Postacie

3 minuty czytania

Stary Obóz

Gomez

gomez

Jest magnatem, przywódcą Starego Obozu. Osoba o silnym charakterze, znana z pewności siebie, okrutności i konsekwentności w podejmowanych działaniach. Całe dnie spędza na tronie, z którego otwarcie i śmiało rządzi. Prawą ręką Gomeza jest Kruk, a prywatnymi ochroniarzami dwójka potężnych magnatów: Arto i Blizna. Jako jedyny zdecydował się na handel magiczną rudą ze światem zewnętrznym, dlatego może żyć w luksusie, którego, świadomie, nadużywa.

Thorus

thorus

Obdarzony masywną sylwetką mężczyzna, który dowodzi Strażą w Starym Obozie. Odpowiada za pilnowanie bramy do wewnętrznego pierścienia; przepuszcza przez nią tylko wybrane osoby. Otrzymywane od Gomeza rozkazy wykonuje rzetelnie i bez wahania. W kwestii przyjmowania nowych ludzi do Starego Obozu liczy się ze zdaniem Diego. Choć jest człowiekiem upartym i zadziornym, można się z nim dogadać – duża liczba bryłek rudy potrafi skutecznie wpłynąć na zmianę jego zdania.

Diego

diego

Przywódca Cieni, który zamieszkuje jedną z chatek ulokowanych w zewnętrznym pierścieniu Starego Obozu, będąc tym samym najważniejszą tam osobą. Odpowiada za rekrutację nowych osób. Jest bezpośredni, ale jednocześnie przyjacielski i, na miarę możliwości, troskliwy. Rekrutów ocenia obiektywnie, zawsze szczerze wypowiada się na poruszone tematy.

Nowy Obóz

Lee

lee

Ten potężny mężczyzna nie bez powodu jest przywódcą Najemników. Wyśmienicie spisuje się w boju, zdecydowanie rozkazuje swym podwładnym. Odpowiada za ochronę Magów Wody. Darzony jest tak dużym szacunkiem, że nie boi się krytykować działań magów, kiedy wie, że nie wyjdą nikomu na dobre. Jest człowiekiem honorowym, który zawsze dotrzymuje słowa.

Gorn

gorn

Jeden z najemników Lee, obdarzony niezwykłą siłą i finezją w walce. Wieloma zwycięskimi starciami zapracował sobie na należyty respekt. Sprytny mężczyzna zawsze kieruje się swoją, stosunkowo prostą, logiką. Bardzo odważny, ale i przyjacielski.

Lares

lares

Dowodzi szkodnikami z Nowego Obozu. Jako jedyny z nich jest poważnie traktowany przez najemników. Skrupulatnie wykorzystuje to, co udało mu się osiągnąć, dlatego stara się podejmować rozsądne decyzje. Systematycznie wysyła małe grupy napadające na ludzi ze Starego Obozu. Odpowiada za rekrutowanie nowych ludzi.

Obóz Bractwa

Y'Berion

y\'berion

Duchowy przywódca ludzi z Obozu Bractwa Śniącego. Uważany za najważniejszego guru mężczyzna miewa najwyraźniejsze wizje. Całe dnie spędza w Świątyni Śniącego, gdzie medytuje, pali bagienne ziele i pije wywary z wnętrzności pełzaczy, by mieć jeszcze lepszy kontakt ze Śniącym. Wierzy, że właśnie ten bóg, jako jedyny, jest w stanie zniszczyć magiczną barierę. Y'Berion jest traktowany z szacunkiem, a opisywany jako osoba mądra, rozsądna i opanowana.

Cor Kalom

cor kalom

Tajemniczy i podstępny guru. Uważany jest za najpotężniejszą osobę w Obozie Bractwa zaraz po Y'Berionie. Prowadzi indywidualne badania, nikomu nie zdradza swych zamiarów i dąży do celu bez względu na resztę. Odpowiada za rekrutację nowych członków Bractwa. Złośliwy, opryskliwy i antypatyczny.

Cor Angar

cor angar

Dowódca Strażników Świątynnych w Obozie na Bagnach. Człowiek o żelaznych nerwach, bardzo dobrze posługujący się dwuręcznym mieczem. Surowo traktuje swych uczniów, chcąc, by stali się jak najlepsi w tym fachu. Potrafi zabijać, choć zwykle stara się rozwiązywać sytuacje bez rozlewu krwi i nie szerzyć zła.

Magowie

Corristo

corristo

Najważniejszy z Magów Ognia, którzy przebywają w wewnętrznym pierścieniu Starego Obozu. Spokojny, mądry, szczodry i niekonfliktowy.

Saturas

saturas

Przewodzi Magom Wody, którzy mieszkają w Nowym Obozie. Saturas chce wysadzić kopiec rudy, by zniszczyć magiczną barierę. W tym celu zawarł pakty z najemnikami i szkodnikami, co wskazuje na jego pokojowe nastawienie.

Baal Cadar

baal cadar

Guru z Obozu Bractwa, posiadający ponadprzeciętne zdolności magiczne. Jako że jest jednym z nauczycieli nauk Śniącego, większość czasu spędza na odkrywaniu przed wybranymi nowicjuszami tajników magii. Spokojny, cierpliwy, ale i bardzo potężny.

Xardas

xardas

Były Arcymag Ognia, obecnie Nekromanta, który brał udział przy tworzeniu magicznej bariery. Niespodziewanie odłączył się od Magów Ognia i rozpoczął indywidualne badania. Samotnie zamieszkuje położoną daleko od ludzi wieżę, by mieć nieoceniony spokój. Niezwykle potężny, jeszcze bardziej tajemniczy.

Komentarze

0
·
nie napisaliście o miltenie oraz ponad 20 innych przydałoby się też gdybyście również napisali kiedy zginęli oczywiście milten nie zginął był nawet w arcani
0
·
dużo ich tu,a Milten?a Lester? a Stone?(ten kowal co dolepsza magiczną zbroję)

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...