Heroes of Might & Magic III

Heroes of Might & Magic III
Ocena użytkowników
9.58 Średnia z 258 ocen
Twoja ocena

"Heroes of Might and Magic III" – klasyczna już strategia turowa, w której gracz kieruje tytułowymi herosami, bohaterami dowodzącymi armiami wywodzącymi się spośród baśniowych postaci i potworów. Celem rozgrywki jest pokonanie bohaterów spod innych znaków poprzez zajęcie ich miast. Aby to osiągnąć, gracz rozbudowuje macierzyste miasto, rekrutuje nowe jednostki, tępi hordy dzikich potworów strzegących skarbów, magicznych artefaktów, jak i niezbędnych dla funkcjonowania królestwa obiektów pokroju kopalń i tartaków.

W powszechnej opinii III część cyklu "Heroes of Might and Magic" uważana jest za najlepszą spośród wydanych do tej pory. Pod wieloma względami różni się od poprzedników, jak choćby stylem szaty graficznej, niemniej większość zmian ma charakter bardziej ewolucyjny niż rewolucyjny. Np. do każdego miasta zamiast jednego rodzaju herosa, przypisano dwa; wszystkie jednostki, które tam rekrutujemy, można awansować o jedną rangę w górę (w II bywało z tym różnie, niektórych nie można było, inne rozwijało się nawet więcej razy) czy wewnątrzscenariuszowe, poboczne zadania dla bohaterów.

Fabularnie cykl nawiązuje do VI części serii "Might and Magic" – śledzimy losy Katarzyny Ironfist toczącej Wojnę o Odrodzenie Erathii. Postacie Kreegan, demonicznych najeźdźców, wiążą fabułę z "Mandate of Heaven". Historia z "Restoration of Erathia" kontynuowana była w VII części "Might and Magic" – "For Blood and Honor" oraz w dodatku "Armageddon's Blade". Doczekała się też prequela w drugim rozszerzeniu o tytule: "Shadows of Death".

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Jaki sens może mieć opowiadanie na nowo starych legend? Czy kolejna nostalgiczna analiza może dodać jakąś wartość do całości, która już dawno zasłużyła na miano "legendarnej" w swojej kategorii? W wypadku takich dzieł recenzje po latach zdają się być bezzasadne. Bezgraniczne uznanie i upływ czasu wyniosły je do rangi aksjomatu w tej części świata rozrywki. A jednak ten sam czas wielokrotnie strąca wielkie legendy z piedestału oczywistości na samo dno powszechnego zapomnienia. To, co dla... czytaj dalej...

Galeria Zobacz więcej »

Newsy Zobacz więcej »

Wymagania sprzętowe

  • Pentium 166MHz
  • 32MB RAM
Wczytywanie...