Star Wars: Knights of the Old Republic

Star Wars: Knights of the Old Republic
Ocena użytkowników
9.55 Średnia z 276 ocen
Twoja ocena

Pierwsza pełnokrwista gra cRPG osadzona w realiach Star Wars, produkcji Bioware Studios. "Knights of the Old Republic" przenosi akcję na 4000 lat przed wydarzeniami z filmowej trylogii, pozwalając graczowi zaznać realiów Starej Republiki i zanurzyć się w pełnym mocy świecie. Historia tu opowiedziana ma miejsce niedługo po Wojnach Mandaloriańskich i zajmuje się kluczowym dla realiów tego uniwersum konfliktem pomiędzy jasną a ciemną stroną mocy. Gracz musi zdecydować, po której z nich stanie, od czego zależy nie tylko przebieg fabuły, ale także rozwój postaci.

Mechanicznie gra oparta została na systemie Star Wars D20, bohater gracza w towarzystwie dwóch sterowanych przez komputer kompanów (w każdym momencie można dowolnie przełączać się pomiędzy postaciami) przemierza osiem różnych światów, rozwiązując przy tym liczne questy i zyskując niezbędne do dalszego rozwoju doświadczenie. Lwią jego część zdobywa tocząc bitwy z rozmaitymi, ale dobrze wpisującymi się w klimat Star Wars, oponentami. Dzięki znanej z serii "Baldur’s Gate" opcji "aktywnej pauzy", starcia zyskują aspekt taktyczny.

KotOR ma zasłużone miejsce w dziejach gatunku cRPG, powszechnie uznawany jest za jednego z najlepszych cRPG wydanych kiedykolwiek i niejedną listę TOP 10 zaszczyca swoją obecnością.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Long time ago… Świat Star Wars, stworzony przez Georga Lucasa, to jedno z najbardziej dochodowych przedsięwzięć w historii kina. Każdy film to sukces kasowy, a każda gra, która miała się opierać na licencji SW, elektryzowała fanów na całym świecie. Gdy na targach E3 w 2001 roku Lucas Arts ogłosiło plany stworzenia cRPG w świecie SW, fani komputerowego turlania kośćmi wpadli w zachwyt. Głównym powodem tego uniesienia była decyzja o powierzeniu prac nad grą studiu Bioware, które na swoim... czytaj dalej...

Galeria Zobacz więcej »

Newsy Zobacz więcej »

Oryginalny dubbing

Neil Ross
Ahlan Matale
Jennifer Hale
Bastila Shan
Neil Kaplan
Bendak Starkiller / Darth Bandon
Lloyd Sherr
Calo Nord
John Cygan
Canderous Ordo
Raphael Sbarge
Carth Onasi
Grey Griffin
Cassandra Mateil
Rafael Ferrer
Darth Malak
Rino Romano
Darth Revan
Charles Dennis
Davik Kang
Cam Clarke
Grann / Kono Nolan / Trewin
Frank Welker
Jorak Uln
Catherine Taber
Mission Vao
Robin Sachs
Saul Karath
Tom Kane
Uthar Wynn
Steve Blum
Yun Genda
Yuthura Ban

Wymagania sprzętowe

  • Procesor 1.6 GHz
  • karta grafiki 128MB (minimum ATI Radeon 9200 lub NVidia GeForce4)
  • 512 MB RAM
  • 3.3 GB HDD
Wczytywanie...