Fable: Zapomniane Opowieści

Fable: Zapomniane Opowieści
Ocena użytkowników
8.74 Średnia z 1081 ocen
Twoja ocena

"Fable" to gra wydana w Polsce w roku 2006. Dość nietypowe w tym tytule jest to, że naszą przygodę rozpoczynamy jako małe dziecko i już wtedy mamy wpływ na postępowanie naszej postaci – decydujemy o jej czynach, co ma oczywiście znaczenie dla fabuły. Istnieje również możliwość dużej edycji wyglądu naszego dzieciątka, poczynając od chudych magów, aż do otyłych osiłków. Ciekawym rozwiązaniem jest to, że aby osiągnąć pożądany wygląd, trzeba wykonać przeróżne czynności, ponieważ odzwierciedlają one nasz charakter.

Rasy spotykane w grze różnią się od tych, do których przywykliśmy, bowiem prawie wszystkie zostały wymyślone przez twórców. W świecie "Fable" istnieje mało lokacji, więc obieżyświaci się nieco rozczarują. Nasza postać posiada bardzo ograniczony wybór kwestii wygłaszanych podczas rozmów, jednak można to nadrobić satysfakcjonującą grafiką. "Fable" to gra dla tych, którzy szukają czegoś zupełnie nowego.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Witaj w świecie Albionu „Fable: The Lost Chapters” jest reklamowane dwoma zdaniami: "Każdy wybór ma swoją cenę!" oraz "Przełomowa gra, która wyznaczyła nowe trendy w RPG!". Lionhead Studios chciało stworzyć grę, w której wszystko zależy od gracza – kreowanie postaci, jego wybory moralne... i prawie im się udało! Pierwsze wrażenie Fable zaczynamy jako... małe dziecko. Mieszkamy w wiosce o nazwie Dębowa Dolina. W dniu urodzin siostry, przypominamy sobie o braku prezentu dla niej. Aby... czytaj dalej...

Galeria Zobacz więcej »

Newsy Zobacz więcej »

Oryginalny dubbing

Bohater
Hugo Myatt
Mistrz Gildii
Keith Wickham
Jack Rzeźnik

Wymagania sprzętowe

  • Microsoft Windows XP
  • DirectX 9.0c
  • Procesor 1.4 Ghz obsługujący technologię SSE
  • 256 MB RAM
  • 3.0 GB wolnego miejsca na dysku twardym
  • Napęd CDx32 lub DVDx16
  • 64 MB karta graficzna ze sprzętową obsługą Pixel Shader 1.1
  • Karta dźwiękowa zgodna z DirectX
Wczytywanie...