swiat_dryftu2

EVE Online

EVE Online
Ocena użytkowników
9,07 Średnia z 22 ocen
Twoja ocena

"EVE Online" to gra MMO będąca symulatorem statku kosmicznego. W dystopijnej przyszłości ludzkość z przeludnionej i ograbionej z bogactw naturalnych Ziemi, wyrusza w kosmos, by kolonizować nowe światy. Dzięki odkrytemu w układzie Nowy Eden tunelowi czasoprzestrzennemu, tytułowemu EVE, masy kolonistów docierają do pełnej bogactw i planet nieznanej Galaktyki. Niestety, po jakimś czasie tunel czasoprzestrzenny przestaje istnieć, a mieszkańcy nowych światów muszą poradzić sobie w rzeczywistości bez najmniejszego kontaktu z ziemską metropolią. W taki oto świat zostaje przez twórców gry wrzucony gracz.

Po stworzeniu własnego awatara (za pomocą jednego z najciekawszych i bogatych w opcje edytorów twarzy) potencjalny pilot dostaje statek kosmiczny, który niewiele się różni od złomu z silnikiem, oraz trochę funduszy. EVE umożliwia graczowi zabłyśnięcie na kilku polach rozgrywki – może być, jeśli chce: pilotem statku dostawczego, eksploratorem surowców, badaczem czy kapitanem okrętu wojennego. Oczywiście kosmicznego. System reputacji, osobny status dla każdej organizacji, umożliwia awans w jej szeregach użytkownikowi EVE. Zaś system doświadczenia, polegający na treningu umiejętności, a nie nabijaniu expa i przeskakiwaniu kolejnych poziomów rozwoju, to kolejny rozbudowany i angażujący gracza element produkcji. Gra wymaga opłacenia miesięcznego abonamentu, twórcy dają w zamian kolejne tzw. "event", a także regularnie wzbogacają/modyfikują mechanikę, jak i wygląd gry.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Kosmos. Ostateczna granica. Ta recenzja to nie są co prawda wędrówki statku Enterprise na pięcioletniej misji badania kosmosu, ale spokojnie można założyć, że z tamtych wędrówek co nieco czerpią. "EVE Online" zwróciło moją uwagę już dawno temu, kiedy pacholęciem jeszcze będąc obejrzałem "Gwiezdne Wojny", zagrałem trochę w "Homeworlda" i we "Freespace'a 2", po czym stwierdziłem, że szukam czegoś w tym właśnie stylu. Czternastodniowy okres próbny nie zakończył się wtedy dla mnie... czytaj dalej...

Galeria Zobacz więcej »

Newsy Zobacz więcej »

Wymagania sprzętowe

  • Pentium 4 2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 lub lepsza)
  • 6 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Wczytywanie...