wampir_maskarada

Manaan

1 minuta czytania

manaan

System: Pyrshak

Teren: Ocean

Gatunek: Selkath

Język: Selkatha

Populacja: 500,000 Selkathów

Import: Jedzenie, technologia, bronie

Eksport: Kolto

Najbardziej niezwykłą cechą Manaan, małej planety w mało istotnym systemie, jest spokojny lazurowy ocean, który całkowicie pokrywa jej powierzchnię. Aby zakwaterować przyjezdnych, ziemnowodni Selkathowie stworzyli miasto Ahto – gwarny port kosmiczny, unoszący się na falach bezkresnego oceanu.

manaan

Manaan jest znany w całej galaktyce ze względu na jedną rzecz: tylko tam wytwarza się kolto, potężny środek leczniczy, wydobywany z powierzchni oceanu. Ten produkt eksportowy jest tak cenny, że zmienił ten malutki świat w jeden z najbardziej wpływowych w całej galaktyce. Wartość kolto, wysoko ceniona nawet w okresie pokoju, wzrasta gwałtownie w czasie wojny. Wiele bitew wygrano lub przegrano z powodu ilości jego zapasów w wojsku.

Selkathowie znają wartość kolto dla swego świata, więc ściśle kontrolują produkcję oraz eksport. To pozwoliło im na zachowanie niepodległości, nawet podczas aktualnej wojny Republiki z Sithami, a ponadto zwiększyło ich arogancję.

Oficjalnie, rząd Manaan przyjął politykę neutralności w trwającym konflikcie i pozwolił zarówno Sithom, jak i Republice, stworzyć ambasady w mieście Ahto. Ta dwójka bacznie się sobie przygląda, a Selkathowie starannie utrzymują równowagę w eksporcie kolto do obydwu stron. Ten niepewny rozejm jest utrzymywany tylko przez prawo Selkathów, które surowo karze każdego, kto je łamie, włączając sankcje na eksport kolto.

Są jednak tacy, którzy uważają, że wątpliwa pozycja Manaan pomiędzy dwoma supermocarstwami skończy się rozlewem krwi, ponieważ gdy nasila się konflikt między Sithami a Republiką, tylko kwestią czasu jest wybuch wzajemnej nienawiści i zatonięcie miasta Ahto pod falami przemocy.

Źródło: gamebanshee.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

Wczytywanie...