Dragon Age: Początek - Przebudzenie

Dragon Age: Początek - Przebudzenie
Ocena użytkowników
8,87 Średnia z 461 ocen
Twoja ocena

Po sporym sukcesie części pierwszej autorzy z Szarego Strażnika. Wszyscy zastanawiali się jednak, o czym byłaby nowa historia i kim byłby główny antagonista, skoro z naszej ręki poległ wszechpotężny Arcydemon, a my praktycznie sami powstrzymaliśmy piątą Plagę i uratowaliśmy Ferelden. Czym mieli nas twórcy zaskoczyć?

Pierwsze i ostatnie pudełkowe rozszerzenie do gry z serii "Twierdzy Czuwania i otaczających jej ziem arlatu Amarant. To tam swoją nową siedzibę ma zakon Szarej Straży z nami na czele. Dodatek 'Przebudzenie' zapewni nam około 30-40 godzin rozgrywki. Wraz z nową historią i z całkowicie nowymi lokacjami, przyjdzie nam się zmierzyć z potężnymi przeciwnikami, którzy staną na naszej drodze do zapewnienia pokoju na wybrzeżu Fereldenu.

Liczba osób, które przyłączą się do naszej przygody w porównaniu z "podstawką", skurczyła się z 10 do 7. To jednak w zupełności wystarczy. Warto też wspomnieć, że napotkamy starych znajomych – Oghrena czy Wynne. Nie zabraknie też nowych bohaterów, którzy wydawać się mogą z nami bardziej z przymusu niż z chęci towarzyszenia nam. Do naszej dyspozycji oddano również możliwość tworzenia run i przedmiotów, które zapewnią nam większą ochronę, a po drodze natrafimy na potężny oręż, który zapewni nam zwycięstwo. Twórcy postarali się o bardzo dobre dialogi między naszymi towarzyszami. Ich poziom jest bardzo wysoki i kto wie, czy nie przewyższa rozmów prowadzonych w "Początku".

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Wszystkim wydawało się, że po śmierci Arcydemona w królestwie Fereldenu w końcu zapanuje wieczny spokój. Jak się wkrótce okazało, pokonanie dowódcy mrocznego pomiotu nie rozwiązało problemu rosnącej w siłę armii zła, która zaatakowała ponownie. Ferelden znowu potrzebuje wybawiciela, którym po raz kolejny zostanie gracz wcielający się w rolę Szarego Strażnika. Tym razem staniemy przed trudnym zadaniem odbudowy dawanej potęgi zakonu oraz powstrzymania kolejnego ataku mrocznego pomiotu. ... czytaj dalej...

Galeria Zobacz więcej »

Wideo Zobacz więcej »

Newsy Zobacz więcej »

Dubbing

Kath Soucie
Bannora Esmerella
Simon Chadwick
Nathaniel Howe
Mark Meer
Pierwszy / Zagubiony
Cam Clarke
Herren / Marren / Micah / Kendrick
Steve Blum
Jukka / Oghren
Joanna Pach-Żbikowska
Bannora Esmerella
Artur Kaczmarski
Nathaniel Howe
Jarosław Boberek
Pierwszy / Zagubiony
Mikołaj Klimek
Plebejusz / Duch krasnoluda
Leszek Zduń
Konstabl Aidan
Andrzej Chudy
Voldrik Glavonak / Colbert / Mosley Wąż
Tomasz Steciuk
Kendrick / Żołnierz z Twierdzy / Alec
Waldemar Barwiński
Plebejusz / Straż wioski
Izabella Bukowska-Chądzyńska
Delilah / Nida / Aura / Sierżant Maverlies
Cezary Nowak
Rowland / Steafan / Posąg Pokoju / Szlachcic
Cezary Kwieciński
Dworkin Glavonak
Paweł Iwanicki
Strażnik Amarantu / Więzień / Wieśniak
Elżbieta Futera-Jędrzejewska
Lady Liza Pacton / Alma / Ambasador Cera / Ines / Uchodźca
Anna Sztejner-Pierczyńska
Namaya / Mistrzyni Woolsey

Wymagania sprzętowe

  • Core 2 Quad 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 20 GB HDD
  • Windows XP/Vista
Wczytywanie...