Chromanin

3 minuty czytania

Chromanin jest księgą, a dokładniej mówiąc sagą ksiąg, które możemy znaleźć podróżując po Górniczej Dolinie. Wiąże się z nimi pewnego rodzaju zadanie ubarwiające nam rozgrywkę w Gothica. Nie ma ono nic wspólnego z fabułą, nikt nam go nie zleca oraz tak naprawdę nie dostajemy za wykonanie go wiele doświadczenia, aczkolwiek – liczy się zabawa. Przygoda nie należy do najłatwiejszych, dlatego lepiej zacząć ją postacią na wysokim poziomie. Zabawa zaczyna się gdy znajdziemy pierwszą księgę, a polega na tym, że wykorzystując wskazówkę zawartą w księdze musimy odnaleźć kolejną część. Analogicznie – odnajdując drugą część, będziemy mieć w niej wskazówkę, która naprowadzi nas na część trzecią.

UWAGA: Aby pojawiła się następna część Chromanin, należy najpierw przeczytać część poprzednią.

1. Pierwszy tom Chromanin możemy znaleźć w Wieży Mgieł, znajdującej się w północno-wschodniej części Górniczej Doliny. Dokonując tego rozpoczniemy naszą przygodę. Księga jest w posiadaniu szkieletu – maga, ukrywającego się w podziemiach wieży. Radzę być ostrożnym, gdyż towarzyszy mu kilka szkieletów – wojowników.

„Ten, który zechce wyrzec się ścieżki występku i błędu i zechce podążać drogą prawa i porządku, pozna prawdziwe źródło mojej potęgi. Dane mu będzie użyć jej, by skruszyć ogniwa tego świata i posiąść najważniejszą z nagród – Chromanin.”

„Mędrzec stara się zobaczyć sprawę w jej całości, nim zdecyduje się podjąć trudy wyzwania.”

2. Drugiego tomu powinniśmy szukać w wieży będącej częścią orkowych ruin – miejsce gdzie rozmawiamy z Ur-Shakiem. Chromanin leży na najwyższej półce na szczycie wieży.

„Wizje Chromanina, tajemne głosy z zamierzchłej przeszłości, rozjaśniły mój umysł. Nie porzucę ich za żadne skarby tego świata. Mój los będzie odtąd związany z nami.”

„To, co kiedyś rozdzielono, zostanie znów połączone po bolesnej chwili rozłąki.

3. Poszukiwanie trzeciej części powinniśmy zacząć od udania się w stronę Starego Obozu. Gdy dojedziemy do mostu pilnowanego przez Strażników, powinniśmy udać się na wschód. Niewiele później rzeka rozdzieli się na dwie mniejsze otaczające skałę. Jeszcze kilka kroków i dojdziemy na wysepkę, na której znajduje się szukana przez nas księga.

„O, starożytni Bogowie! Jak to możliwe, że niegodny śmiertelnik, jakim bez wątpienia jestem otrzymał tak cenne dziedzictwo waszej potęgi! Obym tylko nie zabłądził słowem lub uczynkiem i nie stracił mego skarbu!”

„Mądry rybak próbuje czasem szczęścia po drugiej stronie jeziora."

4. Korzystając ze wskazówki zawartej w części trzeciej udajemy się do Nowego Obozu. Aby znaleźć czwartą część, musimy przepłynąć przez jezioro na drugi brzeg – do miejsca, naprzeciwko którego znajduje się zatopiona chata rybacka.

„Nie śmiem nawet marzyć o znalezieniu się pobliżu potężnego Chromanina. Dni płaczu odeszły w niepamięć. Tak niewiele dzieli mnie od osiągnięcia absolutnej perfekcji!”

„Zapomniano już czyny tych, co niegdyś weszli na pokład.”

5. Tom numer pięć znajduje się niedaleko Wieży Mgieł. Powinniśmy się udać na plażę, gdzie stoją wraki statków, a legowisko swe mają ogniste jaszczury. Księga znajduje się na jednym ze statków.

„Ale nie będę sam kroczył po tej ścieżce. Zaszczyt przypadł mi, ale muszę podzielić się mą potęgą z tymi, którzy okażą się godni, by podążyć w moje ślady. Mam tylko nadzieję, że mnie odnajdą.”

„Znajdziesz mnie tam, gdzie wszystko się zaczęło.”

6. Szósty, będący ostatnią częścią układanki, tom znajdziemy dokładnie w tym samym miejscu, gdzie znaleźliśmy część pierwszą. Udajemy się do Wieży Mgieł, a księgę znajdujemy przy zwłokach martwego mężczyzny – autora Chromaninu, będącego prawdopodobnie magiem zajmującym się przywoływaniem nieumarłych. Radzę uważać, bowiem gdy weźmiemy księgę, zaatakują nas dwa szkielety – magowie, wspierani mieczami kilku szkieletów – wojowników. Pokonując ich, ukończymy zagadkę, kończąc tym samym naszą przygodę.

Opisane wyżej miejsca, w których znajdują się tajemnicze księgi przedstawia ta mapka:

Chromaniny – mapa

Powtórzę to samo, co napisałem na początku – zadanie być może nie zaowocowało ogromną ilością doświadczenia, ale sądzę, że dostarczyło dużo wrażeń i przede wszystkim dobrej zabawy.

A teraz do dzieła! Powodzenia.

Komentarze

0
·
4 część jest tam gdzie strzłka

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...