swiat_dryftu2

Dragon Age 2

Dragon Age 2
Ocena użytkowników
7,68 Średnia z 490 ocen
Twoja ocena

"Dragon Age 2" to druga część serii "Dragon Age", trzecia, jeśli liczyć pełnoprawny dodatek "Przebudzenie". Została ona stworzona przez kanadyjskie studio Bioware znane z takich gier jak "Mass Effect", "Baldur's Gate" czy "Neverwinter Nights".

Głównym bohaterem (lub bohaterką) jest Hawke, który uciekł z rodzinnego miasta Lothering przed plagą pomiotów. Zajdzie on do miasta Kirkwall, gdzie stopniowo będzie zdobywał popularność. Cała historia jest opowiadana przez Varrica, jednego z naszych kompanów.

Rozgrywka nie przeszła żadnych większych zmian. Dostępne są trzy klasy: mag, wojownik i łotrzyk. Twórcy w walce postawili na dużą efektowność i sterowane przez nas postacie będą robiły rozmaite akrobacje. System towarzyszy także nie przeszedł innowacji, kompanów jest siedmiu (jeden z DLC), a podczas misji podróżować można tylko z czterema. W grze zrezygnowano z lokacji "Obozowisko" znanej z "Dragon Age: Początek", gdzie można było odbyć rozmowę z każdym z członków drużyny. Gracz porozmawiać z daną postacią może tylko w określonych sytuacjach, a każdy towarzysz będzie posiadał własny dom, podobnie jak bohater. Cała akcja gry będzie się toczyła w mieście Kirkwall i przez około 40 godzin gracz będzie przebywał w bliźniaczych lokacjach, gdyż Bioware użyło wobec nich recyklingu.

"Dragon Age" doczekało się trzech DLC, które dodają do gry więcej niż same przedmioty – "Książę na wygnaniu", "Dziedzictwo" i "Znak Zabójcy". Ta produkcja nie spotkała się z ciepłym przyjęciem graczy z powodu recyklingu lokacji, wielu uproszczeń i źle zbalansowanego poziomu trudności. Krytycy ocenili ją pozytywnie, ale do graczy należało ostanie słowo – początkowo dziecko Bioware sprzedawało się bardzo dobrze, jednak z czasem notowania spadły. Twórcy nie planują stworzyć więcej DLC do "Dragon Age" i obiecują, że trzecia część będzie lepsza od swojego poprzednika.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

W ostatnich latach kanadyjski BioWare był postrzegany w branży jako prawdziwa „kura znosząca złote jajka”, a produkcje tego studia zdobyły rzeszę fanów na całym świecie i niemal całkowicie zdominowały nieco wyeksploatowany gatunek gier RPG. Nie inaczej było w przypadku pierwszego „Dragon Age’a”, który jeszcze przed premierą został okrzyknięty duchowym spadkobiercą kultowej sagi „Baldur’s Gate”. Czy nowa odsłona serii ponownie zawładnie duszami milionów graczy na całym świecie? Who am I? ... czytaj dalej...

Galeria Zobacz więcej »

Wideo Zobacz więcej »

Newsy Zobacz więcej »

Oryginalny dubbing

Rebekah Staton
Bethany Hawke
Dwight Schultz
Bodahn Feddic
Nico Lennon
Carver Hawke
Jo Wyatt
Hawke Kobieta
Nicholas Boulton
Hawke Mężczyzna
Deborah Moore
Leandra Hawke
Alec Newman
Sebastian
Yuri Lowenthal
Różne głosy
Tim Bentinck
Różne głosy 2

Wymagania sprzętowe

Wymagania minimalne:
  • System operacyjny: Windows XP (SP3), Vista (SP2)/ Windows 7
  • Procesor: Intel Core 2 Duo 1.8 GHz/ AMD Athlon 64 X2 1.8 GHz
  • Pamięć RAM: 1 GB (1.5 GB dla Visty i Windows 7)
  • Karta grafiki: Radeon HD 2600 Pro 256 MB/ GeForce 7900 GS 256 MB
  • Dysk twardy: 7 GB wolnego miejsca

Konfiguracja rekomendowana:
  • Procesor: Intel Core 2 Quad 2.4 GHz/ AMD Phenom II X3 2.8 GHz
  • Pamięć RAM: 2GB (4 GB dla Visty i Windows 7)
  • Karta grafiki: Radeon HD 3850 512 MB/ GeForce 8800GTS 512 MB
  • Karta grafiki (DirectX 11): Radeon HD 5850/ GeForce GTX 460
Wczytywanie...