Rozpoczęła się druga edycja Mistrzostw Polski w Heroes of Might and Magic III

2 minuty czytania

I znając popularność tej gry, trudno uwierzyć, że to dopiero drugie mistrzostwa. W zorganizowanych w zeszłym roku mistrzostwach wzięło udział 500 graczy, a finał odbywający się w warszawskim studio oglądało w szczytowym momencie 7000 widzów, zaś pośrednio przez YouTube obejrzało go łącznie 400 000 widzów. Podczas tegorocznych mistrzostw oprócz meczu finałowego będzie transmitowana walka o trzecie miejsce, a wszystko będzie się odbywało w krakowskim studiu Nervarien. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne oraz rzeczowe.

heroes 3,heroes of might and magic 3

"Mijają lata, a “Herosi” wciąż wzbudzają olbrzymie zainteresowanie. Cieszymy się, że w ten sposób łączymy fanów produkcji, pozwalając im na wzajemną rywalizację. Mamy nadzieję, że druga edycja mistrzostw przyciągnie jeszcze większą liczbę uczestników oraz widzów." – Mateusz Jarzembski, Fantasy Expo

heroes 3,heroes of might and magic 3

Z pewnością interesują was zasady. Najważniejszą jest posiadanie pełnej wersji "Heroes of Might&Magic III" wraz ze wszystkimi dodatkami oraz dwóch modów – "Horn of the Abyss" i "HD Mod". Dodatkowo w przypadku pojawienia się nowszej wersji ww. modów gracze są zobowiązani do natychmiastowej instalacji aktualizacji. Same mistrzostwa podzielone są na cztery fazy: grupową, pucharową decydującą i oraz walki finałowe. Początkowo gracze są losowo przydzielani do ponumerowanych grup, gdzie wszyscy staną do boju przeciwko sobie. Gracze, którzy przejdą dalej zostaną umieszczeni na drabince pucharowej, gdzie zwycięzca grupy 1 zmierzy się zawodnikiem z drugiego miejsca w grupie oddalonej o dokładnie połowę liczby grup. Analogicznie,gracz z drugiego miejsca w grupie 1 zmierzy się ze zwycięzcą grupy oddalonej o dokładnie połowę liczby grup. Ci którzy przetrwają tą wojnę wejdą do finału. Wybór miast jest losowy, a graczom przysługuje prawo jednokrotnego wylosowania innego.

heroes 3,heroes of might and magic 3

Źródło: mistrzostwa.heroes.net.pl

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...