Oskardy

2 minuty czytania

Oskard mistrzów

oskard mistrzów

Obrażenia: 90
Miejsca na Ulepszenia: 3
Ulepszenia: brak
Waga: Lekka

Mimo że to narzędzie wykorzystywane do zadawania śmierci jest lekkie, z łatwością może przebić każdą zbroję nawet delikatnym uderzeniem. Jak inne typy broni, które zostały wykute przez mistrzów kowalstwa, jego ostrze i trzonek są pięknie inkrustowane i wyłożone nieznanymi rodzajami klejnotów, ciekawych kruszców i skórami egzotycznych zwierząt.

Oskard obsydianowy

oskard obsydianowy

Obrażenia: 60
Miejsca na Ulepszenia: 2
Ulepszenia: brak
Waga: Lekka

Proces kucia obsydianu sprawił, że ten oskard jest brzydki i dziwnie powyginany, a samo patrzenie na jego kształty i zdobienia drażni oczy. Jednak co ważne, jest niezwykle ostry i niebezpieczny – jego ostrze może przebić żelazo z taką łatwością, jakby było papierem.

Oskard Wellowa

oskard wellowa

Obrażenia: 120
Miejsca na Ulepszenia: 2
Ulepszenia: 2x Zwiększenie mocy przebicia
Waga: Lekka

Wellow rządził północnymi obrzeżami Starego Królestwa, a jego gubernatorzy nosili oskardy wykonane z wytrzymałego, a przy tym bardzo lekkiego metalu pochodzącego z tajemniczych kopalni. Ten egzemplarz należał do samego Wellowa.

Stalowy oskard

stalowy oskard

Obrażenia: 30
Miejsca na Ulepszenia: 1
Ulepszenia: brak
Waga: Lekka

Ta pięknie rzeźbiona broń ze złotymi i stalowymi elementami ma wiele praktycznych zastosowań. Ostrze pokrywają charakterystyczne rysy, a rękojeść jest zniszczona i wyżarta przez sól, co sugeruje, że mogła wcześniej należeć do kapitana statku.

Żelazny oskard

żelazny oskard

Obrażenia: 30
Miejsca na Ulepszenia: 0
Ulepszenia: brak
Waga: Lekka

Ten przedmiot wykonany z litego żelaza jest niezwykle bogato zdobiony jak na prostą broń. Jego płynnie zakrzywiony trzonek przypomina fale oceanu. Zważywszy na ornamenty nawiązujące do symboliki wodnej, nie dziwi to, że owa broń pochodzi z odległego Wybrzeża Haków, gdzie pieszczotliwie nazywa się takie "morskimi młotami".

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...