wampir_maskarada

Darth Malak

2 minuty czytania

Pięć lat temu Darth Malak był jedynie obiecującym uczniem w Akademii Jedi na Dantooine. Chociaż był zaledwie młodym mężczyzną, jego umiejętności w walce oraz posługiwanie się mieczem świetlnym już wyrobiły mu renomę w Zakonie. Nie było zaskoczeniem, że będąc tak zdolnym i aroganckim zignorował ostrzeżenia swego Mistrza i dołączył do floty Republiki w walce przeciwko Mandalorianom na Zewnętrznych Rubieżach.

kotor, darth, malak

Podczas wojen mandaloriańskich zarówno Malak jak i jego bliski przyjaciel Revan znaleźli upragnioną sławę. Gdy wielu wskazywało strategię militarną Revana jako przyczynę sukcesu kampanii, inni byli zdania, że to zaciekła odwaga oraz nieustanna furia okazywana przez Malaka podczas każdej bitwy była kluczem do zwycięstwa Republiki.

Uznani za bohaterów, Malak i Revan rozpoczęli pościg za Mandalorianami aż po niezbadane regiony kosmosu. Wtedy też stracono z nimi kontakt. Gdy ponownie się pojawili, Revan jako Mroczny Lord Sithów, a Malak jako generał Mistrzów Sith oraz wybrany uczeń, galaktyka dowiedziała się, jakie dopadło ich przeznaczenie.

Bohaterowie stali się zdobywcami. Z każdym zwycięstwem Sithów zarówno żołnierze jak i Jedi zaczęli porzucać stare zobowiązania, aby dołączyć do nowej siły. W akcie desperacji Zakon zastawił pułapkę by złapać tych dwóch Jedi. Detale tamtej bitwy są niejasne, ale chociaż Revan i wielu Jedi zginęło, Malakowi udało się ujść z pułapki, która zniszczyła jego Mistrza.

Niektórzy twierdzą, że Malak uciekł z pola walki. Inni przypuszczają, że przetrwał, gdyż był zwyczajnie silniejszy niż Revan. Są też tacy, którzy wierzą, że Malak obrócił się przeciw Revanowi, korzystając z okazji, jaką przysporzył atak Jedi, aby wydrzeć szatę Mrocznego Lorda z rąk umierającego Mistrza.

Z Malakiem na czele Sithowie kontynuowali natarcie. Braki w militarnej strategii flota nadrabiała w ilości ludzi oraz bezwzględnej brutalności, jako że Malak bardziej interesował się unicestwieniem światów Republiki, aniżeli ich podbojem. Jeśli nikt go nie powstrzyma, Republika z pewnością upadnie, a cała galaktyka zostanie zmiażdżona pod okrutnymi rządami Mrocznego Lorda.

Źródło: www.gamebanshee.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

Wczytywanie...