Dołącz do GameExe!

3 minuty czytania

Rekrutacja do Redakcji

Chcesz dołączyć do redakcji GameExe.pl? Świetnie trafiłeś! W tym miejscu znajdziesz wszystkie potrzebne ci informacje, dzięki którym dowiesz się, co możesz na tym zyskać oraz czego od ciebie oczekujemy. Gotów rozpocząć przygodę? Zatem ruszajmy!

Stanowiska w Redakcji

Zasada panująca w GameExe jest prosta – przydaje się każdy, kto ma chociaż odrobinę wolnego czasu i chęci. Istnieje jednak podział na konkretne role, które można sobie wybrać, aby wiedzieć dokładnie, jaki jest zakres swoich obowiązków. Oto one (kliknij, aby rozwinąć):

 • Newsman jest to osoba dbająca o regularne pojawianie się nowych informacji na stronie głównej portalu. Okres próbny to napisanie 10, stojących na dobrym poziomie newsów – później Newsman dostaje wolną rękę i pełną autonomię pracy.
 • Redaktor to ktoś, kto tworzy autorskie teksty takie jak recenzje książek czy gier, poradniki, solucje, opowiadania i wywiady. Okres próbny to od 3 do 5 tekstów (min. 3 500 znaków ze spacjami), po opublikowaniu których autor staje się pełnoprawnym członkiem redakcji.
 • Tłumacz, jak sama nazwa wskazuje, jest to osoba, która zajmuje się tłumaczeniem najróżniejszych tekstów na nasz rodzimy język. Najczęściej są to materiały angielskie/amerykańskie, jednak osoby znające inne języki są również mile widziane. Okres próbny to od 5 do 7 tłumaczeń, po opublikowaniu których autor staje się pełnoprawnym członkiem redakcji.
 • Korektor jest to osoba zajmująca się sprawdzaniem dodawanych na stronę artykułów pod względem poprawności ortograficznej, stylistycznej – słowem, językowej. Wymagana jest tu bardzo dobra znajomość zasad, jakimi rządzi się nasz język. Okres próbny to od 5 do 8 poddanych korekcie tekstów, po opublikowaniu których korektor staje się pełnoprawnym członkiem redakcji.
 • Edytor - pod tą tajemniczą nazwą kryje się osoba, której zadaniem jest przygotowanie gotowego tekstu do wrzucenia na stronę, za pomocą specjalnie do tego stworzonego panelu. Przydatna jest tu choć podstawowa wiedza na temat HTMLa.
 • Grafik to ktoś, komu powierzamy misje stworzenia nowych bannerów, logotypów, layoutów dla nowych podstron i wszelkich innych prac graficznych, których wymaga funkcjonowanie serwisu.
 • Współpracownik to osoba, która wspiera serwis, lecz nie jest pełnoprawnym członkiem redakcji. Doskonałe stanowisko dla kogoś, kto chce pisać, ale nie ma czasu lub ochoty pełnić wybranej funkcji w pełnym wymiarze. Tak zaczynało wielu z nas!

Jak widzisz, każdy może znaleźć tu coś dla siebie. Nawet jeśli czujesz, że brak ci jakiś umiejętności potrzebnych do objęcia któregoś z wymienionych stanowisk – nie zniechęcaj się! Gdzie możesz zdobyć te umiejętności, jeśli nie u nas?

Indywidualne korzyści

Wiesz już czego oczekujemy od kandydatów do redakcji. Jednak GameExe to nie tylko wymagania, ale i perspektywy! Dzięki współpracy z redakcją możesz:

 • Zyskać nowe umiejętności i rozwinąć te, które posiadałeś wcześniej. Pisanie i tłumaczenie tekstów, redagowanie i korekta, tworzenie grafik, znajomość HTMLa, obsługa panelu administracyjnego – wszystko to rozwija w nas predyspozycje i potencjał, który ciągle rośnie!
 • Zobaczyć, jak to jest pracować w zespole. Jest to świetne przetarcie przed przyszłymi życiowymi wyzwaniami, szczególnie dla osób, które w życiu codziennym cechują się nieśmiałością lub kłopotami w kontaktach interpersonalnych.
 • Zdobyć bezpłatne egzemplarze recenzenckie gier i książek – do tego punktu nie trzeba chyba dodawać nic więcej. Pamiętaj, że działamy non-profit.
 • Szlifować swoje zdolności pisarskie, rozwijać warsztat literacki.
 • Rozwijać zdolności językowe tłumacząc teksty dotyczące ulubionych gier – czyli łączyć przyjemne z pożytecznym!
 • Uzyskać referencje dla przyszłego pracodawcy oraz wpisać sobie w CV, że współtworzysz serwis internetowy!
 • Jeździć w roli reportera na różnego rodzaju eventy, konwenty i imprezy związane ze światem gier, książek i fantastyki, takie jak Polcon, Pyrkon, Konferencje CD Projekt i inne.
 • Przede wszystkim uzyskać bezpośredni wpływ na losy jednego z najprężniej rozwijających się portali tego typu w Polsce!

A to oczywiście nie wszystko!

Jak dołączyć?

Jesteś już pewien, że redakcja GameExe.pl to miejsce stworzone właśnie dla ciebie? Wybrałeś już sobie stanowisko, jakie chciałbyś objąć w portalu? A może po prostu chcesz wpierw przekonać się, czy podołasz zadaniu? GameExe.pl szuka nie tylko pełnoprawnych członków redakcji, lecz umożliwia także stałą współpracę. Zbierz próbki swoich tekstów, tłumaczeń czy grafik i wyślij je na adres redakcja[at]gameexe[dot]pl. Napisz również kilka słów o sobie. Odpowiedzi możecie spodziewać się w ciągu kilku dni!

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...