Uriziel

2 minuty czytania

miecz, uriziel

Kto z was nigdy nie słyszał o tym legendarnym, dwuręcznym mieczu? Powiadają, że swego czasu – dawno, dawno temu – wielki wojownik z dumą dzierżył Uriziela, nadając mu swe własne imię. Ostrze to niebywałe, bowiem nie tylko każdy zadany nim cios powoduje bardzo duże obrażenia, ale i podpala pechowca, który ma nieszczęście stanowić cel dla właściciela Uriziela.

Jednak nic nie może wiecznie trwać, na co dowodem może być śmierć posiadacza Uriziela podczas bitwy z Orkami. Niepowtarzalna broń wpadła w ręce zielonoskórych, jednak te prymitywne stworzenia nie tylko nie zdawały sobie sprawy, jak potężną broń zdobyły, ale i w głębi ducha obawiały się jej, dlatego, dla świętego spokoju, postanowiły ukryć Uriziela w Świątyni Śniącego, by już nigdy więcej nikt nim nie władał. Chcąc dopilnować postanowienia, na straży tego wykonanego z nikomu nieznanej stali miecza stanął nieumarły szaman, Varrag-Ruuushk.

Uriziela znajdziemy dopiero pod sam koniec Gothica, w Świątyni Śniącego. Niestety, na początku nie będzie nadawać się do używania. Należy udać się do Xardasa, który od razu zorientuje się, że miecz jest pozbawiony magicznej aury.

Nekromanta poinformuje nas, że chcąc przywrócić niesamowitą moc Uriziela, należy odnaleźć maga, który wypowie ściśle określoną regułkę, oraz źródło magicznej energii, jakie ponownie nasyci mocą Uriziela. Okaże się, że poszukiwany mag to Milten, Mag Ognia, a źródło to nic innego, jak kopiec magicznej rudy w Nowym Obozie. To właśnie tam możemy przywrócić potęgę tego niepowtarzalnego miecza.

Twórcy Gothica pomyśleli również o osobach parających się magią, dlatego Xardas, jeśli podejmiemy taką decyzję, może usunąć z Uriziela błękitny klejnot i przerobić go na magiczną runę zaklęcia "Fala śmierci Uriziela", będącego najpotężniejszym czarem w grze – zadaje 200 punktów obrażeń. Jednak by to zrobił, należy być wtajemniczonym w VI krąg magii. Tak więc stajemy przed wyborem, czy chcemy miecz, czy runę?

Statystyki miecza

miecz, screen

Obrażenia od Magii: 120

Obrażenia od Ognia: 30

Wymagana siła: 30

Wartość: 10000

Statystyki runy

runa, screen

Działanie: Obr. Magia 200

Koszt mana: 10

Wartość runy: 10000

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...