Lionheart: Legacy of the Crusader

Lionheart: Legacy of the Crusader
Ocena użytkowników
7.93 Średnia z 230 ocen
Twoja ocena

"Lionheart" ogłoszono jak nawiązanie do świetności klasycznych tytułów spod szyldu "Black Isle Studios". Alternatywna historia średniowiecza, rozbudowany system postaci, znany z serii "Fallout", oraz solidna ilość walk miały się okazać zaletami tego tytułu. Sama gra powstała przy współpracy ze studiem Reflexive Entertainment, w wyniku czego "Lionheart" to gra nastawiona przede wszystkim na walkę, potrafiąca jednak oczarować od początku klimatem średniowiecznej Barcelony.

Tytuł ten spotkał się jednak z dość chłodnym przyjęciem, zaś przeciętna grafika, niespełnienie oczekiwań w procesie kreacji bohatera czy zbyt daleko idąca liniowość sprawiała, że w pamięci graczy "Lionheart" zapisał się jako rozczarowanie i podważenie niekwestionowanego dotąd autorytetu Black Isle Studios w tworzeniu gier cRPG.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

"Nigdy nie kupuj gry wyłącznie na podstawie zapowiedzi"- taka była moja pierwsza refleksja po ukończeniu „Lionheart: Legacy of the Crusader”. Nim jednak do niej doszedłem, rzuciłem się w wir alternatywnej historii średniowiecza, jakże dalekiej od polskiego zwycięstwa pod Grunwaldem czy zdobycia Konstantynopola. Zapowiedzi nie kłamały. W istocie już w XII wieku doszło do wielkiego kataklizmu, który odmienił znany dotąd świat. Historia nazwała to wydarzenie Rozdarciem. W czasie jeden z krucjat... czytaj dalej...

Galeria Zobacz więcej »

Newsy Zobacz więcej »

Oryginalny dubbing

Greg Ellis
Ryszard Lwie Serce
Robin Atkin Downes
William Shakespeare
Mako
Grumdjum

Wymagania sprzętowe

  • Procesor Pentium III 1.2 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 8MB
Wczytywanie...