Leśna Elfka

3 minuty czytania

Leśna Elfka

Charakterystyka Ogólna

Elfki są mocno przywiązanymi do natury leśnymi stworzeniami, wyjątkowo sprawnie posługującymi się łukiem i strzałami. Ich elfickie łuki szerzą spustoszenie w szeregach każdego rodzaju najeźdźców, gdy spada na nich grad strzał. Często unikają walki w zwarciu, lecz jeśli przeciwnik podejdzie zbyt blisko, są w stanie bronić się przy pomocy magii i przyzywają leśne stworzenia do pomocy.

Elfki są także w stanie nadawać magiczne zdolności swym łukom. Z pomocą specjalnych umiejętności potrafią na przykład miotać strzały z niesamowita precyzja, albo zasypując przeciwników gradem seryjnie wypuszczonych z łuku strzał. Posiadają także Magie Księżycowa, z której pomocą są w stanie bronić się przed koniecznością walki w zwarciu, poprawiając swą skuteczność w walce lub stawać się niezwykle skutecznymi strzelcami. Na przykład: elfki opanowały umiejętność strzelania strzałami z kokonami, wypełnionymi jadowitymi pająkami, które wydobywają się po trafieniu strzały i zadają przeciwnikom obrażenia od trucizn.

Strzała wypuszczona z zasadzki, może uczynić wiele szkód. Specjalne umiejętności i naturalna magia leśnej elfki pozwala jej albo zatrzymywać przeciwników w miejscu magicznymi pnączami roślin, albo odrzucać ich i osłabiać gradem strzał, nim zbliżą się zanadto. Gdy zrobi się zbyt gorąco, leśna elfka używa magii, aby wydostać się z opresji i ponownie zaatakować z dystansu, oczywiście łukiem.

Tabela Umiejętności

Początek Zwinność, Znajomość Broni
Poziom 3 Znajomość Magii, Medytacja, Magia Księżycowa, Walka na Dystans, Koncentracja, Budowa Ciała, Jeździectwo, Broń Tępa
Poziom 6 Handel
Poziom 12 Znajomość Mieczy
Poziom 20 Opancerzenie
Poziom 30 Rozbrajanie
Poziom 50 Blokowanie Ciosów

Sztuki Walki

Odrzucająca Strzała

Odrzucająca Strzała: Odrzuca do tyłu i ogłusza na chwilę przeciwnika.

Pajęcza Strzała

Pajęcza Strzała: Przy trafieniu uwalnia z kokonu pająki, które atakują wszystkich przeciwników w promieniu działania, kąsając ich jadowicie.

Przeszywająca Strzała

Przeszywająca Strzała: Ta poszukująca strzała przeszywa na wylot wszystkich przeciwników, którzy znajdą się na jej drodze.

Eksplodująca Strzała

Eksplodująca Strzała: Przy trafieniu zadaje obrażenia. Niektórzy nieszczęśni wrogowie eksplodują od środka.

Szerokie Uderzenie

Szerokie Uderzenie: Atak raniący w zwarciu wszystkich przeciwników wokoło. W walce na dystans jest to szeroki strzał wieloma pociskami.

Potężne Uderzenie

Potężne Uderzenie: Bardzo silny cios, użyteczny zarówno w zwarciu, jak i w walce na dystans.

Natarcie

Oko za oko (Natarcie): Szybka seria ataków, użyteczna zarówno w zwarciu, jak i w walce na dystans.

Seryjny Strzał

Seryjny Strzał: Przez krótki czas Elfka strzela dodatkowymi strzałami, które rozsiewają się na boki. Dobrze jest używać tego ataku z innymi, na przykład Eksplodującą Strzałą.

Szybkość Błyskawicy

Szybkość Błyskawicy: Na krótką chwilę szybkość poruszania się i ataku zostają zwiększone.

Ciernisty Krzew

Ciernisty Krzew: Rani wszystkich przeciwników, których dotknie. Trafiony strzałą powoduje potężną eksplozję, raniącą wszystkich na dużym obszarze.

Leśny Przyjaciel

Leśny Przyjaciel: Przywołuje jednorożca do pomocy.

Trujące Pnącza

Trujące Pnącza: Z ziemi wystrzeliwują pnącza roślin. Trujące ciernie ranią przeciwników.

Roślinna Klatka

Roślinna Klatka: Roślinne pnącza wystrzeliwują z ziemi i otaczają przeciwnika.

Metamorfoza

Metamorfoza: Zamienia wszystkich przeciwników w określonym promieniu w nieszkodliwe zwierzątka. Czas trwania przemiany zależy od poziomu przeciwnika. Idealny ruch jeśli trzeba uciec z walki w zwarciu.

Zew Przodków

Zew Przodków: Przyzywa dusze przodków do pomocy. Te duchy atakują wszystkich pobliskich przeciwników.

Uzdrowienie

Uzdrowienie: Leśna Elfka sięga po życiową energię natury i może uleczyć siebie, lub swojego towarzysza. Leczy także trucizny.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...