Kopalnie

2 minuty czytania

Opuszczona Kopalnia

opuszczona kopalnia

Znajdująca się nieopodal Placu Wymian kopalnia należała do ludzi ze Starego Obozu i była pierwszą, z której wydobywano magiczną rudę. Niestety, od dawna nikt tam nie pracuje, a wszystko za sprawą katastrofy, jaka miała tam miejsce. Jak twierdzi Grimes, pewnego dnia pękły podpory i kopalnia zawaliła się pozostawiając po sobie złe wspomnienia i grobową ciszę.

Stara Kopalnia

stara kopalnia

Kolejna, choć pierwsza wciąż czynna, kopalnia będąca w rękach ludzi ze Starego Obozu, wybudowana na północnym zachodzie Koloni. Choć Stara Kopalnia jest własnością Gomeza, pod ziemią władzą szczyci się Ian.

Dniami i nocami wydobywana jest tam magiczna ruda, którą magnateria handluje ze światem zewnętrznym: około 220 worków, w tym 20 na przetopienie. Pracę ułatwia dwóch orków-niewolników.

Duży problem, szczególnie dla nieuzbrojonych kopaczy, stanowią kryjące się w cieniu pełzacze. Przebiegłe stworzenia wyczekują w spokoju okazji, by zaatakować pojedynczych ludzi, którzy oddalili się od reszty i sami stanowią łatwą zdobycz. Głęboko, ukryta w mroku, przebywa Królowa Pełzaczy, która składając jaja zapewnia stabilizację ich populacji.

W Starej Kopalni, prócz ludzi ze Starego Obozu, przebywają również Strażnicy Świątynni z Obozu Bractwa, którzy polują na pełzacze. To jedyny powód, dla którego są mile widziani.

Pod ziemią przebywa kilku handlarzy: Alberto, Glen, Santino oraz Wąż.

Wolna Kopalnia

wolna kopalnia

Druga czynna kopalnia w Koloni, położona na zachodzie. Należy do ludzi z Nowego Obozu, dlatego wydobywana magiczna ruda nie jest przeznaczona na handel ze światem zewnętrznym, a trafia do Magów Wody, którzy gromadzą ją wierząc, że wysadzenie pokaźnego kopca zniszczy magiczną barierę.

Wolna Kopalnia składa się z dwóch części. Zewnętrzna, powszechnie nazywana "Kotłem", jest miejscem, w którym stoją chaty kretów, odpowiedzialnych za wydobywanie rudy. Wewnętrzna schodzi pod ziemię, gdzie wydobywa się magiczną rudę i nikt nie może tam wejść bez pozwolenia nadzorcy Wolnej Kopalni, Okyla.

Pod ziemią, w mroku kryją się śmiertelnie groźne pełzacze-wojownicy.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...