Torchlight

Torchlight
Ocena użytkowników
8.49 Średnia z 69 ocen
Twoja ocena

"Torchlight" to typowy hack&slash, będący dziełem amerykańskiego studia Runic Games i wzorowany na największym klasyku gatunku – "Diablo 2".

Jak łatwo się domyślić, cała zabawa polega na mordowaniu w jak najbardziej spektakularny sposób nadciągających hord potworów. W tym przypadku sprawa wygląda następująco – wszystko rozpoczyna się w miasteczku Torchlight, w którym odkryto złoża Żaru i czające się pod ziemią zło. Stanowi to idealną okazję do zabłyśnięcia dla bohatera, który zechce stawić czoła wyzwaniu, przemierzać kolejne, coraz głębiej położone pod ziemią poziomy i eliminować wszystko, co się rusza, by ostatecznie pomóc mieszkańcom.

W "Torchlight" można grać jedną z trzech totalnie zróżnicowanych postaci: Alchemikiem, Niszczycielem bądź Pogromcą. Ich ogólnie pojętą potęgę określają atrybuty, poziom doświadczenia i umiejętności, podzielone na trzy odmienne drzewka. Ta gra to nie tylko bohater, ale również cała sterta ciągle znajdowanych, przeróżnych przedmiotów oraz dobrze działający system transmutacji.

Cukierkowa grafika nie musi się podobać każdemu, lecz klimatyczna muzyka powinna zachwycić nawet najbardziej wybrednego gracza.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Wydawałoby się, że stworzenie dobrej gry hack'n'slash nie jest jakimś specjalnie wymagającym zadaniem i z łatwością można wpaść na smaczny koncept podczas kontemplacji w świątyni zadumy, czyli miejscu, gdzie król chadza piechotą. Nie trzeba w końcu myśleć nad ambitną historią – w tym przypadku wystarczy pierwsza lepsza szmira, która wyjaśni, dlaczego nasz heros eksterminuje hordy przeciwników. Świat? Tutaj również nie trzeba główkować godzinami. Wilgotne i mroczne lochy albo kilka krain... czytaj dalej...

Galeria Zobacz więcej »

Newsy Zobacz więcej »

Wymagania sprzętowe

  • Pentium III 800 MHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce 2 MX200 lub lepsza)
  • 400 MB HDD, Windows 2000/XP/Vista
Wczytywanie...