2015.05 – Horoskop majowy

6 minut czytania

horoskop, pradawny
Pradawny
(październik)

Mistyka: Słońce w zenicie i coraz dłuższe, pogodniejsze dni nie sprzyjają urodzonym pod twoim znakiem. Ostrożnie zaszyj się w jakimś ciemnym, podwodnym miejscu i czekaj na piękniejsze, mroczniejsze dni.

Wojna: W świetle nadchodzącego lata nie wydaje się być dobrym pomysłem. Zauważ jednak, że wobec banalnej szczęśliwości panującej wokół, umysły śmiertelnych są bardziej podatne na subtelną ingerencję.

Magia: Jeżeli w obiekcie swych zaklęć dostrzegasz tendencje do czerpania energii z panującej obecnie aury, nie wahaj się jej wykorzystać. W przeciwnym razie lepiej nie pchać macek tam, gdzie nie trzeba.

Złoto: Zapomnij o przeszłych niepowodzeniach. Nadzieja – choć nazywają ją matką głupich – jest całkiem uzasadniona.

horoskop, wilk
Wilk
(listopad)

Mistyka: W tym miesiącu wpływy planet są szczególnie korzystne, więc nie musisz się obawiać nieprzyjemnych niespodzianek, nie licząc ewentualnych działań twoich przeciwników.

Wojna: Nikt nie odważy ci się sprzeciwić, o ile udowodnisz swoją siłę. Trzymaj wszytko twardą ręką i nie pozwól sobie na chwile słabości.

Magia: O ile metoda twardej ręki sprawdza się w przypadku toczonych bitew, to nie ma zastosowania w miłości. Na tym polu musisz podkulić ogon i pozwolić, by to druga połówka nadawała tempo i kierunek marszu.

Złoto: Bez zaplecza finansowego nie ma co myśleć o wojnach, więc należy przykładnie zadbać o tę sferę. Na szczęście i tu, przy odpowiedniej dozie pewności siebie i odwagi, można zbić niemałą fortunę.

horoskop, miecz
Miecz
(grudzień)

Mistyka: Nowa moc wstąpi w ciebie za sprawą reminiscencji minionego zaćmienia. Gotuj się na nieprzewidziane sytuacje, szanse i zagrożenia. Jeśli refleks cię nie zawiedzie, nie zawiedziesz i ty.

Wojna: Również nagłe spięcia i drobne pojedynki mogą stać się twym udziałem w tej fazie księżyca. Podchodź do nich pewnie, z entuzjazmem, choć nie żywiołowo. Niech twa głowa nie będzie równie gorąca, co najbliższe dni.

Magia: Trzymaj się wcześniej obranej taktyki. Pewność posunięć, zdecydowane działania, a nawet cięty język mogą zapewnić ci zwycięstwo.

Złoto: Finansami przejmuj się o tyle, o ile twój temperament mógłby im zaszkodzić. Merkury nie jest ci teraz przychylny, co nie musi oznaczać, że czekają cię poważniejsze problemy.

horoskop, jednorożec
Jednorożec
(styczeń)

Mistyka: Wpływ Marsa podtrzymuje dobrą passę, która jednak może się odwrócić, jeśli zignoruje się sprzyjające wpływy gwiazd i nie uczyni nic, by je wykorzystać.

Wojna: W maju czeka wiele starć, których z pewnością nie wygrasz nawet wspólnymi, sojuszniczymi siłami. Tu trzeba przemyślanej strategii, zamiast pospolitego okładania się mieczami po głowach.

Magia: Serduszka wręcz fruwają w powietrzu, należy jednak zachować czujność. Pozory mylą, a zdecydowana większość wspomnianych serduszek nie będzie prawdziwa.

Złoto: Warto pokusić się o większe i ryzykowne inwestycje, aczkolwiek nie ma co stawiać wszystkiego na jedną kartę.

horoskop, archanioł
Archanioł
(luty)

Mistyka: Łaska Niebios ponownie przychylna jest twym działaniom, przynajmniej tak długo, jak sprzyjać będzie im aura Słońca i pozytywna energia kosmosu. Powoli rozwijaj skrzydła, ten miesiąc będzie lepszy od poprzedniego.

Wojna: W tym układzie gwiazd najkorzystniejsze okaże się zażegnywanie konfliktów, a nie uczestniczenie w nich. To nie tylko bezpieczniejsze dla ciebie, może też zapewnić ci szacunek i posłuch otoczenia.

Magia: W jaśniejącym majowym blaskiem świetle Wenus możesz zaprezentować całą gamę swych subtelnych talentów i wdzięku. Jedyne wyzwanie, to znaleźć dla nich odpowiedni obiekt.

Złoto: W tym względzie trudno o jednoznaczne prognozy – bardzo wiele zależeć będzie od twojej decyzji podjętej na podstawie impulsu lub oparciu się mu. Kto jednak przejmowałby się teraz tak prozaicznymi sprawami?

horoskop, pajęczyca
Pajęczyca
(marzec)

Mistyka: Bieżący miesiąc winien być dla ciebie czasem odpoczynku i uspokajania otoczenia. Zniknij na chwilę sprzed ciekawskich oczu, wygrzej się w słońcu i pozwól sprawom toczyć się własnym torem, który dotąd tak zręcznie udawało ci się kształtować.

Wojna: Gwałtowne utarczki i egzaltowane potyczki raczej nie leżą w twej naturze. Pozostaw je innym, ciesząc się swoją zdystansowaną pozycją, a zbędne wysiłki pozostaw innym.

Magia: Rozluźnij się, choć pozostaw jedno oko otwarte. Coś przecież zawsze może samo wpaść w twoją sieć, choć w tym miesiącu im mniej ruchów wykonasz, tym – paradoksalnie – lepiej dla ciebie.

Złoto: Tarot mówi wyraźnie, że nie zyskasz nowych zasobów... Lecz w świetle strat innych, twe obecne, uchronione przed uszczupleniem, mogą niebawem okazać się podwójnie cenne.

horoskop, runy
Runy
(kwiecień)

Mistyka: Czas przystopować, odpocząć od gorączkowego pędu do przodu. Najwyższa pora, by poświęcić parę chwil refleksji.

Wojna: Zasiądnięcie przy jednym stole z zagorzałymi przeciwnikami jest doskonałym pomysłem. Wypracowanie sojuszu bądź zawieszenia broni pozwoli odsapnąć i na spokojnie przemyśleć następne kampanie.

Magia: Gwiazdy wieszczą powiększenie rodziny. Niemniej równie dobrze może to oznaczać przygarnięcie kolejnego kota. Albo dwóch.

Złoto: O stan sakiewki można się nie martwić – dobrobyt jest zapewniony bez konieczności zaciskania pasa.

horoskop, demon
Demon
(maj)

Mistyka: Jeśli nie przespałeś poprzedniego miesiąca, to w tym masz stosy materiału, umożliwiającego dopięcie każdego planu na najmniejszy nawet guzik. Czyżby czas na to, by Archanioły uciekły na koniec świata?

Wojna: Należy przejść do błyskawicznej ofensywy. Tylko szybkie, niedające czasu na reakcję działania mają największą szansę na powodzenie. W przeciwnym wypadku przeciwnicy mogą znaleźć dziurę w całym i wykaraskać się z opałów.

Magia: W tym miesiącu najlepiej sobie odpuścić tę sferę. Tak czy siak będzie pustynia, a po co dodatkowo grzęznąć w piaskach bądź trafiać w sam środek burzy?

Złoto: Jeśli nie masz zapasu na czarną godzinę – zrób go teraz, póki jeszcze nie masz problemów gotówkowych. Czy i kiedy się pojawią, to już inna sprawa, ale przezorny zawsze ubezpieczony.

horoskop, wiedźma
Wiedźma
(czerwiec)

Mistyka: Los w końcu się odwróci – pokłady negatywnej energii się wyczerpują, ustępując pozytywnym, niosącym ze sobą korzyści pozwalające na naprawienie dotychczasowych szkód.

Wojna: Mimo zmiany wiatrów, nie należy rzucać się z motyką na słońce. Czas nabierać sił, ale nie znaczy to, iż należy uciekać przy zaczepkach przeciwników.

Magia: Maj to czas, w którym powietrze aż skrzy się od magii. Toteż nie wahaj się i sięgnij po swój największy atut, by osiągnąć cel.

Złoto: Możesz odetchnąć, sakiewka stopniowo powinna zacząć nabierać objętości. Jeśli nie – sprawdź, czy najzwyczajniej w świecie nie masz w niej dziury.

horoskop, moc
Moc
(lipiec)

Mistyka: Nawet Moc może mieć problemy z opanowaniem mocy, zwłaszcza gdy zbyt wiele jej nagromadzono. Siedzenie na beczce prochu może i do przyjemnych nie należy, ale za to uczy pokory. Przynajmniej w teorii.

Wojna: Skorzystanie z pełni zgromadzonej siły może przynieść więcej szkód niż pożytku. Lepiej użyć jej mniej, lecz z pomyślunkiem, miast próbować zmiażdżyć przeciwnika.

Magia: Nie szarżuj z pełną prędkością ku ostatecznemu celowi. Czas jego osiągnięcia przyjdzie niebawem, teraz przyłóż się raczej do systematycznego gromadzenia energii i budowania podwalin swego przyszłego, spektakularnego sukcesu.

Złoto: Merkury i Wenus łączą się ze sobą swą kosmiczną energią, nic więc dziwnego, że tak jak w sferze Magii, tak i tu zalecane jest niespieszne, konsekwentne budowanie zasobów swej materialnej potęgi.

horoskop, hydra
Hydra
(sierpień)

Mistyka: Trudno określić jeden jasny cel, gdy wokół tak wiele rozmaitych atrakcji nakłania do odwracania głowy. Tylko skupienie i spokój mogą ci pomóc, choć – zważywszy wszechogarniającą siłę Słońca – nie będzie to łatwe.

Wojna: Nie obawiaj się walki o swoje, jednak nie stawaj do niej zawzięcie i brutalnie, lecz dumnie. Udowadniaj swoją wyższość, zwłaszcza na polach, na których czujesz się najpewniej. Taki umiarkowany pokaz siły powstrzyma większość przed atakami w mniej sprzyjających okresach.

Magia: Karta wreszcie się odwraca – wysil się na delikatność, powściągnij swą zwierzęcą naturę, a efekty mogą zaskoczyć nawet ciebie.

Złoto: Nieoczekiwane okazje zaowocują nieoczekiwanymi zyskami, o ile tylko zdołasz je w porę zauważyć.

horoskop, golem
Golem
(wrzesień)

Mistyka: Uparcie dążysz naprzód i, jak się okaże, bardzo słusznie. W świetle majowych dni, przepełniony ich, przytłaczającą dla niektórych, energią zdołasz nie tylko utrzymać właściwy kurs, ale także nieco przyspieszyć kroku w drodze do sukcesu.

Wojna: Nawet nie zwracaj uwagi na podszczypujących cię zazdrośników. Udowodniłeś już, że nie są w stanie ci zagrozić, po co więc tracić czas i siły na kolejne puste triumfy?

Magia: Powoli, ale do przodu – twoje motto również na tym polu zabrzmi z nową mocą, wyznaczając kolejny priorytetowy cel w twoich działaniach. Tym razem możesz jednak pozwolić sobie na lekki zryw serca, a być może zajdziesz dalej niż kiedykolwiek wcześniej.

Złoto: Kiedyś trzeba korzystać ze zgromadzonego kapitału, a kiedy zrobić to najlepiej, jeśli nie na początku tak namiętnej pory roku? Też musisz przecież mieć coś z życia, nie można wszak we wszystkich aspektach być twardym jak skała.

Ocena użytkowników
-- Średnia z 0 ocen
Twoja ocena

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...