Heroes of Might & Magic III

I znając popularność tej gry, trudno uwierzyć, że to dopiero drugie mistrzostwa. W zorganizowanych w zeszłym roku mistrzostwach wzięło udział 500 graczy, a finał odbywający się w warszawskim studio oglądało w szczytowym momencie 7000 widzów, zaś pośrednio przez YouTube obejrzało go łącznie 400 000 widzów. Podczas tegorocznych mistrzostw oprócz meczu finałowego będzie transmitowana walka o trzecie miejsce, a wszystko będzie się odbywało w krakowskim studiu Nervarien. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne oraz rzeczowe.

heroes 3,heroes of might and magic 3
Heroes of Might & Magic III

Debiut HoM&M III: HD Edition

Dodał: , · Komentarzy: 5

Dziś na rynku gier komputerowych pojawiła się odświeżona edycja jednej z najpopularniejszych gier strategicznych, czyli "Heroes of Might & Magic III: HD Edition". Odrestaurowaniem tytułu wydanego przez nieistniejącej już dziś studio New World Computing zajęła się firma Ubisoft, przygotowując zarówno wersję na PC jak i urządzenia mobilne z systemami iOS oraz Android.

ubisoft, heroes 3, homm3
Heroes of Might & Magic III

Na Steamie pojawiły się wymagania sprzętowe do zapowiedzianego przez Ubisoft "Heroes of Might & Magic III: HD Edition". Naturalnie są wyższe niż pierwowzoru. Są jednak zaskakująco wyższe niż innych odświeżanych tytułów, mających premiery w ostatnim czasie (chociażby Icewind Dale: Enhanced Edition czy Baldur's Gate: Enhanced Edition). Zatem czy "Herosy" pójdą na waszych sprzętach?

ubisoft, heroes 3, homm3
Heroes of Might & Magic III

To zaskakujące, jak wiele emocji może wywołać jedna gra (która nawet się jeszcze nie ukazała) w ciągu zaledwie kilku dni. Mowa tu oczywiście o "Heroes of Might & Magic III" i zamieszaniu związanym z przekłamanym porównaniem graficznym wykonanym przez firmę Ubisoft.

ubisoft

Francuskie studio zauważyło falę krytyki i postanowiło wydać stosowne oświadczenie w odpowiedzi na zarzuty graczy...

Heroes of Might & Magic III

Niedawno Wiktul informował Was o tym, że studio Ubisoft planuje odświeżyć grę "Heroes of Might&Magic III" i sprzedać ją nam w wersji HD. Jeżeli czytaliście wspominanego newsa, to zauważyliście pewnie, że coś naszemu naczelnemu w tym wszystkim śmierdziało.

hom

Jeżeli chcecie dowiedzieć się, jak Ubisoft chce zrobić graczy w konia – zapraszam do rozwinięcia newsa.

Heroes of Might & Magic III

Nowy turniej Herosów Potęgi i Magii na GameExe!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Lata mijają. Upływa woda w rzekach, lawa zastyga w swych infernalnych korytach, a na przeklętej ziemi kości bieleją w poszarzałym słońcu Erathi.

Jednakże niektóre rzeczy nie zmieniają się nigdy. Męstwo najdzielniejszych, przebiegłość sprytnych, potęga mistyków, wreszcie chwała, która od dziesięcioleci towarzyszy Herosom Potęgi i Magii.

Nie zmienia się też to, co w życiu najważniejsze:

Tak, moi drodzy. Po raz kolejny na łamach GameExe rozegrany zostanie wielki turniej Heroes of Might & Magic III. Po raz kolejny mistrzowie taktyki, geniusze pola walki, bogowie wojny z najdalszych zakątków wszechświata zmierzą się na polach, bagnach, wyspach, morzach i w podziemiach. Po raz kolejny wszyscy spróbują rzucić wyzwanie skromnemu redaktorowi naczelnemu...

... i po raz kolejny im się nie uda.

homm3 turniej

Czas ciąć stal i krzesać iskry! Pora zacząć zapisy na turniej!

Heroes of Might & Magic III

Nasz wielki Turniej trwał i trwał, a jego uczestnicy borykali się z przeciwnościami natury innej, niźli tylko wojenna. Mimo wszystko udało się wyłonić finałową czwórkę, która, po jeszcze większych trudnościach i zaciętych bojach, pozwoliła narodzić się zwycięzcy Turnieju.

homm3 turniej

Wiktul, Tamc., Zurikata i Ati starli się na morzach i lądach Erathii, na przekór złośliwości bogów, przeciwnościom losu i zezowatemu szczęściu. Jaki był przebieg finałowego starcia? I, co najważniejsze, kto zwyciężył?

Heroes of Might & Magic III

Wyniki konkursu o sadze "Heroes"

Dodał: , · Komentarzy: 13

Tydzień Herosów skończył się tydzień temu, a zatem wyższy niż najwyższy czas ogłosić wreszcie wyniki naszego konkursu. Łącznie zadaliśmy Wam aż 9 pytań dotyczących sagi "Heroes", nic więc dziwnego, że nie wszystkim udało się odpowiedzieć poprawnie na każde z nich.

might and magic, grafika rocznicowa
Heroes of Might & Magic III

Tydzień Herosów – Dzień #7

Dodał: , · Komentarzy: 6

Oto nadszedł nasz dzień ostatni! Nie płaczcie, bowiem nic nie da się już zrobić z bezecnym biegiem czasu w Klepsydrze Diabelskiej Godziny! Recenzje, turnieje, działy, trofea – oto dotychczasowe atrakcje Tygodnia Herosów. Bynajmniej nie ostatnie, bowiem na dziś przewidzieliśmy coś równie, jeśli nie bardziej, ekskluzywnego i ekscytującego: wywiad z jednym z największych kompozytorów muzyki do gier, prawdziwym bogiem uniwersum "Heroses of Might & Magic", twórcą niezrównanych arcydzieł do wszystkich części gry, pamiętnym zwłaszcza dzięki "Heroes III" – Paulem Romero!

heroes, paul romero

Oprócz tego zapraszamy do przeczytania ostatniego, przygotowanego przez Lioncourta wywiadu z twórcami "Might & Magic X: Legacy"!

Wczytywanie...