Topory

2 minuty czytania

Mistrzowski topór

mistrzowski topór

Obrażenia: 113
Miejsca na Ulepszenia: 3
Ulepszenia: brak
Waga: Lekka

Ten topór jest zupełnie inny niż jego słabsi kuzyni, na co wskazuje na jego starożytne pochodzenie. Nie odznacza się rzeźbionymi węzłami i tradycyjnymi wzorami plemiennymi, gdyż zastąpiono je odpornym na uderzenia metalem, klejnotami i formami pochodzącymi ze Starego Królestwa. Jednak w porównaniu z inną bronią z tamtych czasów, takie topory są często porysowane i wyszczerbione. Wielu uważa, że odegrały znaczącą rolę w jakiejś monumentalnej, a obecnie zapomnianej wojnie.

Ronok Topór

ronok topór

Obrażenia: 165
Miejsca na Ulepszenia: 2
Ulepszenia: Zwiększenie ostrości, Zwiększenie mocy srebra
Waga: Lekka

Topory mają zwykle krótki, brutalny żywot. Jednak Ronok przetrwał całe wieki bitew i wciąż jest tak samo ostry jak w dniu, w którym wykuli go leśniczy Starego Królestwa.

Stalowy topór

stalowy topór

Obrażenia: 38
Miejsca na Ulepszenia: 1
Ulepszenia: brak
Waga: Lekka

Węzłowe wzory i geometryczne załamania wskazują na Sękową Polanę, jako miejsca pochodzenia tej broni. Oznacza to również, że nie używali jej zwykli wojownicy.

Topór obsydianowy

topór obsydianowy

Obrażenia: 75
Miejsca na Ulepszenia: 2
Ulepszenia: brak
Waga: Lekka

Mimo że głownia tego topora wciąż nosi ozdoby po wzorach typowych dla Sękowej Polany, to wydają się one być zmienione przez jakiegoś kowala. Prawdopodobnie miało to zbawienny wpływ na ostrość broni.

Żelazny topór

żelazny topór

Obrażenia: 30
Miejsca na Ulepszenia: 0
Ulepszenia: brak
Waga: Lekka

Popularna broń wśród mieszkańców Sękowej Polany. Topór ten może być używany nie tylko podczas bitwy, ale również jako narzędzie. Ta cecha sprawiła, że stał się bardzo popularny wśród bohaterów o praktycznym nastawieniu do życia.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...