Microsoft stawia na RPGi

1 minuta czytania

Inwestycje w studia Obsidian i inXile nie były przypadkiem, a ostatni sukces "The Outer Worlds" tylko utwierdził Microsoft w swoich działaniach. Gigant pragnie położyć większy nacisk na tworzenie różnorakich produkcji RPG, czego ewidentnie oczekują sami gracze.

fable

Skupienie na tworzeniu konkretnych pozycji gatunkowych potwierdził szef działu Xbox, Phil Spencer. Wspomina on z rozrzewnieniem czasy, gdy Microsoft posiadał na wyłączność w swoim portfolio takie marki jak "Fable", "Jade Empire" oraz "Mass Effect", które po latach stały się kultowymi tytułami a ich wpływ na współczesne RPGi jest bezsprzeczny. Przyznał z żalem, że w ostatnich latach firma mocno zmarginalizowała ten gatunek i teraz zamierza naprawić ten błąd, wracają do złotych czasów, czego efektem są właśnie niedawne inwestycje.

"Ten obszar był w przeszłości ważny dla firmy i chcę, aby wciąż tak było. RPG jest gatunkiem, na którym chcemy się skupić" – podkreśla Spencer.

Na konkretne efekty będziemy musieli pewnie jeszcze trochę poczekać. Niemniej w przyszłym roku zawita do nas oczekiwana kontynuacja klasycznej marki – "Wasteland 3". Coraz głośniej mówi się także o wielkim powrocie serii "Fable", nad którym podobno dłubie Playground Games.

Tak czy owak, czekają nas ciekawe czasy.

Źródło: www.youtube.com

Komentarze

0
·
To wszystko ładnie brzmi, ale zobaczymy co z tego wyjdzie. Gry crpg zazwyczaj przegrywają pod względem zysku z innymi gatunkami, a dla takiego molocha jak Microsoft kasa zawsze ma pierwsze znaczenie. Po drugie ostatnio czytałem, że mają zamiar zwiększyć ilość exlusiwów na XBOX-a, czyżby to się jakoś łączyło?
0
·
Polityka Microsoftu jest teraz taka, żeby wypuszczać swoje exy zarówno na konsoli, jak i na PC (z ewentualnym kilkumiesięcznym poślizgiem). Stracą pewnie posiadacze PlayStation. O to pewnie chodzi Spencerowi, aby dowalić największemu konkurentowi i uatrakcyjnić portfolio Xbox, które w ostatnich latach odstawało od tego co proponowało Sony czy nawet Nintendo. Komputery nie są tu konkurencją.
0
·
Zabawne, że po przejęciu Obsidianu pierwszą grą jaką zapowiedzieli to survival.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...