Ciekawostki, triki, porady

3 minuty czytania

Przygotowaliśmy dla Ciebie zbiór ciekawostek, porad i trików z Fable, by ucieszyć Twe znudzone oblicze. Miejmy nadzieję, że znajdzie się na nim uśmiech podczas wypróbowywania tego co mamy w tym zbiorze. Zatem do działa!

Demoniczne Drzwi w Lesie Wiedźm

W zadaniu "Znajdź Archeologa" przy pomyłce w podawaniu imienia (H-I-T-S) nic się nie dzieje. Jeśli jednak podamy S-H-I-T, zaatakują nas dwa Wilkołaki.

Lalki Bohaterów

Pewne dziecko w Południowej Kamiennej Altanie opowie nam historię o lalkach bohaterów Albionu. Jeśli zbierzesz je wszystkie, porozmawiaj z nauczycielem szkoły i podaruj zabawki na rzecz edukacji (ciekawe czemu mają służyć). Dostaniesz od niego w nagrodę unikalną lalkę Jacka Rzeźnika.

Lalki Bohaterów można wygrywać w grach u Mistrzów Gry. Oto pełna lista:

 • Lalka Szept – Dębowa Dolina,
 • Lalka Scarlet Robe – Sękowa Polana,
 • Lalka Briar Rose – Południowa Kamienna Altana,
 • Lalka Maze'a – Wybrzeże Haków,
 • Lalka Kosy – Śnieżna Iglica.

Więcej Punktów Doświadczenia

Aby stworzyć jak najpotężniejszą i jak najbardziej wszechstronną postać, można posłużyć się małą kombinacją umiejętności, czarów oraz broni. Najpierw trochę wyjaśnień: w Fable podczas walki powiększa się tak zwany "mnożnik walki". Polega on na tym, że jeśli w krótkim odstępie czasu ubijemy jak najwięcej przeciwników, dostaniemy znacznie więcej doświadczenia. Haczyk leży w tym, że z każdym otrzymanym obrażeniem od przeciwników, mnożnik drastycznie spada.

Inwestując jednak w pewien czar, można obejść opad mnożnika walki. Tym czarem jest Fizyczna Tarcza. Polega on na tym, że przy każdym otrzymanym obrażeniu zamiast żywotności spada nam pasek Woli, co powoduje, że mnożnik walki się nie pomniejsza. Aktywując więc to zaklęcie przed każdą walką, możemy nabić nawet dwa razy więcej doświadczenia! Mimo to używajcie tego triku z umiarem, ponieważ Fable do trudnych gier nie należy i stworzenie tak potężnej postaci psuje przyjemność z gry.

Kolekcja Książek

Kolejne poboczne zadanie z udziałem nauczyciela z Południowej Kamiennej Altany. Tym razem poprosi nas o przyniesie mu wszystkich książek jakie znajdziemy. Oto lista:

 • "Historia Miłosna", "Stworzenia Albionu Księga 1", "Stworzenia Albionu Księga 2", "Jack Rzeźnik", "Opowieść o Dwóch Ostrzach", "Kolegowanie się", "Arena", "Stare Królestwo", "Inny Ląd", "Opowieść o Maxley'u", "Blady Wilkołak", "Smoki", "Północne Pustowia" – do znalezienia w Gildii Bohaterów.
 • "Oczy Zabójcy", "Księga zasad Windbreakera", "Skruszony Alchemik", "Nie jesteś złą osobą", "Gildia Zerosów" – do znalezienia w Południowej Kamiennej Altanie.
 • "Najazd na Dębową Dolinę", "Metoda na skarpetę", "Próby Aarkana", "Poradnik brzydoty" – do znalezienia w Dębowej Dolinie.
 • "Pogromca Wilkołaków" – do znalezienia w Sękowej Polanie.
 • "Tragedia krawca" – do znalezienia w Północnej Kamiennej Altanie.

Tytuły Bohatera

Nasz bohater w grze może kupić dla siebie tytuł. Poniżej znajdziecie listę wszystkich tytułów.

Do nabycia przed Gildią Bohaterów:

 • Dupogłowy,
 • Żółtodziób,
 • Mistrz Ciasteczek,
 • Szabla,
 • Kaptur,
 • Mistrz Runów,
 • Tropiciel,
 • Druid,
 • Wyzwoliciel,
 • Awatar,
 • Zabójca,
 • Meleficus.

Do nabycia na Arenie:

 • Rozpruwacz,
 • Śmiercionośny,
 • Pielgrzym,
 • Gladiator,
 • Unikający Strzał.

Jedna z nagród w Świątyni Światła:

 • Paladyn.

Jedna z Nagród w Kaplicy Skorma:

 • Nekromanta.

Świątynia Światła

Świątynia Światła to miejsce gdzie dobry bohater może złożyć datek. Im wyższy poziom jego pozytywnego charakteru i im więcej uiści pieniędzy, tym lepsza będzie nagroda. Krążą plotki, że prawdziwa dobra postać za 45 tysięcy dostanie jedną z nagród, a za każdą kolejną monetę – kolejną nagrodę. Do uzyskania są: Sentinus (legendarna broń), młodość oraz tytuł Paladyna.

Kaplica Skorma

Przeciwieństwo Świątyni Światła. Źli bohaterowie mogą tutaj przyprowadzać ludzi, by poświęcić ich w ofierze. Podobnie jak w poprzednim przypadku są tu trzy nagrody: Łuk Skorma (legendarna broń), młodość i tytuł Nekromanty. Aby powiększyć swe szanse na zdobycie którejś z nagród, należy złożyć kogoś w ofierze, gdy wskaźnik pory dnia i nocy jest troszkę przed dwunastą.

Zabójcy

Gdy skończysz misję "Przełam Oblężenie", Maze poinformuje cię, że została wyznaczona nagroda za twoją głowę. Teraz podczas podróży będziesz mógł natknąć się na jednego z pięciu zabójców, którzy będą cię ścigać. Jeśli pokonasz wszystkich, dostaniesz wskazówkę do skarbu nr 3.

Zabójców możesz spotkać w tych lokacjach: Teleport w Lesie Wiedźm, Sękowa Polana, Wybrzeże Haków, Młyńskie Wzgórze, Więzienna Ścieżka.

Ukryty Łup

Po skompletowaniu wszystkich wskazówek do skarbu (jest ich sześć) możesz zabrać się za jego odkopywanie. Skarb i jego położenie pozostanie tajemnicą, ponieważ nie chcę psuć zaskoczenia. Napiszę jednak, że ma aż cztery (najwięcej!) miejsca na ulepszenia. Wskazówki do skarbu można zdobyć:

 • Nr 1 – nagroda za wykonanie misji "Poszukiwanie skarbu",
 • Nr 2 – nagroda za wykonanie misji "Zaginiony Kupiec",
 • Nr 3 – nagroda za wykonanie misji "Zabójcy",
 • Nr 4 – nagroda za rekord w zawodach łuczniczych (Sękowa Polana),
 • Nr 5 – otwarcie skrzyni w sadach,
 • Nr 6 – otwarcie skrzyni na Młyńskim Wzgórzu.

Komentarze

0
·
Co do lalek, to jest jeszcze lalka Groma do kupienia na arenie i lalka ciebie, czyli bohatera, którym gramy. Dostaje się ją chyba po misji w arenie jak spotkamy się z Szept w Dębowej Dolinie.
0
·
Te lalki (Groma i bohatera) nie liczą się do zadania. A co do lalki Blair Rose (w Kamiennej Altanie) nie mogę jej zdobyć, ciężko parować karty w tak krótkim czasie... ;x
Do reszty mini-gier przydaje się czar spowolnienia czasu
(ale jak wiadomo w Kamiennej Altanie nie można używać czarów )

Jest jeszcze coś, nie wiem skąd, ale mój bohater ma blizny, za każdym razem te same, choć używam fizycznej tarczy. Słyszałem, że blizny są od ataków wrogów, lecz jak już wspomniałem używam od początku tarczy i te ataki nie powinny mnie sięgać...
Czemu te blizny się pojawiają? ;(
0
·
Ja jakoś odkryłem wszystkie karty w ciągu 28.3 s. i nie dostałem lalki Blair Rose. Czytałem też na innych stronkach że trzeba odkryć tarty w ciągu 25.0 s. (dla mnie niemożliwe). Mogli dodać chociaż 5s. na odkrycie tych kart. Mi jedynie tej lalki brakuje do zrobienia misji "lalki bohaterów". ):
0
·
mój rekord w odkrywaniu kart to było 18,9s. jakoś tak i dostałem lalkę Blair Rose
0
·
a wiecie że jest jeszcze lalka dwa ostrze
0
·
a w jakim momencie gry sie te blizny pojawiają
0
·
Te blizny w każdym momencie mogą się pojawić.Ja np. pod koniec gry miałem już pełno blizn (bo nie używałem wspomagaczy takich jak fizyczna tarcza, bo rozwijam się na "bojowego paladyna" czyli wojownik z czarami ataku).Raczej nie potrzebnie się pytasz, bo z fizyczną tarczą na arenie gdzieś tak w 4, 5 rundzie pojawi ci się blizna na twarzy (ja tak miałem, a blizna jest prawie nie widoczna), a teraz ja zadam pytanie.Gdzie znajdę więcej ochroniarzy? Bo brałem z: Dębowa Dolina, Obóz Dwóch Ostrzy, Świątynia Avo, Południowa kamienna Altana.Gdzie znajdę jeszcze ich trochę, bo chcę zdobyć łuk Skorma.
0
·
Da się spokojnie przejść gry na czas wystarczy spowolnienie czasu i pochodzimy do kolesia zaczynamy grę a czas płynie wolniej i mamy mnóstwo czasu gierkę się da przejść w 11 sec
0
·
Jeśli chcecie być źli lub dobrzy i chcecie mieć pełno srebrnych kluczyków a nie chce wam się im szukać to proponuję taki trik na początku gry zaraz po misji z osami weźcie misję z sadem zależności którą ścieżkę wybierzecie światła czy mroku gdy wchodzicie do misji wycinacie wszystko co wam stanie na drodze (dobro bandyci) (zło strażnicy) misje macie gdzieś biegniecie za sad z jabłkami i łowicie srebrny klucz a potem przycisk teleportu i teleportujemy się do gildi wyskakuje okno blablablab bierzemy opcję od nowa i mamy klucz oraz możliwość wyłowienia go znowu i znowu i znowu pamiętajcie że fable to prosta gra
0
·
Ja nie mogę zdobyć lalki Brair Rose.
0
·
pytanie dla fableosow jak zginal heroł bo 200 lat pozniej w 2 cz. go nie ma a teresa jest w kazdej cz.
podobnosa z rodu wladcow starego krolestwa ktorzy nie gina na starosc a w 2 brak ale jest ksiązka o bohaterze z oakvale(debowej doliny) która mowi ze heroł pokonał rzezia:P mieczem aeonow a teresa nie dedla
0
·
UWAGA ! w Kamiennej Altanie nie mozna uzywac czarow . przyda sie mod ktory powoduje ze po kamiennej altanie mozna chodzic z bronia i czarowac ale jak wyjmiesz bron i strazniek zaluwazy bedzie sie dzialo jak w Dębowej Dolinie - będa cie scigac .
WIECIE ILE JEST MODOW NA ZWIEKSZENIE ZABAWY ? - chodzi mi o zabijanie strzazy , bo mozna potem kupic
albo sklep albo dom w ktorym mozna mieszkac albo go wynajac .
0
·
Cześć. Jestem tu nowa. Właśnie skończyłam misję "Przełam Oblężenie" w Fable II. Może mi ktoś podać lokalizację Maze'a? Nie mogę go znaleźć, a mi na tym zależy.
0
·
jak się nazywa ten mod co można mieć broń w płd. kamiennej altanie ???
0
·
ja bez trudu zdobyłem lalkę tą co się w pary gra.a mój rekord w pary (możecie wierzyć albo nie ale tak było) to 16,7 sec
0
·
Jeżeli chcesz zdobyć łuk weź rekrutuj wszystkich bandytów z obozu i wyższych pieter i idz z nimi do swiątyni ja tak zrobiłem i mam ten łuk
0
·
Mam sposob na tą lalkę z kaminnej altany. Na początek rysujemy sobie na papierze karty ile ich tam jest potem odkrywamy jedną i stopujemy szybko i zapisujemy jaka to jest na papierze i tak parujemy ja tak zrobiłem w 13 sec.
0
·
Ja tam bez żadnych czarów wygrywam w "pary" w max 20 sekund To nie jest takie trudne, rekord miałem jakoś 13-14 sekund. Wystarczy mieć dobry sposób.

Btw. Na grze w karty w kamiennej altanie da się zarobić TYSIĄCE zaraz na początku gry i latać w najlepszym dostępnym w sklepach ekwipunku już na pierwszych misjach. Wystarczy obstawiać najwyższą możliwą stawkę i farmić przez kilka dni gry.

Taki tam trick ;P To kilkanaście kart to nie jest dużo, trzeba odkrywać je systematycznie najlepiej rzędami od góry do dołu i zapamiętywać gdzie była jaka. Po odkryciu połowy reszta to już tylko dopasowanie, a jak trafią się już wcześniej jakieś pary to jest nawet łatwiej.

Trenować pamięć, a nie marudzić lenie jedne ;P Cya.
0
·

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik MEJ_DEJ dnia wtorek, 23 lutego 2010, 02:39 napisał

Te lalki (Groma i bohatera) nie liczą się do zadania. A co do lalki Blair Rose (w Kamiennej Altanie) nie mogę jej zdobyć, ciężko parować karty w tak krótkim czasie... ;x
Do reszty mini-gier przydaje się czar spowolnienia czasu
(ale jak wiadomo w Kamiennej Altanie nie można używać czarów )

Jest jeszcze coś, nie wiem skąd, ale mój bohater ma blizny, za każdym razem te same, choć używam fizycznej tarczy. Słyszałem, że blizny są od ataków wrogów, lecz jak już wspomniałem używam od początku tarczy i te ataki nie powinny mnie sięgać...
Czemu te blizny się pojawiają? ;(


Myślisz ,że twórcą chciało się za*ierdzielać i to robić poprawnie(a zresztą to jest tarcza 0 obrażeń a nie 0 kontaktu fizycznego)
0
·
A miał ktoś z was zbroje archonta
a i ta skrzynia za 30 kluczy to jest do bani ten miecz
A najlepszy sposób na zarabianie pieniędzy to na max przebiegłość i rubinami handlować u tego w mrocznych lasach
0
·
JA miałem zbroje archonta łuk skroma i miecz solus . Łuk zdobyłem składając ofiary w świątyni Skroma złożyłem w ofierze bandytów z kwatery elity dwóch ostrzy bo zabrakło mi ochroniarzy.
0
·
HE ja poświęciłem tylko ochroniarza z obozu bandytów i odrazu dostałem łuk skorma
a ile trzeba złorzyć ofiar żeby być młodym w świątyni skorma
0
·
Co do mini-gier z lalkami... STRASZNA MORDĘGA... jeszcze to sterowanie przy ukladaniu od najmniejszej do największej... o zmyłka, że AS to najmniejsza... po za tym nie zliczyłem prób ale w końcu 23 sekundy pozwoliły mi wygrać lalkę Brlair. Aha... dziecko zawiadamia o zadaniu jak wygramy lalkę Blair Rose... powinno zwrócić na to uwagę. I żeby tych lalek nie szukać jak idiota w skrzyniach albo w szafkach, należało napisać, że trzeba uzyskać dość duży rekord...

P.S. ja mam jeszcze konkurs łucznictwa (Sękowa polana) Zaznacz ostatnią ruchomą kukłę spacją i napinaj łuk do granic możliwości i nawalaj... 300 pkt murowane.. najlepiej dać pierw 250 a potem wyżej żeby dostać trofeum.

Proponuję również nie dawać exp za wydłużenie paska many ponieważ w Albionie jest pełno mikstur wydłużający owy pasek.

Co do blizn... jak miałem 7 - 8 lat i miałem grę po ang tonie wiedziałem ze przy walce z whisper mam sie blokować... haha walczyłem 20 minut zanim załapałem... potem miałem zały ryj w bliznach.
0
·
Za ile monet w świątyni Avo dostaje się młodość?
0
·
Witam, jeżeli ktoś lubi miec dużo pieniędzy w Fable radze przeczytac mój sposób na kase ;D.
Otóż ten sposób odkryłem przez przypadek, a mianowicie, można robic to byc moze w kilku miastach
(nie jestem pewien), ale na pewno w dębowej dolinie (handlarz na przeciwko płatnerza) i w obozie bandytów (u kupca). Czyli np. w dębowej dolinie u tego handlarza kupujemy (jak nie mamy kasy ryby potem perfumy i te zielone chyba szmaragdy xd), następnie sprzedajemy z ogromnym zyskiem ;D. I tak cały czas, możemy czekac i spac przez pare dni na wiecej towaru i potem wiecej kupuje i sprzedajemy wiec jest szybciej ;D. Dodatkowo otrzymujemy punkty do zręczności za dobry handel, polecam ten sposób mi się podoba ;D.
0
·
Nie wiecie, czy gdzieś poza areną można zdobyć lalkę Groma?
Wygrałem już na arenie, potem załatwiłem Jacka.
Teraz Arena jest zamknięta a ja nie kupiłem lalki Co teraz??
0
·
W północnej altanie jest lalka u kupca
0
·
A w modzie valverine jak zmienic sie w wilkolaka??
0
·
Mam pytanie dotyczące treści zadania w Przełęczy Rybaka. Otóż zrobiłem misję z Początkami Łowienia. Niby wszystko pięknie ładnie. Potem próbowałem zrobić misję z konkursem i że tak się brzydko wyrażę "DUPA". Rybaków ani widu ani słychu a chcę tę misję zrobić bo zależy mi na srebrnym kluczu. Próbowałem również robić jakieś inne misje, poboczne i główne, z myślą że może coś się zbugowało a teraz się odbuguje. ale dalej nic. Wie ktoś może o co może chodzić?
0
·
żal ja dałem do Avo 26 tysięcy i nic!!! Ale oni dostli... (ode mnie w morde Prekursorem XD )
0
·
Pomoże ktoś? Skończyłem tą misje z książkami w Kamiennej Altanie i chce dać nauczycielowi lalki ale nie wiem jak?
0
·
Otóż przeczytałem wszystkie komentarze i po tym jak przeszedłem gre przeszło 27 razy na zmiane dobrym i złym to gre mam w małym paluszku więc odpowiem na pare pytań i niejasności jakby ktoś szukał odpowiedzi.

Srebrne Klucze, to już wiadomo że jest 30, nietrudne je znaleźć jeśli wchodzi się w każdy kąt gry, są poukrywane w wodzie, za zadania, w piasku otoczonym kwiatkami bądź paprotkami, inne w grobach a jeden jest pod posągiem gargulca w pewnym miejscu. Szukajcie a znjadziecie, trzeba tylko trochę pograć.

Zadanie z lalkami bochaterów, zadanie odblokowywuje się od razu po zdobyciu pierwszej w kamiennej altanie później następne są w większych miastach i obozie bandytów, na każdą mini gre jest sposób ale to musicie sami odkryć, zobaczyć pewne zależności które występują a gry nie sprawią problemu, a żeby oddać lalki to fakt, nie trzeba mieć Groma ani siebie bo liczą się tyljo te za mini gry, za to trzeba mieć wszystkie a jeżeli nauczyciel sam nie podchodzi to znaczy że którejś nie macie.

Co do świątyni Avo, trzeba oddać 70k złota żeby dostać maczuge Sentinus, swoją drogą bardzo dobra, dużo obrażeń i ma ulepszenie srebra więc dobra na nieumarłych i wilkołaki, żeby być młodszym to,nie wiem ile konkretnie trzeba ale wiem że jak dawałem 70k to i dostawałem maczuge i od razu byłem 7 lat młodszy a jak oddamy jeszcze bodajże 50k to dostaniemy tytuł Paladyna z kolei w świątyni Scorma najlepiej być dobrym i dobrze się wstrzelić w godzinę pare sekund przed północą a można oddać tam ochroniarzy którzy respawnują się po niedługim czasie, można ich znaleźć w świątyni Avo, obozie bandytów, dębowej dolinie i południowej kamiennej altanie w gospodzie

Zawody rybackie, jeśli po ocaleniu rybaka przed osą, złowieniu dla niego złotej rybki, wyjdziesz z lokacji i od razu wrócisz to zawody powinny już trwać a jeśli nie to coś się spieprzyło przykro mi xD

Co do sposobów na kase, handel jest kiepską opcją bo daje bardzo mały przyrost gotówki, szybko choć uciążliwie jest kupić dom w kamiennej altanie, wsadzić tam trofeum, wynająć go i codziennie zbierać czynsz śpiąć ale jest to również długo trwałe, jak się gra złym to można jeszcze posiadając gotówke, wymordować dębową doline, kupić chaty i je wynająć oprócz sklepów bo na raczej nie będziecie mieć kasy i wtedy chwile poczekacie aż sie domy zapełnią i co trzy dni wracacie zbierając jakieś, 12-13k oczywiście będą was ścigać ale wystarczy odmówić zapłaty, zabić wszystkich, kupić chaty i zniknąć na jakiś czas a grzywna sama zostanie umożona

Sposób na doświadczenie, jest trochę późno ponieważ po tym jak uciekniemy z więzienia Bergate, cofamy się do Ścieżki na zboczu klifu, 3 lokacja po Kręgu Umarłych i wtedy najlepiej żebyśmy mieli fizyczną tarczę chociaż na pierwszym poziomie a najlepiej jakby była opanowana na maksa bo zniesiecie więcej obrażeń zanim się mana skończy, przygotować sobie sporo mikstur many i robimy tak, zaraz po wejściu do lokacji staniemy przed wyborem w lewo albo w prawo, my idziemy w lewo i po kawałeczku drogi z ziemi wyskoczą dwa szkielety które na tym etapie schodzą na strzała z dobrej broni, wtedy można się cofnąć do początku lokacji a one pójdą za nami gdzie łatwiej je ogarniemy, one pojawiają się w nieskończoność a mając włączoną fizyczną tarcze, przy trafieniu nie spada nam możnik walki który jak dojdzie do 100 to mnoży nam też zdobywane doświadczenie więc chwile posiedzimy i zdobędziemy maks doświadczenia w dwóch takich wypadach w to miejsce

Co do motywu z powtarzaniem misji w sadach, jest to możliwość ale psuje nam zabawe i jest małe prawdopodobieństwo że save się nam skraszuje bo raz tak miałem próbując tego sposobu.

Co do łuku Scoorma, tu równierz trzeba się wstrzelić z godziną północ ponieważ wtedy jest największe prawdopodobieństwo że nam poleci.

To wszystko z mojej strony, mam nadzieję że teraz wszystko jasne a co do pytań to śmiało piszcie o ile ktoś tu jeszcze zagląda
0
·

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Gość_prokolo222* dnia piątek, 2 grudnia 2011, 17:29 napisał

A miał ktoś z was zbroje archonta
a i ta skrzynia za 30 kluczy to jest do bani ten miecz
A najlepszy sposób na zarabianie pieniędzy to na max przebiegłość i rubinami handlować u tego w mrocznych lasach

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...