Sacred

Sacred
Ocena użytkowników
7.81 Średnia z 1556 ocen
Twoja ocena

Wydana w 2004 roku przez niemiecką firmę gra "Sacred" należy do gatunku action cRPG. Doczekała się jak na razie jednej kontynuacji ("Sacred 2: Fallen Angels") wydanej w roku 2008. Fabuła rozgrywa się w świecie Ancarii, który zbudowany jest z szesnastu połączonych ze sobą regionów: istnieje około 30 głównych misji i 200 zadań pobocznych. Świat Ancarii zwiedzać możemy swobodnie i do woli – jego 70% jest dostępnych do przebycia zaraz na początku rozgrywki, a pozostałe 30% odkryjemy podczas wykonywania zadań. Chwaloną rzeczą, która zadowoliła wielu graczy, jest możliwość prowadzenia walki podczas jazdy konnej (i bez obaw, nie spadamy ze zwierzątka).

Bohaterowie niezależni reagują na nasze postępowanie, co często działa na naszą korzyść. Tym, na co często gracze zdają się narzekać, jest brak możliwości stworzenia postaci od zera do bohatera – na początku gry mamy jedynie możliwość wybrania jednej z 7 przygotowanych postaci. Grafika również nie wydaje się doprowadzać nas do łez szczęścia, jednak niezła fabuła sprawia, że szybko o tym zapominamy.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Jeżeli dowolnej grupie graczy zadać pytanie, jaka jest najlepsza gra z gatunku action cRPG, to na pewno padnie odpowiedź „Diablo” lub „Diablo 2”. Jednak upłynęło już wiele wody w Wiśle, odkąd Blizzard wypuścił na rynek swojego konika, który przez bardzo długi okres dystansował konkurencję. Jak wiadomo, czas nie jest łaskawy, dlatego warto zastanowić się nad jeszcze jednym pytaniem – czy w dalszym ciągu nie znalazł się godny następca? Tego tak do końca nie wiadomo w dobie coraz to nowszych i... czytaj dalej...

Galeria Zobacz więcej »

Newsy Zobacz więcej »

Dodatki

  • Sacred: Underworld
    Sacred: Underworld

Wymagania sprzętowe

Minimalne
  • Procesor Pentium III 1,1 GHz
  • Pamięć 128 MB RAM
  • Karta graficzna zgodna z DirectX 16 MB
  • HDD 2 GB wolnego
Wczytywanie...