Fable 2

Fable 2
Ocena użytkowników
8.83 Średnia z 265 ocen
Twoja ocena

Sequel znanej gry cRPG Petera Molyneuxa, przenosi akcję o pięćset lat do przodu. Świat Albionu uległ w tym czasie licznym zmianom, technologicznie i kulturowe przypomina teraz nasz wiek XVIII. Gracz może wreszcie określić płeć swego protagonisty. Główny bohater bądź bohaterka zaczyna grę jako bezdomne dziecko po to, aby wykonując kolejne zadania z upływem lat wspinać się po drabinie społecznej, szczebelek za szczebelkiem, aż na sam jej szczyt. Wraz ze wzrostem poziomów doświadczenia bohaterowi przybywa lat, a uczynki, dobre bądź złe, odbijają się na wyglądzie postaci, nadając jej w ostatecznej formie "anielską" lub "diabelską" fizys. Przegrana walka nie kończy się już śmiercią protagonisty, przyozdabia go tylko o nową bliznę. Gracz może odsapnąć od przygody, znajdując jakąś pracę dla bohatera (wykonuje się ją w postaci różnych minigierek), tudzież zająć się rodziną.

Bardzo ważnym elementem gry stała się towarzysząca postaci gracza psina. Wspomaga go w walce, ostrzega szczekaniem przed grożącym niebezpieczeństwem czy też znajduje poukrywane skarby. Wygląd psa także uzależniony jest od poczynań bohatera. "Fable 2" wyposażony został w ciekawy tryb kooperacji. Dodatkowy gracz w każdym momencie może wykreować nową postać i włączyć się do toczącej się aktualnie rozgrywki. Ogólnie rzecz biorąc, gra została przyjęta bardzo ciepło i to zarówno przez graczy, jak i recenzentów. Dlatego też uważa się ją dziś za jeden ze sztandarowych produktów przeznaczonych na konsolę Xbox 360.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Jakim bohaterem zostaniesz? Jest to główny motyw w Fable II... Czy będziesz samolubem, który będzie zbierać niezliczone bogactwa i szukać wszelakich sposobów na dodatkowe wzbogacenie się, nawet jeśli komuś przyniesie to cierpienie? Czy może zostaniesz szlachetnym bohaterem, który wspiera ubogich i poświęci wszystko, aby chronić niewinnych? Od tego, jak odpowiesz na te pytania, będzie zależeć przyszłość Albionu oraz to, jak postrzega cię świat. Akcja w Fable II rozgrywa się ponad 500 lat po... czytaj dalej...

Galeria Zobacz więcej »

Newsy Zobacz więcej »

Oryginalny dubbing

Wczytywanie...