Śniący

1 minuta czytania

stwór

Statystyki Śniącego

Poziom: 2000

Siła: 500

Zręczność: 500

Życie: 1000

Mana: 500

Powiadają, że dawno, dawno temu ziemię Orków stale atakował wrogi klan. Zielonoskórzy na dłuższą metę nie mieli szans w tym starciu, a rozwiązaniem problemu okazał się pomysł pięciu szamanów, którzy postanowili przywołać potężnego demona, by pomógł im pokonać posiadającego przewagę wroga.

Sytuację tę wykorzystał Beliar i zesłał do Górniczej Doliny swego sługę, którego Orkowie nazwali "Krushak". Jako że przywołany demon rozprawił się z wrogim klanem, zielonoskórzy, w ramach okazania wdzięczności, wznieśli dla niego świątynię, a szamani, którzy brali udział w jego przywoływaniu, oddali mu swe serca.

Demon wykorzystał sytuację i rzucił na nich klątwę – szamani stali się ożywieńcami. Podobny los dotknął wszystkich budowniczych. Reszta szamanów w pośpiechu uśpiła przebiegłego demona, a następnie Orkowie zapieczętowali świątynię. Zielonoskórzy nie zdawali sobie sprawy, że w uśpionym ciele pozostał sprawny i przytomnie pracujący umysł.

Krushak zrozumiał, że Orkowie nie mają zamiaru go obudzić, dlatego postanowił zdobyć nowych wyznawców. Demon wybrał Y'Beriona, członka Starego Obozu, któremu ukazał się jako wspaniały bóg, nazywany "Śniącym". Wybraniec, do którego dołączyło sporo ludzi, udał się na bagna, gdzie założył nowy obóz – Obóz Bractwa...

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...