Jak grać w HoM&M3 przez internet?

2 minuty czytania

"Heroes of Might & Magic III" jest bez wątpienia jedną z najlepszych gier wszech czasów. To pozycja ceniona dosłownie za wszystko, począwszy od doskonałej fabuły, po świetną muzykę. Miała ona jednak w dniu premiery ogromną wadę – spore problemy z graniem online. Na szczęście z biegiem lat pojawiła się masa programów pozwalających bez problemów grać w pozycje sprzed lat przez internet. Zresztą nie przedłużając – wszelkich zainteresowanych zabawą online w "Hirołsów" odsyłam do poniższego tekstu.

Jak wcześniej wspomniałem, istnieje wiele aplikacji, które dają możliwość gry w wiele starych hitów, takich jak choćby "Heroes 3". Jednak w tym poradniku będę się opierał na jednym programie, który przeważa na tle innych prostotą obsługi. Chodzi mianowicie o Gameranger. Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to pobrać program z tego adresu, co zajmuje dosłownie chwilę.

Po instalacji i aktywowaniu produktu (mam nadzieję, że poradziłeś sobie z podaniem maila), zaczynamy największą zabawę, czyli obcowanie z programem. Początkowo wszystko wydaje się trudne do opanowania, jednak całość jest przejrzysta i prosta w obsłudze. Na starcie trzeba sprawić, aby Gameranger wykrywał "hirołsa", gdyż jest to potrzebne do swobodnej gry przez internet.

W tym celu klikamy Edit na górnym panelu, następnie Options,

heroes 3

po czym wyszukujemy grę z listy, a później znajdujemy plik Heroes3.exe. na dysku

heroes 3

Pozostaje nam tylko na samym środku programu zmienić listę wyświetlanych gier z All Games na My Games, rozwijając listę i wybierając "hirołsowe" serwery. Dołączamy do serwera już stworzonego poprzez dwukrotne kliknięcie bądź zaznaczenie "rooma" i kliknięcie Join.

Aby założyć pokój, klikamy Host Game, po czym podajemy interesujące nas opcje, takie jak nazwa, hasło, ilość graczy.
heroes 3

Kiedy już zaloguje się druga osoba, wystarczy tylko kliknąć start. Później powinieneś sobie ze wszystkim poradzić, bo wszystkie ustawienia nie różnią się od tych z wybierania misji dla pojedynczego gracza. Enjoy!

heroes 3

Jeżeli masz jakieś pytania bądź coś jest dla Ciebie niejasne – pytaj śmiało w komentarzach!

Komentarze

0
·
Witam, wszystko pieknie sie odpala mozna startowac nową gre, ale niestety problem jest taki ze osoba Hostująca moze wybrać mi wyłącznie dodatek, a zamek i bohater jest wybierany losowa, wiesz moze jak to zmienic?

Dodaj komentarz

Wczytywanie...