Kontakt

Kim są? Skąd się wzięli? Po co robią to, co robią? Kto im przewodzi? Gdzie znajduje się ich główna baza?

Odpowiedzi nasuwa się wiele, choć nikt tak naprawdę nie zna prawdziwych, a ci, którzy próbowali je poznać, polegli na polu w niezbyt chwalebny i nikomu nieznany zarazem sposób.

GameExe to grupa zamaskowanych, wyłaniających się z ciemności w czasach kryzysu wojowników. Twardzi jak skały, a zarazem delikatni jak świeże pączuszki, brną przed siebie pokonując wszelkie granice, aby na świecie zapanował spokój, a wszyscy fani fantastyki mogli spokojnie odetchnąć przy popołudniowej herbatce, czytając pojawiające się na stronie nowości.

Ty też możesz do nas dołączyć! Wejdź tutaj, aby zapoznać się z wymaganiami.

Redaktor naczelny

Zastępca redaktora naczelnego

 • Wojciech "Courun Yauntyrr" Kominek Korektor

  Szczerze można powiedzieć, że to chyba najbardziej oddany wyznawca pajęczej bogini Lolth, jaki kiedykolwiek pojawił się w szeregach redakcji - i to również za sprawą gry Faerun. Wielki pogromca spamu, miażdżący wszystkich niewiernych pięścią sprawiedliwości - przecież co innego można robić odprężając się przy popołudniowym jogurcie? Spod jego ręki wyszło wiele ciekawych newsów i przydatnych artykułów. Pisząc "wiele", mam na myśli naprawdę wiele - sami spójrzcie na statystyki. Za swą twórczość, która spoczywa na forum, otrzymał odznaczenie Kreatywnego Użytkownika. Należy jednak ostrzec, że utrzymywanie kontaktów z nim grozi bardzo szybką zmianą religii - czy byście tego chcieli, czy nie. I choćby zaprzeczał, i choćby wam zaczął grozić, nie wierzcie w to, że nie jest uzależniony od GameExe - bo szczerze jest. Jeśli czymś częstuje - nie odmawiajcie, bo szybko przekonacie się, że był to największy błąd waszego życia. Gdzie dwóch się bije, tam Lolth korzysta.

Administrator

 • Piotr "Nazin" Niziniecki Programista, Redaktor

  Czy ktoś poznał kiedyś oblicze Nazina? Chodzą plotki o tym, ze tak naprawdę nie jest człowiekiem, a sztucznie zaprogramowaną inteligencją mającą wykonywać wszystko to, co nam, marnym śmiertelnikom, wydaje się niemożliwe. Ponoć żywi się czystą energią, nie je i nie śpi, a jego myśli przekraczają szybkość światła. Temu jednak przeczy fakt, że spytany o GameExe, Nazin zawsze dumnie wypina pierś, dumnie określając portal swym dzieckiem - nikt tego jednak tak naprawdę nie widział, niektórzy więc podejrzewają, że Nazin tylko chce, abyśmy myśleli, że jest taki jak my. Choć odznaczeń na piersi nosi mniej niż co poniektórzy, to niech was to nie zwiedzie - nawet nie wiecie co, kiedy i jak zmienia się za pośrednictwem Nazina. Dobrowolnie chciałby móc wynagradzać redaktorów pieniężnie za ich ciężką pracę, aby "dać im większą motywację". Z nami jednak szybko popadłby w wielkie długi.

Redaktorzy

 • Marcin "Amaro" Martyniuk Redaktor, Korektor

 • Marta "Audrey" Nowak Redaktor

  Bardzo długo czekałam na sowę z Hogwartu, ale niestety nie dotarła i w konsekwencji zostałam zmuszona do wyboru alternatywnej ścieżki edukacyjnej. Zaprowadziła mnie ona do Poznania, gdzie skończyłam jako polonistka z tak dużym skrzywieniem zawodowym, że oceniam to, czy chce mi się rozmawiać z ludźmi, po tym, jak mówią i piszą. Trafiłam tutaj w sumie przez przypadek, ale wolę myśleć, że było mi to pisane. To ładniej brzmi ;) Nie potrafię przeczytać już normalnie żadnej książki, więc słabą literaturę najchętniej zamknęłabym w Mordorze albo rzuciła Smaugowi na pożarcie. Jeśli piekło istnieje, to w tym przygotowanym dla mnie nie będzie ani jednaj książki i nawet kropli herbaty ;)

 • Flora "Flora" Woźnica Redaktor, Korektor

  Rocznik 1995. Studentka psychologii, miłośniczka kotów. W wolnym czasie chłonie grozę i fantastykę w każdej możliwej postaci. Uwielbia surrealizm, czarny humor i groteskę. Melomanka, która upodobała sobie zwłaszcza ciężkie, niepokojące i psychodeliczne brzmienia – od rocka gotyckiego po black metal.

 • Jerzy "Jezid" Kubok Redaktor, Newsman, Korektor

 • Kacper "Kacpero" Piasecki Redaktor, Newsman, Redaktor

 • Krzysztof "krzyslewy" Lewandowski Redaktor

  Student dziennikarstwa i filologii polskiej. Miłośnik fantastyki. Namiętnie ogląda filmy i seriale oraz czyta książki i komiksy. Lubi sport, zwłaszcza piłkę nożną. Udziela się w Internecie od 2011 roku, jego teksty można znaleźć na czterech portalach (jak na razie).

 • Przemysław "Lessingham" Lewicki Newsman, Redaktor

 • Mateusz "Lionel" Andrzejewicz Tłumacz, Redaktor, Korektor

  Jak sam mówi, aby dołączyć do naszego "elitarnego" grona, zdecydował się podzielić z GameExe swą wiedzą na temat Neverwinter Nights, za co później zdobył Kielich Wiedzy w jednym z konkursów. Tak zaczęła się kolejna niewolnicza praca. Działowi Neverwinter Lionel jest wierny i nie pozostawi go samego aż do końca - widać jego wkład we wszystkie działy z tym związane, nawet w recenzjach. Bardzo chętnie zobaczyłby jak po stronie GameExe fikają różowe kucyki z serduszkami na zadkach, a całe tło aż miga od świecących gwiazdeczek - nikt nie powiedział, że będzie łatwo, a my jesteśmy całkiem jak reszta naszego społeczeństwa.

  Koperkowa babuni, mięsko niech lepiej fika po łące, a pod wieczór zagrajmy w Jumanji - w końcu kto z nas nie chciałby być gonionym przez stado małp?

 • Mariusz "manfret" Kraszewski Redaktor

 • Michał "Mikeal" Kostrzewa Redaktor, Newsman, Edytor

  Duża wiedza oraz brak precyzji i logiki. Wraz z ambicją - może być wybuchowo.

 • Paweł "Niblla" Albinowski Redaktor

  Mam jedną ogromną wadę. Jestem uzależniony od książek.

 • Patryk "Piastun" Kajtoch Tłumacz

 • Damian "Ravn" Piątkowski

 • Natalia "vaapku" Dulińska Redaktor, Korektor

 • Wiktor "Wiktul" Werner Redaktor, Newsman, Tłumacz, Korektor

  'Superhipermegagigaturboultraekstra' to miano, którym Wiktul określa nasz serwis. Twierdzi, że GE kocha właśnie za to, że jego użytkownicy poprawnie i sprawnie używają języka ojczystego. Dobrze wiedzieć, że po dość długim czasie spędzonym z nami, sam nadal potrafi wysławiać się jak człowiek. Gardzi internetem i rozpoczął swoją przygodę z RPG grając w Diablo II i chowając się za poduszką, gdy tylko na ekranie pojawił się jakiś stworek-potworek: przezwyciężył jednak swoje strachy i tak oto wylądował u nas. Pomimo swojej fobii na punkcie pamperków na ekranie w Diablo i ogólnym, podejrzliwym podejściem do rozmów z komputerem, które przeprowadza każdego dnia, Wiktul lubuje się w bardziej brutalnie wyglądających zupach i uwielbia zajadać się... buraczkową mamusi. Też myśleliście, że z niego tylko taki pozorant? Jest przykładem reformacji, jakiej dokonać może Gameexe: dziś szczyci się swym nastawieniem super hardego wojownika oraz chudą klatą i twierdzi, że odważyłby się zagrać w bierki w świecie Jumanji okrążony grupą wygłodzonych zombie.

Współpracownicy korespodencyjni

Starzy druhowie

Współpraca marketingowa: marketing[at]gexe.pl

Sprawy techniczne: nazin[at]gexe.pl

Proponowane warunki współpracy
Prezentacja Pobierz
Wydawcy książek Pobierz
Wydawcy gier Pobierz

Statystyki

Unikalni odwiedzający
dziennie tygodniowo miesięcznie
3 200 22 400 99 000
Wizyty
dziennie tygodniowo miesięcznie
4 100 28 900 128 000
Odsłony
dziennie tygodniowo miesięcznie
8 300 58 200 257 500
Źródło: Google Analytics [Lipiec 2017]

Nasz logotyp

Logotyp

Trzynasty Schron - serwis o tematyce postapokaliptycznej, obszerna baza wiedzy na temat rozrywki, kultury oraz nauki w "klimatach", a równocześnie najstarsza polska strona o grach z serii Fallout.

Niemal 30 lat na polskim rynku. Barwny magazyn dla wszystkich zainteresowanych fantastyką. Jeśli czytujesz fantastyczne książki, oglądasz fantastyczne filmy - "Nowa Fantastyka" jest właśnie dla Ciebie! Tylko w "Nowej Fantastyce" znajdziesz najlepsze opowiadania polskich i zagranicznych autorów oraz ambitną publicystykę.

Maciej "Battle Axe" Kubiszewski - Zapalony gracz, miłośnik historii i fantastyki w dobrym wydaniu, zakochany w RPG-ach po uszy szczególnie w tych z dużą liczbą cyferek i dialogów, nie przechodzący obojętnie koło ciekawych, niezależnych produkcji, które często wspiera. Uwaga! Przejawia dziwne zamiłowanie do wszelkiej maści krasnoludów.

Na kanale znajdziecie Gameplaye, Zapowiedzi, a w przyszłości również Recenzje, Przeglądy, Podcasty na tematy związane z grami, które lubię i szanuje (czytać wyżej).

Mediakrytyk zbiera recenzje filmowe polskich krytyków i na podstawie ocen wylicza średnią ocenę filmu. Sprawdź, które filmy warto zobaczyć na bazie rzetelnych opinii!

Wczytywanie...