Polacy mistrzami świata w Heroes 3

1 minuta czytania

Informacja prasowa

polacy mistrzami świata w heroes 3

"Heroes of Might and Magic III" to tytuł legenda i nikogo nie trzeba o tym przekonywać. Ostatnio tytuł wręcz zyskuje na popularności dzięki wyczynom moderów. Jednak najważniejszym świadectwem statusu gry jest scena turniejowa, gdzie w tym roku po raz pierwszy odbywają się mistrzostwa świata w tej pozycji. Wydarzenie to, sponsorowane i organizowane przez CD-Action wraz z H3.gg. ściągnęło niemal tysiąc wyzywających, a w pojedynku finałowym zmierzy się ze sobą dwóch Polaków.

Organizacja całego przedsięwzięcia była nie lada wyzwaniem, jednak ostatecznie w kwalifikacjach wystąpiła cała rzesza graczy z kilkudziesięciu krajów świata i niemal każdego kontynentu. Finały w polskich rękach udowadniają siłę i oddanie naszych pasjonatów tej produkcji. Choć to H3.gg. było głównym organizatorem całego przedsięwzięcia, to dodanie sił CD-Action pozwoli na przeprowadzenie finałów w krakowskim studiu telewizyjnym Fantasyexpo, z profesjonalnym komentarzem i analizą. Innymi partnerami finału Mistrzostw Świata w Heroes III zostały marki Predator, NVIDIA oraz GOG.com.

Przepustkę do finałów zapewniła drabinka podwójnej eliminacji. Tutaj absolutne zwycięstwo, w tym nad rywalem z którym zmierzy się w finale, odniósł Marek Szczepański, znany jako Szopa666. Ksywka idzie z nim od czasów podstawówki, gdzie zyskała mu ją bujna czupryna. Herosom poświęca 20-40 godzin tygodniowo. Jego ulubionym zamkiem jest Nekropolia, a jednostką szkielety. Drugim finalistą jest Piotr Belnik, występujący jako Arytmetyczny. Swoją ksywę również zawdzięcza szkolnym kumplom, z którymi przed maturą grał w "Metina 2". Jego ulubionym zamkiem jest Castle, a sam chciałby być tytanem odpornym na czary umysłu.

Finałowy pojedynek odbędzie się w dniach 14-16 stycznia i będzie transmitowany na kanale NVIDIAGeForcePL w serwisie Twitch. Stawką pojedynku zaś będzie pula nagród o łącznej wartości 8 tysięcy złotych.

Źródło: sport.onet.pl

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...