 512 MB
  • Karta grafiki (DirectX 11): Radeon HD 5850/ GeForce GTX 460
Wczytywanie...