wampir_maskarada

Taris

2 minuty czytania

taris

System: Taris

Teren: Miejski

Gatunek: Ludzie

Język: Wspólny

Populacja: 6 mld

Import: Żywność, surowce

Eksport: Tarisiańskie piwo

Leżące na samych obrzeżach Zewnętrznych Rubieży Republiki wspaniałe miasto Taris było niegdyś konkurencją dla samej galaktycznej stolicy – Coruscant. Lecz chwała starożytnego Taris zblakła od tamtej pory, a wielka dotąd metropolia popadła w ruinę i rozpacz.

taris

Bogaci i wpływowi ludzie oddzielili się od reszty i osiedlili w Górnym Mieście, zamieszkując w wysokich drapaczach chmur, które stanowią dominujący widok na planecie. Tutaj arystokracja otacza się dobrobytem, nieświadoma cierpień tych, którzy zmuszeni są do życia głęboko pod nimi.

Schodząc do slumsów w Podmieście, znaki miejskiego upadku stają się niezaprzeczalne. Brud i odpady zaśmiecają ulice, a zniszczone pojazdy oraz rozbite okna służą jako szare przypomnienie o pełnych przemocy wojnach między gangami. Mieszkańcy Dolnego Miasta – nieludzie oraz ci, którzy nie urodzili się w zamożnej klasie – walczą o przetrwanie pośród durabetonowych nieużytków, trzymając się kurczowo niewielkiej nadziei, że może pewnego dnia uciekną z tej ponurej i agresywnej okolicy.

Ludzie z Dolnego Miasta przynajmniej mają jakąś nadzieję – lecz ci wypędzeni pod powierzchnię planety, Wygnańcy, nie mieli żadnej. Przepędzeni w mroczny i bezsłoneczny świat Podmiasta, muszą trzymać się razem w małych wioskach, pozostając w żałosnej i ciągłej walce o przetrwanie. Głód oraz choroby zebrały spore żniwo, a rakgule – zmutowane i mięsożerne potwory, żyjące w kanałach pod Taris – zebrały nawet większe.

Ponad tym całym cierpieniem, Górne Miasto lśni, a wysoko urodzone osoby żyją w bogactwie i komforcie. Lecz nawet oni są bezbronni, gdyż Taris znajduje się daleko poza osłoną Jądra Galaktyki i floty Republiki. A Armada Sithów zwróciła już na nią uwagę…

Źródło: gamebanshee.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

Wczytywanie...