Gothic

"Uwaga, uwaga mieszkańcy Khorinis! Na rozkaz wielmożnego Lorda Hagena ogłasza się co następuje"

Po miesiącach przygotowywań na Facebooku i Youtubie Kai Rosenkranz, kompozytor muzyki do kultowych gier z serii "Gothic" i "Risen", wystartował w końcu z kampanią na Kickstarterze, mającą na celu zebrać fundusze na wyprodukowanie nowego i bardzo osobistego albumu.

gothic, gothic ii, gothic 3, risen
Gothic
mike hoge

Seria „Gothic” nie lśni już blaskiem i nie cieszy się wśród graczy taką estymą, jak jeszcze kilka lat temu. „Arcania” wraz z niesfornym, metroseksualnym bohaterem, miała być świeżym startem dla tego uniwersum, otwartym na nowych graczy i zgodnym ze wszystkim zasadami nowoczesnych cRPG, dostosowanymi do potrzeb współczesnego mainstreamu. Zamiast tego gra okazała się ostatecznym gwoździem do trumny JoWooD, a cykl został doszczętnie wyśmiany, zgwałcony, upokorzony, opluty i obdarty z jakiegokolwiek klimatu. Szkoda, zasłużeni bohaterowie nie powinni tak kończyć, ale życie nigdy nie należało do sprawiedliwych.

Prawda jest taka, że ogromnym błędem było odebranie praw do marki firmie Piranha Bytes, a następnie przekazanie ich zapijaczonym i na wpół obłąkanym rodzicom zastępczym z Trine Game Studios oraz Spellbound Entertainment, którzy tylko skopali swoje dziecko, zamiast je pielęgnować. Jak się jednak okazuje, popularne „piranie” nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa w kwestii serii „Gothic”. Mike Hoge, współzałożyciel firmy Piranha Bytes, w wywiadzie dla serwisu Gothicz.net, zdradził, że jego firma tak naprawdę nigdy nie oddała nikomu Myrtany i okolic.

„Otrzymamy prawa do serii „Gothic” na powrót, jak tylko ukończymy prace nad „Risen 2”. Dlaczego? Bo sprzedaliśmy je naszemu ex-wydawcy tylko na określony czas ;) Mądry ruch”.

Jakby nie patrzeć, idealnie tłumaczyłoby to ryzykowną zmianę klimatu w uniwersum „Risen”. Po co firmie dwie marki, opierające się praktycznie na tych samych fundamentach? Miło też, że tytuł nie trafi do kosza, gdzie gniłbym zapewne przez kilka lat i umierał w niesławie.

Gothic

5 lat grupy SoulFire

Dodał: , · Komentarzy: 0

Grupa moderska SoulFire, tworząca modyfikacje do Gothica, obchodziła swoje piąte urodziny na przełomie listopada i grudnia. Z tej okazji przygotowali dla nas najnowsze materiały z projektu "Dzieje Khorinis", nad którymi pracowali od ostatniej publikacji nowości. Znajdziecie tam screeny, rendery, artworki, a nawet zupełnie nowe utwory muzyczne. Wszystko to dostępne jest tutaj. Tymczasem grupie życzymy wszystkiego najlepszego, wytrwałości w doprowadzeniu moda do końca i kolejnych jubileuszów!

dzieje khorinis, soulfire dzieje khorinis, soulfire dzieje khorinis, soulfire
Gothic

Gothic reaktywacja!

Dodał: , · Komentarzy: 2

Drodzy czytelnicy, szanowni użytkownicy! Dziś, w tę piękną noc, mam niezmierną przyjemność przedstawić Wam szykowaną od dawna niespodziankę. Przez ostatnie trzy tygodnie, ukryty w swej tajemniczej wieży, pracowałem nad artykułami na temat Gothica, bym dziś mógł zaprezentować Wam kompletnie odnowiony dział!

obrazek

Choć Gothic ma na karku kilka dobrych lat, przypuszczam, że wciąż są osoby, które lubią w wolnych chwilach wrócić do tego legendarnego tytułu i na nowo rozkoszować się jego klimatem. To właśnie dla Was, miłośnicy Gothica, stare artykuły zastąpiliśmy nowymi, a pośród nie dorzuciliśmy jeszcze inne, byście mogli znaleźć tu wszelkie poszukiwane informacje: nie tylko opisy atrybutów czy umiejętności, ale spis postaci i lokacji, artykuły poświęcone handlarzom oraz nauczycielom, teksty o kamieniach ogniskujących, materiały na temat wszelkich broni czy wszystkiego tego, co zalicza się do ekwipunku, a nawet opisy Uriziela, Ulu-mulu czy Śniącego posypane artykułem o zaklęciach. Gorąco zachęcam do czytania!

Gothic

Kalendarz Gothic na marzec

Dodał: , · Komentarzy: 0

Portal World of Gothic udostępnił kalendarz w formie tapety na pulpit na marzec 2009 roku. Motywem, którego użyto do stworzenia kalendarza jest szkic z opowiadania "Rozdarta Dziewica".

Redaktorzy serwisu obiecują też, że w każdym kolejnym miesiącu będzie się ukazywać kolejna kartka z kalendarza.

Kalendarz

Gothic

VisiGothic doczekał się dubblingu

Dodał: , · Komentarzy: 0

SoulFire, grupa modderska odpowiedzialna między innymi za moda pt. Gothic: Przepowiednia, wzięła się ostatnio ostro do roboty. Po stworzeniu dubblingu do Moda Świątecznego przyszedł czas na wydane w 2002 roku dzieło Alistaira Thomasa. Mowa tu o VisiGothic, który doczekał się:

  • Polskiego dubbingu
  • Nowej rutyny dla postaci
  • Usunięcia pojawiających się etykiet
  • Większego oddalenia kamery

Od autorów: "Wraz z Lordem Michałem znowu wziąłem się za poprawienie następnego spolszczenia, tym razem jest to VisiGothic. Został on zapakowany w jedną wygodną instalkę i zostało poprawione kilka pomniejszych błędów. Pragnę złożyć też podziękowania byłym i obecnym członkom SoulFire za udział w dubbingu, oraz userom nieistniejącego już portalu worldofgothic.pl. Dubbing został nagrany w roku 2006, ale stoi na dosyć wysokim poziomie. Modyfikacja nie wymaga żadnych innych wersji językowych, zapraszamy do gry."

Gothic

Dziś do sprzedaży trafia prawdziwa gratka dla wszystkich, którzy dotąd nie poznali przygód Bezimiennego, albo chcą też mieć całą kolekcję w jednym pudełku. W skład pakietu wchodzą: Gothic, Gothic II, Gothic II: Noc Kruka oraz Gothic III. Nie zapomniano także o dodatkach, jak plakat z mapą świata gry, 140 stronicowy kolorowy poradnik, soundtrack z muzyką z Gothic II: Noc Kruka oraz film o powstawaniu Gothic 3. Za Gothic Universe w pełnej, polskiej wersji językowej przyjdzie nam zapłacić 99.90 zł.

Gothic

Dwa nowe teksty

Dodał: , · Komentarzy: 0

Nasze działy o grach Gothic II i Gothic 3 powiększyły się o 2 nowe artykuły. Kiyuku wysmarował dla Was tekst o Dolinie Budowniczych, zwanej także Jarkendarem. Lionel z kolei napisał artykuł traktujący o Ognistych Pucharach z Gothic 3. Mapkę pucharów dajemy gratis. Zapraszamy do lektury.

Na jutro szykujemy małe co nieco dla fanów Neverwinter Nights 2: dwa teksty o... zobaczycie o czym.

Gothic

No i pięknie. Dziś z niekłamaną przyjemnością chcielibyśmy Was poinformować, że doszło do porozumienia pomiędzy twórcami, a wydawcą serii gier Gothic. W związku z tym firma JoWooD wydała oświadczenie zatytuowanie "JoWooD and Piranha Bytes accommodate all differences", z którego wynika że współpraca JoWood oraz Piranha Bytes od tej pory ulegnie zacieśnieniu. Nie musimy się więc obawiać, że Gothic zniknie z półek.

Wczytywanie...