Yuthura Ban

1 minuta czytania

Pochodząca ze Sleheyron, planety na Zewnętrznych Rubieżach, Yuthura była niewolnicą Omeesha the Hutt, który regularnie torturował swych niewolników. Rozzłoszczona przez takie życie i w konsekwencji rządna zemsty, a także zdeterminowana, że nie będzie „nikim”, Yuthura zdecydowała się zwrócić przeciwko swemu panu i pchnęła go nożem, gdy ten leżał w łóżku. Następnie opuściła Sleheyron jako pasażer na gapę na statku towarowym. Wiedziała, że w końcu zostanie odkryta przez załogę i kiedy tak też się stało, została pozostawiona na opuszczonej planetoidzie.

kotor, yuthura, ban

Pomimo samotności Yuthura przetrwała i dzięki Mocy została odkryta dość szybko przez przelatującego Jedi. Ten, wyczuwając w niej Moc, zdecydował, że powinna rozpocząć treningi w posługiwaniu się Mocą. Pomimo tego, że miała więcej lat niż większość padawanów, została zabrana do Enklawy Jedi na Dantooine.

Chociaż posiadała niezwykłe umiejętności, nie była w stanie pozbyć się gniewu do swych byłych oprawców i wszystkich, którzy praktykowali niewolnictwo. Uważała, że bezczynność Jedi w tej sprawie jest niedopuszczalna. Nie mogąc rozwiązać tego problemu z Jedi, opuściła swego mistrza, Zakon oraz ich nauki, przyrzekając sobie, że każdym możliwym sposobem osiągnie odpowiednią moc, aby zwalczać niewolnictwo w całej galaktyce.

Yuthura ostatecznie wylądowała na Korribanie i zdecydowała dołączyć do Akademii Sithów. Tam zauważono jej naturalny talent i umiejętności, które w połączeniu z gniewem do Jedi oraz niewolnictwa, pozwoliły szybko wznieść się w hierarchii, aż w końcu stała się uczennicą Uthar Wynna, dyrektora Akademii. Na tym stanowisku autorytet Yuthury był tak duży, że pozwolono jej decydować kogo przyjąć do Akademii, a kogo odrzucić.

Źródło: starwars.wikia.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...