swiat_dryftu2

KOTOR dostanie remake na PS5 i PC!

1 minuta czytania

star wars knights of the old republic

Jak w tytule – LucasArts i Sony zapowiedziały remake kultowego RPGa od studia BioWare! Gra ma być zbudowana od zera na nowym silniku z nowoczesną grafiką, zachowując jednocześnie fabułę oryginału, którą tak bardzo pokochali fani. "Star Wars Knights of the Old Republic Remake" jest tworzone przez studio Aspyr Media, które w tym celu zatrudniło nawet część twórców pierwotnej wersji gry. Nie ujawniono żadnych szczegółów na temat daty premiery. Gra jest ponoć we wczesnych stadiach produkcji. Gdy już będzie gotowa, to ukaże się na PlayStation 5 i PC.

Komentarze

1
·
Świetnie, kolejny remake/remaster. Jakże oryginalnie.
0
·
Z jednej strony się cieszę, bo czekam na to od lat. Z drugiej strony...to ma być action rpg, a nie crpg z krwi i kości. Obawiam się, że to zabije klimat i ducha tej gry.
0
·
Po co robić nowe gry, jak ludzie kupują reamastery, a kasa ta sama jak pry nowym tytule przy 1/10 nakładów.
0
·
Z tego co piszą to jest remake, a nie remaster. Zatem koszt stworzenia tej gry będzie porównywalny ze stworzeniem zupełnie nowej gry.
0
·
Jakoś nie czuję się przekonany.
0
·
Jak to ma być aRPG pokroju "Upadłego Zakonu" to tym bardziej postoje. Chyba największe rozczarowanie w przeciągu ostatnich lat.
0
·
Ale gdzie Wy widzicie, że to ma być aRPG? Oni tylko napisali, że nowa oprawa graficzna + ulepszenie mechaniki gry. I to dobre wieści są. KotOR powstał w 2003 roku, to szmat czasu temu. Fajnie byłoby jednak pograć w tę samą historię, ale dopasowaną graficznie do dzisiejszych standardów i z mniej drewnianą mechaniką. Jako fan gry jestem za.
0
·

Cytat

Oni tylko napisali, że nowa oprawa graficzna + ulepszenie mechaniki gry


To dlaczego remake a nie remaster? I nie ulepszenie, tylko zmiana mechaniki - ja tak to przynajmniej zrozumiałem.

Osobiście, wolałbym zagrać w nową historię i troszku jestem rozczarowany. Serio, nie mam nic przeciwko dobremu remasterowi, sam zagrywam się w odświeżonego Age of Empires II (który jest doskonałym przykładem jak powinno się odświeżać staaaaaare gry i dodawać do nich masę porządnego contentu) i czekam na Diablo II, ale come on... Gwiezdne Wojny są na tyle obszernym i interesującym światem, że śmiało można byłoby stworzyć coś nowego i równie zaskakującego, zamiast mielić tę samą bułę.
0
·
Najbardziej to chciałbym dostać Kotora 3, ale dobrym remake nie pogardzę. No właśnie dobrym, a tu mam obawy, że skupią się na oprawie graficznej i walce kosztem fabuły.
0
·
Wydaje mi się, że mamy za mało konkretnych informacji. Trzeba poczekać na więcej, ale jeśli okroją RPG-ową otoczkę na rzecz akcji, to pewnie też będę kręcił nosem. Chyba że przygotują to bardziej w stylu "Wiedźmina 3", gdzie za dynamiką rozgrywki idą porządne, soczyste elementy RPG. Tylko że wtedy trzeba by też podszlifować dialogi, które jeśli dobrze pamiętam, są długawe, rozwlekłe w stylu klasycznego RPG-a, więc przy dodaniu elementów akcji może to nie pasować.

Dodaj komentarz

Wczytywanie...