Typy NPC

1 minuta czytania

W grze występuje kilka "typów" NPC-ów (dla niewtajemniczonych: Bohaterów Niezależnych). Ten artykuł przybliży wam ich poszczególne typy.

Zwykły NPC

W grze możesz rozmawiać z każdym NPC-em. W odpowiedzi możesz otrzymać informacje dotyczące jego regionu zamieszkania, wydarzeń ze świata itp. Informacje zmieniają się z rozdziału na rozdział.

NPC oferujący questa

Takich NPC-ów rozpoznamy po ikonach "unoszących" się nad ich głowami. Symbol "?!" oznacza, że NPC ma dla nas zadanie. Symbol "!" oznacza, że NPC chce nam wręczyć nagrodę za questa.

Złote ikonki oznaczają, że NPC ma questa związanego z głównym wątkiem. Srebrne zaś oznaczają questa pobocznego.

Kupcy

U kupców możesz sprzedawać i kupować przedmioty (no to ci odkrycie... :) ). Kupcy oferują broń, pancerze i inne przedmioty. Cena danego przedmiotu jest powiązana z wysokością Charyzmy naszego bohatera tj. im wyższa charyzma, tym niższa cena.

Kowal

Zwykle u kowala można było kupić broń, ale w Sacredzie kowal ma inną funkcję. Kowal może ulepszyć broń i pancerz albo "wkuć" w nie przedmioty. Tymi przedmiotami są runy, pierścienie i amulety. Może też zrobić na odwrót, czyli "odkuć" od broni i pancerza przedmiot. Ilość przedmiotów, jakie można "wkuć" jest napisana na broni tudzież pancerzu.

Combo Master

Bardzo ważna persona w Sacredzie. Combo Master może łączyć nasze umiejętności w combosa. Np. najpierw zasypujemy wroga gradem ciosów, potem dajemy mu kopniaka, kolejny grad ciosów i na koniec potężne uderzenie. Ten przykład wziąłem od gladiatora. Bardzo polecam stosowanie combosów, gdyż nieraz potrafią uratować skórę z pozoru walk nie do wygrania. U combo mastera możemy się także pozbyć run, które dla nas są nieprzydatne.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...