wampir_maskarada

Dantooine

2 minuty czytania

dantooine

System: Dantooine

Teren: Łąki, stepy

Gatunek: Ludzcy koloniści

Język: Wspólny

Populacja: 2 miliony

Import: Technologia i towary luksusowe

Eksport: Artykuły spożywcze

Dantooine, planeta koloru oliwkowego, błękitnego oraz brązowego, jest położona z dala od gwaru galaktycznych tras handlowych. Po jej niebie krążą dwa księżyce, a stada zwierząt oraz stworzeń przypominających balony włóczą się po pustych stepach i sawannach lawendowych traw. Koloniści, rozdzieleni przez las kolczastych drzew blba, utrzymują swe rodzinne posiadłości z dala od siebie. W porównaniu z innymi zasiedlonymi planetami Republiki, tutejszy wskaźnik gęstości zaludnienia znajduje się na jednym z najniższych poziomów. Mały port kosmiczny obsługuje przyloty, natomiast posterunek Aratech Corporation zajmuje się importem od lokalnych sprzedawców.

dantooine

Dantooine znane jest najbardziej z tego, iż znajduje się na niej Akademia Jedi, założona przez Mistrza Vodo-Siosk Baasa. Przez lata szkolono w niej wielu obiecujących padawanów oraz studentów przyjmowanych o każdej porze. Jednak najbardziej niechlubnym absolwentem był Exar Kun, trenowany przez samego Vodo-Siosk Baasa. Wspomniany były uczeń Jedi odwrócił się od Jasnej Strony, aby posiąść nęcącą moc starożytnej magii Sithów. 40 lat temu rozpoczął wojnę przeciw Republice, która przyniosła poważne konsekwencje, lecz dzięki wielkiemu wysiłkowi i poświęceniu Jedi został on pokonany. Jego plugawa spuścizna powoli zanika, podczas gdy rozpoczynają się Wojny Mandaloriańskie oraz nowe zagrożenie ze strony Sithów.

Przez większość czasu życie na Dantooine toczy się spokojnie za sprawą Akademii Jedi, która gwarantuje pewien stopień bezpieczeństwa, nieporównywalny z żadnym innym miejscem w galaktyce. Różne rodziny rozwijają swój biznes niezależnie od siebie, zaś słabo rozbudowany przemysł pozostawił krajobraz nietkniętym. Kilka ruin zostało odsłoniętych z dala od siedlisk, a paru kolonistów wyznaczyło sobie za cel zbadanie ich, lecz żadne oficjalne środki nie zostały na to przeznaczone. Niepokoje w galaktyce odwróciły uwagę od tych badań, więc póki co Dantooine pozostaje nienaruszonym światem.

Źródło: gamebanshee.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

Wczytywanie...