Wielkie maczugi

2 minuty czytania

Sentinus

sentinus

Obrażenia: 255
Miejsca na Ulepszenia: 2
Ulepszenia: Zwiększenie mocy przebicia, Zwiększenie mocy srebra
Waga: Ciężka

Uznawana za własność ochroniarza Archonta, pierwszego władcy Starego Królestwa, owa wielka maczuga jest równie majestatyczna, co berła, lecz na tyle potężna, by rzucić na kolana całe imperia.

Wielka maczuga mistrzów

wielka maczuga mistrzów

Obrażenia: 192
Miejsca na Ulepszenia: 3
Ulepszenia: brak
Waga: Ciężka

Nawet legendarny lekki mosiądz użyty do wykonania tej broni nie zdołał sprawić, by te maczugi stały stały się lżejsze. W zamian za to uczynił z nich jedne z najbardziej śmiercionośnych broni używanych przez magów wojennych z upadłego imperium.

Wielka maczuga obsydianowa

wielka maczuga obsydianowa

Obrażenia: 128
Miejsca na Ulepszenia: 2
Ulepszenia: brak
Waga: Ciężka

Obsydianowe maczugi są bardzo rzadkie, ponieważ niewielu ludzi Północy, którzy je wykonują, chce z własnej woli splugawić swoją świętą broń. Tych kilku podróżnych z Północy, którym było dane oglądać te poczerniałe maczugi, uznało je za przeklęte i opowiada jak te święte różdżki modlitewne zmieniły swój charakter na bluźnierczy.

Wielka stalowa maczuga

wielka stalowa maczuga

Obrażenia: 64
Miejsca na Ulepszenia: 1
Ulepszenia: brak
Waga: Ciężka

Wielka maczuga została ulepszona poprzez dodanie niewielkich złotych wzorów – głównie runów modlitewnych i drobnych znaków, tak popularnych w królestwach północnych. Często broń tą otrzymywali najbardziej oddani wierze akolici i księża. Choć modlitwy i błogosławieństwa zagranicznych duchownych nie wpływają znacząco na potęgę broni, jedno uderzenie tą stalową maczugą może powalić wołu.

Wielka żelazna maczuga

wielka żelazna maczuga

Obrażenia: 43
Miejsca na Ulepszenia: 0
Ulepszenia: brak
Waga: Ciężka

Tak jak katana, wielka maczuga nie pochodzi z Albionu. Wiele wieków temu została przywieziona z Północnych Krain, gdzie często dzierżyli ją strażnicy obiektów religijnych. Wykonana z litego żelaza i będąca prawie tej samej wysokości co dorosły człowiek, ta broń należy prawdopodobnie do najcięższych ze wszystkich dostępnych.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...