Gothic

Gothic
Ocena użytkowników
8.74 Średnia z 5552 ocen
Twoja ocena

Przygoda słynnego już bezimiennego bohatera pierwszy raz pojawiła się na świecie w 2001 roku i została opracowana przez Piranha Bytes. Akcja gry obfituje w wiele nieoczekiwanych wydarzeń i dużo zwrotów akcji oraz niespodzianek. Sposób rozwijania naszego ludzika bez imienia jest bardzo luźny, bowiem – w przeciwieństwie do wielu gier gatunku RPG – nie jesteśmy zmuszeni do wybierania klasy naszego bohatera zbyt szybko i mamy czas, aby porządnie się nad tym zastanowić w trakcie przechodzenia gry.

Różnorodność napotykanych stworzeń jest dość duża, a przeciwników nigdy nie braknie. Będziemy mogli zwiedzać rozmaite lokacje o unikalnym charakterze. Prowadzona w dość realistycznym świecie przygoda obfituje w bardzo naturalne dialogi, zarówno w wypadku naszej postaci, jak i bohaterów niezależnych, którzy nie raz nas zaskoczą. Muzykę dobrze dopasowano do zwiedzanych miejsc. Sama grafika nie jest najwyższych lotów, ale szybko można się do niej przyzwyczaić, jak i do topornego sterowania, i cieszyć grą pełną parą.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

“Królestwo Myrthany zjednoczone pod berłem króla Robara II...” – od tych słów narratora rozpoczęło się wprowadzenie do Gothica. Wprowadzenie, które przez swój średni poziom graficzny mogłoby wzbudzić we mnie pewne obawy, gdyby nie to, co widziałem i wiedziałem o tej grze wcześniej, a co skłoniło mnie do gorączkowych poszukiwań nowej karty graficznej, na którą mógłbym zamienić moją niekompatybilną Rivę TNT2. Nazwa gry pozwalała oczekiwać nawiązań do tego, jakże charakterystycznego poprzez... czytaj dalej...

Galeria Zobacz więcej »

Wideo Zobacz więcej »

Newsy Zobacz więcej »

Dubbing

Diego / Lares / Gomez / Świstak / Darrion / Baal Tyon / Mordrag / Wąż
Buster / Glen / Graham / Rufus / Talas / Baal Namib / Homer / Milten
Fisk / Cavalorn / Cipher / Rodriguez / Baal Orun / Ryżowy Książe / Y'Berion / Bartholo
Wrzód / Krzykacz / Santino / Joru / Lewus / Szakal / Ratford / Snipes
Balor / Grash Varrag Arushat / Varrag Ruuushk / Ur-Shak / Tarrok / Varrag Unhilqt / Varrag Hashor / Varrag Kasorg
Gravo / Jeremiasz / Nefarius / Torlof / Gilbert / Torrez / Grimes

Wymagania sprzętowe

Minimalne
  • Pentium II 300Mhz
  • 128 MB pamięci RAM
  • CD-ROM 8x
  • Akcelerator grafiki 3D
  • Karta dźwiękowa zgodna z DirectX

Zalecane
  • Pentium III 800 Mhz
  • 256 MB pamięci RAM
  • Akcelerator grafiki 3D 32 MB RAM
Wczytywanie...