2015.01 – Horoskop styczniowy

6 minut czytania

horoskop, pradawny
Pradawny
(październik)

Mistyka: W tym miesiącu gwiazdy patrzą na ciebie łaskawym okiem. Układ planet gwarantuje powodzenie na każdym kroku pod warunkiem, że starannie zaplanujesz swe ruchy. Nieprzemyślane działanie godne jest głupców, nie zaś dumnego Pradawnego!

Wojna: Nie rozstawaj się ze swym mieczem, lecz bacz, by nie wyciągać go bez powodu – kilku osobom z twego otoczenia nie w smak będą sukcesy, jakie odnosisz. Jeśli uda ci się zwyciężyć w tym starciu, to – być może – otworzą się możliwości dalszej wspinaczki po hierarchicznej drabinie.

Magia: Od dawna obiecywałeś sobie urlop, ale jeszcze go nie wziąłeś? Zrób to teraz i wyrusz poza miasto. Jeśli nie masz drugiej połówki, to właśnie w tym miesiącu masz największą szansę na jej odnalezienie!

Złoto: Unikaj wszelkich gier losowych, ale za to warto zainwestować w otwarcie własnego interesu. Strzeż się pożyczek na "bardzo korzystnych warunkach" – w przeciwnym razie możesz skończyć jako posiłek dla wilkołaków.

horoskop, wilk
Wilk
(listopad)

Mistyka: Nie jest dobrze, ale nie jest też źle. Znaczy to tylko tyle, że nie masz co liczyć na nadprzyrodzoną pomoc. Jedyne, co może ci pomóc, to ty sam, o ile będziesz rozsądnie postępował.

Wojna: Uważaj na Wiedźmy, zwłaszcza w przypadku, gdy łączy was wspólna, niezbyt przyjemna przeszłość. Stare urazy mogą odżyć w postaci wykopania topora wojennego bądź wyrafinowanej zemsty.

Magia: Bądź czujny – w twoim życiu pojawi się ktoś nowy. Jeśli masz już partnera/partnerkę i do tego pozwolisz sobie na chwilę zapomnienia – najprawdopodobniej staniesz przed klasycznym wyborem "ja albo on(a)!". No i może warto rozważyć romantyczną kolację?

Złoto: Wstrzymaj się ze wszelkimi wydatkami (wyłączywszy – rzecz jasna – standardowe koszty), bowiem pod koniec miesiąca czeka cię katastrofa. Tak, naprawienie jej skutków pochłonie znaczną część zaskórniaków.

horoskop, miecz
Miecz
(grudzień)

Mistyka: Łaska pańska na pstrym koniu jeździ. To, że dziś idzie jak z płatka, nie oznacza, że dnia następnego wciąż tak będzie szło. Tak, Mieczu, w tym miesiącu kapryśna Fortuna wzięła ciebie pod swą pieczę...

Wojna: Ten miesiąc to istny wyścig szczurów. Chcąc osiągnąć jak najlepsze wyniki na zawodowym polu, skażesz się na kilka bardzo gwałtownych konfliktów, które mogą skończyć się wręcz katastrofalnie. Chyba że dotrzesz pierwszy na metę.

Magia: Pokusa, wszędzie pokusa! A to okazja na łatwy skok w bok, a to niezwykła oferta kupna wymarzonego wierzchowca, a to... Uch, można długo wyliczać. Tylko pytanie brzmi: czy warto?

Złoto: Żeby było lepiej, najpierw musi być gorzej. Najnowsza inwestycja przyniesie duże straty, do tego poborcy podatkowi uporczywie będą chcieli ściągnąć należności za rok poprzedni. Niemniej, gdy spirala długów będzie już naprężona do granic możliwości, dostaniesz w prezencie od losu furtkę, która umożliwi odbicie się od dna.

horoskop, jednorożec
Jednorożec
(styczeń)

Mistyka: Myślisz, że w twoim życiu gorzej już być nie może? Masz rację. Tak więc głowa do góry, bowiem ten miesiąc przyniesie odmianę losu.

Wojna: Że wojna? Jaka wojna? Najwyżej na szachownicy, bowiem wszędzie będziesz się stykać z wyrozumiałością i podawaniem pomocnej dłoni. Problemy z wypełnianiem papierów dla miejscowych władz? Nie ma sprawy, pani Halinka pomoże i poczęstuje kawą (!). Ponadto zyskasz także patrona, który wtajemniczy w zawodowe arkana i ułatwi zdobycie rozgłosu i sławy wielkiego wojownika.

Magia: Jeśli masz problemy w związku, to kluczem do ich rozwiązania jest wzajemne zrozumienie siebie. Oczywiście, istnieje także alternatywne rozwiązanie – pozwolić drugiej połówce na absolutną dominację. Ale wtedy żegnaj swobodo...

Złoto: Loterie omijaj szerokim łukiem. Zamiast tego – słuchaj swego patrona, co zagwarantuje co najmniej premię, którą będzie można spożytkować na pozbycie się kilku drobnych (jeszcze) długów.

horoskop, archanioł
Archanioł
(luty)

Mistyka: Gwiazdy wieszczą ci urodzaj na każdym polu. O ile, rzecz jasna, nie legniesz na łóżku brzuchem do góry i nie prześpisz tego miesiąca.

Wojna: Równowaga między ścieżką wojny a pokoju jest chwiejna, niemniej raczej nie ma mowy o eskalacji konfliktów, chyba że dobędziesz miecza na państwowych dostojników.

Magia: Wprawdzie nie ma mowy o wielkiej miłości aż po grób, ale jest o przyjaźni. Pielęgnuj starannie tę relację i nie odwracaj się, gdy ta osoba poprosi o pomoc, której udzielenie graniczy z niemożliwością. W przeciwnym razie skutki będą opłakane.

Złoto: Znajdziesz niezwykle cenną zgubę. To, co z nią zrobisz, to twoja sprawa, ale pamiętaj: macki Sprawiedliwości są długie i mogą dosięgnąć w najmniej spodziewanym momencie.

horoskop, pajęczyca
Pajęczyca
(marzec)

Mistyka: Wszystko stanie na głowie. Albo zatrzymasz się w miejscu. Albo... Ciężko powiedzieć, przekaz sił wyższych jest wybitnie niejasny.

Wojna: Będziesz się pławić w blasku Słońca. Obrona uciśnionych smoków, gwałcenie dziewic... eee, wróć. Dłuuuga lista dobrych uczynków pozwoli na wykopanie znienawidzonego wroga ze stołka. Albo po prostu zostaniesz poklepany po plecach i dostaniesz bilet na występ wioskowej trupy. Darmowy.

Magia: Jeśli masz dziewczynę, to wkrótce zostaniesz obdarzony Niespodzianką. Jeśli jesteś kobietą... cóż, pamiętaj, że poranne bieganie do wychodka nie oznacza, iż poprzedniego dnia zbyt dużo wypiłaś. Wcale.

Złoto: Loterie? Kobyła do wygrania albo ostrrrry miecz, co dopiero opuścił kuźnię? Nie wahaj się, kup los! Wielkie wygrane (albo przegrane...) czekają!

horoskop, runy
Runy
(kwiecień)

Mistyka: Jeśli parasz się sztukami z dziedziny magii i alchemii, to twój najlepszy czas. Klątwy i uroki mają najsilniejszą moc, ale nie przesadzaj z nimi. Co za dużo to jednak niezdrowo.

Wojna: Wszelkie działania planuj i realizuj nocą. Odrobina magii nie tyle nie zaszkodzi, co pomoże w rozgramianiu wrogów. Uważaj jednak, by nie wpaść w sieć swoich własnych iluzji i matactw, tym samym skazując się na pośmiewisko.

Magia: W miłości same motylki i cukierki, w oddali brzmią weselne dzwony. W przypadku braku stałego partnera jest to doskonały czas na miłosne podboje.

Złoto: Jeśli twe zawodowe umiejętności są na wysokim poziomie, to możesz mieć pewność, iż sakiewka szybko się napełni. Niemniej tego rodzaju działalność może być nielegalna, więc należy mieć oczy dookoła głowy i strzec się poborców podatkowych, którzy w tym miesiącu będą ci się wyjątkowo bacznie przyglądać.

horoskop, demon
Demon
(maj)

Mistyka: Zmartwienia? Precz! To czas zabawy i swawoli. Niemniej nadmierna nieostrożność i zapomnienie o otaczającym świecie nie jest bezpieczne. Ostatecznie przeciwnicy gdzieś tam czyhają, może nawet w krzakach pod twoim oknem?

Wojna: Wszelkie działania wojenne to loteria, więc weź na wstrzymanie. Cóż z tego, że zaplanujesz kampanię swego życia, skoro wiatr postanowi wywiać plany za okno, by wpadły w ręce wrogów?

Magia: W tym miesiącu zbierzesz plony tego, co tak pracowicie siałeś ostatnimi czasy. W zależności od postępowania spotka cię kara i wieczne potępienie bądź wymarzona nagroda.

Złoto: Stara, zdziwaczała ciotka brata twojej kuzynki opuści w końcu świat i... tak, spadek jest twój!

horoskop, wiedźma
Wiedźma
(czerwiec)

Mistyka: Nie bądź jajkiem mądrzejszym od kury. Jeśli ktoś z bliskiego otoczenia da ci dobrą radę – wysłuchaj jej i rozważ, nie odrzucając z miejsca. A nuż taka podpowiedź umożliwi dotarcie na wymarzone szczyty?

Wojna: Twoi podwładni szykują rewoltę. Co za tym idzie – zademonstruj swą siłę, a zabezpieczysz swoją pozycję na długo. No i pozyskasz nowych sprzymierzeńców.

Magia: O ile w sprawach zawodowych wszystko powinno iść dobrze, to w sprawach sercowych szykuje się wielka katastrofa. Możesz już zacząć gromadzić stos chusteczek.

Złoto: Czeka cię długa podróż w interesach. Wprawdzie w efekcie będziesz musiał mocno odchudzić swą kieszeń, ale w ostatecznym rozrachunku wszystko się zwróci w dwójnasób.

horoskop, moc
Moc
(lipiec)

Mistyka: Strzeż się własnego cienia. Niby na horyzoncie nie widnieją żadne zagrożenia, ale jednak nietrudno o wpadnięcie w zamaskowany dołek i nadzianie się na ostre kołki.

Wojna: Wskutek złośliwych plotek popsują się stosunki z bliskimi ci osobami. Jednakże nic straconego! O ile, rzecz jasna, nie wywiesisz białej flagi, miast ciężko pracować nad naprawieniem sytuacji.

Magia: Tutaj najlepiej wypuścić stery z dłoni – sprawy będą toczyć się tak szybko, że nawet nie będziesz mieć pewności, co tak naprawdę się dzieje. Wszelkie próby przejęcia kontroli mogą doprowadzić do osiądnięcia na mieliźnie.

Złoto: Z finansami nie ma żartów, a zwłaszcza z podatkami. Niestety, jeśli twoja księgowość nie jest krystalicznie czysta, to siedzisz w głębokim bagnie. Bardzo głębokim. I nie masz co liczyć na cudowną odmianę losu, bo "życzliwi" wielce lubią szeptać na ucho (nie)odpowiednim osobom.

horoskop, hydra
Hydra
(sierpień)

Mistyka: Najwyższy czas przestać bujać w obłokach i zejść na ziemię. Co z tego, że masz wiele głów? Jak wszystkie będą rozkojarzone, to w końcu znajdzie się ktoś, kto wykorzysta tę okazję i je zetnie.

Wojna: Przed tobą otworzą się nowe perspektywy. Tak więc – chwyć za miecz (lub laskę czy tam krzesło) i ruszaj na podbój świata!

Magia: Jeśli w swym marzycielstwie kiedykolwiek stwierdziłeś, że przeszłość nie ma znaczenia, to bardzo się pomyliłeś. Tak się bowiem składa, że pewien "duch" z lat minionych powróci i tym samym zyskasz u niego kolejną szansę. Nie zaprzepaść jej!

Złoto: Pilnuj dobrze swojej sakiewki. Nie zawadzi drobny czar, który spowoduje, iż sakiewka będzie ciskać bluzgami na "dobroczyńcę" chcącego uwolnić ją od towarzystwa aktualnego pana.

horoskop, golem
Golem
(wrzesień)

Mistyka: Głucho wszędzie, ciemno wszędzie, co to będzie? Ano, będzie cisza, spokój i samotność. Odpowiednie zdystansowanie się, zmiana otoczenia bądź zamknięcie się na trzy spusty w domu, doskonale zrobią twoim zszarganym nerwom.

Wojna: Porzuć swoją dotychczasową taktykę, bowiem wszyscy przeciwnicy do niej przywykli i bez problemu przewidują twe ruchy. Pamiętaj – zmienność podstawą sukcesu!

Magia: Stajesz się już niewolnikiem własnych przyzwyczajeń. Tak jak na wojennej ścieżce, tu również musisz zmienić swoje metody postępowania. Inaczej nie wydostaniesz się ze swej ciasnej klatki, a marzenia, których spełnienie jest na wyciągnięcie ręki, przejdą ci koło nosa.

Złoto: W tym miesiącu gwiazdy obdarzają ciebie błogosławieństwem +5 do negocjacji. Dzięki temu masz podwyżkę w kieszeni i naprawdę duże szanse na wytargowanie korzystniejszych cen i wszelkich warunków.

Ocena użytkowników
10 Średnia z 5 ocen
Twoja ocena

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...