2015.04 – Horoskop kwietniowy

6 minut czytania

horoskop, pradawny
Pradawny
(październik)

Mistyka: Możesz teraz ocenić, ile warte były dotychczasowe przygotowania. Konsekwentnie trzymaj się wcześniej opracowanej taktyki, a wszystko powinno ułożyć się po twojej myśli.

Wojna: Wraz ze zmianą pór roku ścierają się przeciwstawne, pierwotne energie. Wykorzystaj to i uderz z całą mocą, a zrealizujesz wcześniej zaplanowane cele oraz unicestwisz wszelkie przeciwności. I przeciwników.

Magia: Kosmiczne wiatry wieją teraz w niepożądanym kierunku, niesprzyjającym magicznym uniesieniom. Delikatniejsze rytuały niosą ze sobą dość spore ryzyko niepowodzeń, stąd też najlepiej poczekać do najbliższej koniunkcji.

Złoto: Zdecydowanie nie możesz teraz pozwolić sobie na trwonienie zasobów. Zmień nieco kształt i zaciśnij pasa, miej też baczenie na tych, którzy usiłują wykraść ci twe skarby i tajemnice.

horoskop, wilk
Wilk
(listopad)

Mistyka: Wszelkie podjęte działania zaczną w końcu procentować – w zależności od ich charakteru, zostaniesz sowicie wynagrodzony bądź przykładnie ukarany. Karma to mimo wszystko panienka lekkich obyczajów, jak zawsze.

Wojna: Czasami bitew nie toczy się kłami i pazurami, ale urokiem osobistym. Przywołaj najpiękniejszy uśmiech i zestaw gładkich słówek, by skutecznie utorować sobie drogi do celu.

Magia: To doskonały moment na zebranie się w sobie i wyznanie uczuć swojej wybrance (bądź wybrankowi). Gwiazdy w tym miesiącu łaskawie patrzą na powiększanie rodziny!

Złoto: Spodziewaj się przypływu gotówki, zwłaszcza jeśli w poprzednich miesiącach odpowiednio zainwestowałeś. Poniesione wydatki powinny zwrócić się w dwójnasób, uważaj jednak, by woda sodowa nie uderzyła do głowy.

horoskop, miecz
Miecz
(grudzień)

Mistyka: Działaj precyzyjnie i zdecydowanie. Skoncentruj się na tych celach, które są w twoim bezpośrednim zasięgu, nie trwoń sił na dalekosiężne planowanie.

Wojna: Nie przeszarżuj i nie odsłaniaj się. Czas spektakularnych pojedynków jeszcze nie nadszedł, nie ścinaj więc się z każdym przy byle okazji, choć przyparty do muru nie wahaj się postawić sprawy na ostrzu noża.

Magia: Więcej pewności siebie. Zaufaj swym atutom oraz odpowiednio je zaprezentuj, a twej sile przebicia nie oprze się żadna defensywa. Co raz zdobyte – podbijaj na nowo, lecz bardziej wdziękiem i urokiem niż ogniem i mieczem.

Złoto: Strzeż swych dotychczasowych zdobyczy, naciesz się ich wartością i nie roztrwoń wszystkiego na głupoty. Dłuższe dni i cieplejsze wieczory niebezpiecznie temu sprzyjają.

horoskop, jednorożec
Jednorożec
(styczeń)

Mistyka: Kto rogiem wojuje, ten od rogu ginie... Choć mimo wszystko, nie tym razem. Głowa do góry, róg do przodu – świat stoi przed tobą otworem i nic nie przeszkodzi w jego całkowitym podbiciu. O ile w ogóle ruszysz na podbój.

Wojna: Nikt nie odważy ci się przeciwstawić, o ile wykażesz się odpowiednią charyzmą i stanowczością. Najmniejszy nawet moment zawahania może być zgubny, więc najlepiej nie oglądać się za siebie.

Magia: Dobrze jest zachować umiar, inaczej może dojść do tego, że będziesz uciekać przed zaserduszkowanym stadem niczym przed hordą zombie.

Złoto: Spraw sobie nową sakiewkę. Albo dziesięć. Fortuna ci sprzyja – we wszelkich grach nie powinieneś mieć większych problemów ze zgarnięciem puli.

horoskop, archanioł
Archanioł
(luty)

Mistyka: Anielska cierpliwość przyda się teraz znacznie bardziej niż dotąd. Twa zapisana w gwiazdach przyszłość jest niepewna, przynajmniej w najbliższym miesiącu.

Wojna: Zdaj się na sprawiedliwy osąd, zamiast rozstrzygać spory w bezpośrednim starciu. Pokazanie swej łagodniejszej twarzy może przynieść o wiele więcej korzyści od nawet najbardziej spektakularnych demonstracji siły.

Magia: Przy obecnym położeniu ciał niebieskich skupienie się na innych ciałach będzie najlepszym z dostępnych rozwiązań. Nie bój się zgrzeszyć i nie udawaj świętego – przy zachowaniu niezbędnego wyczucia nic złego z tego nie wyniknie.

Złoto: Szczęśliwa karta zdaje się odwracać od ciebie niczym zaprzepaszczona łaska Niebios. Nie poddawaj się jednak chwilowemu zwątpieniu, odrobina pokory w planowanych wydatkach i dotrwasz do kolejnych sutych lat.

horoskop, pajęczyca
Pajęczyca
(marzec)

Mistyka: Zeszłomiesięczne intrygi raz wprawione w ruch należy pozostawić samym sobie i z bezpiecznego dystansu przypatrywać się przebiegowi wydarzeń. Wychodzenie na pierwszy plan zdecydowanie nie leży teraz w twoim interesie.

Wojna: Nie wplątuj się teraz w żadne konflikty, przynajmniej nie w takie, w których można by uznać cię za przedstawiciela którejś ze stron. Skryj się w bezpiecznym miejscu, z dala od wścibskich spojrzeń i przeczekaj najsroższe zawieruchy.

Magia: W tej materii dość snucia planów i knucia – czas na zdecydowane działanie i błyskawiczną konsumpcję... Lub jeszcze bardziej zdecydowany odwrót ku bezpiecznemu centrum sieci własnych priorytetów.

Złoto: Nie skupiaj się przesadnie na drobnej zdobyczy, nie jest warta wysiłków, a poświęcanie jej nadmiernej uwagi może przynieść nieprzewidziane straty. To, co dobre, przyjdzie do ciebie samo.

horoskop, runy
Runy
(kwiecień)

Mistyka: Współpraca to klucz do sukcesu – dobrze jest przełknąć dumę i nie działać w pojedynkę, w przeciwnym razie istnieje duże ryzyko, że noga się powinie.

Wojna: Rozłóż odpowiednio swe pionki na planszy, a przy minimalnym wysiłku i współpracy szybko doprowadzisz przeciwników do porządku. To także dobry czas na to, by zmienić ich w sojuszników.

Magia: Odrobina zaklęć miłosnych nie zaszkodzi, zwłaszcza jeśli widzisz mającą się ku sobie parę, ale pamiętaj, że uroki to miecz obosieczny!

Złoto: W tym miesiącu fundusze powinny popłynąć wielką strugą, więc możesz zaszaleć i nabyć wymarzone rzeczy. Chyba że mowa o kupnie całej biblioteki – lepiej zapomnieć, bo aż TAK wielka struga to jednak nie będzie.

horoskop, demon
Demon
(maj)

Mistyka: W tym miesiącu lepiej się wycofać i obserwować otoczenie, by móc wyciągnąć wnioski na przyszłość i zmiażdżyć wszelkie przeciwności losu.

Wojna: Choć działanie na dwóch frontach wydaje się kuszące – lepiej odpuścić, bo balansowanie na krawędzi może okazać się zgubne. Neutralność to w tym przypadku słowo-klucz.

Magia: W miłości jak na wojnie – wszelkie chwyty dozwolone. Ponoć. "Dozwoloność" kończy się w chwili, gdy masz na karku kilka wściekłych osób z wałkami w rękach, więc powściągnij swe zapędy, a zaoszczędzoną w ten sposób energię przeznacz na badanie gruntu.

Złoto: Wszystko, co oparte na losowości i szczęściu to twój wróg – lepiej trzymać się sprawdzonych i pewnych metod napełniania sakiewek.

horoskop, wiedźma
Wiedźma
(czerwiec)

Mistyka: Kwiecień plecień... Chyba nie tym razem, bo burzowych chmur, jakie się zebrały, nie da się łatwo odpędzić. Układ gwiazd jest wyjątkowo niesprzyjający, ale ponoć po każdej burzy pojawia się tęcza – zostaje więc zacisnąć zęby i minimalizować ponoszone szkody.

Wojna: Najlepiej nie wystawiać nosa z chaty i jedynie warzyć mikstury, a raczej parzyć szeroko znaną melisę. Wrogowie najwyraźniej zawarli sojusz przeciwko tobie, pozostaje więc nie narażać się na ich ciosy bądź je przyjąć, by w przyszłości "odwdzięczyć się" w czwórnasób.

Magia: Tylko spokój może cię uratować. Nie idź na noże, bo przegrasz wszelkie kłótnie, a do tego możesz stracić wszystko, co wypracowałeś na tym polu.

Złoto: Pieniądze schowaj do skarpetki, a skarpetkę w miejscu, gdzie nikomu nie przyszłoby do głowy, iż tam może być skrytka. Wydatki ogranicz do niezbędnego minimum i staraj się nie popaść w żadne długi – odsetki mogą być gwoździem do trumny.

horoskop, moc
Moc
(lipiec)

Mistyka: Wszystko, czego do tej pory się podjąłeś, chyli się ku upadkowi. Choć moc sama w sobie jest twoim sprzymierzeńcem, to tym razem najwyraźniej chciałeś uszczknąć zbyt wiele – teraz czas na poniesienie konsekwencji.

Wojna: Jak najszybciej zakończ rozpoczęte kampanie i wyjedź na urlop do ciepłych krajów, najlepiej na bezludną wyspę. I nieustannie spoglądaj przez ramię – kilku przeciwników łatwo nie odpuści.

Magia: Nie ma mowy o sukcesach na tym polu – jedynie same porażki. Lepiej schowaj cenną zastawę i bibeloty, szkoda, żeby zakończyły swój żywot na ścianie albo twojej głowie, prawda?

Złoto: Straty, straty, straty. Nawet największa łata nie jest w stanie zatrzymać odpływu gotówki, a jakikolwiek przychód to jedynie odległe wspomnienie.

horoskop, hydra
Hydra
(sierpień)

Mistyka: Dobry czas jeszcze nie nadszedł i nie nadejdzie na pewno w tym miesiącu. Nie raz złapiesz się za niejedną głowę, szukając rozwiązania bieżących problemów. Karty jednoznacznie wskazują, że będziesz potrzebować całej swej legendarnej wytrzymałości, by przetrwać ten okres, tej jednak na szczęście nigdy ci nie brakowało.

Wojna: Położenie Marsa względem Jowisza bardzo mocno sprzyja agresji i mniejszym utarczkom. Pokaż, że nie warto z tobą zadzierać i odgryź się jeśli trzeba, raz, drugi czy siódmy. Niekoniecznie wyjdzie ci to na dobre w przyszłości, ale przynajmniej teraz poczujesz się lepiej.

Magia: Coś musi się przecież udawać... Jednak niekoniecznie w tej materii. Postaraj się nie zepsuć tego, co dotąd szło dobrze, a tego, co szło źle, spróbuj nie pogorszyć. Lepsze dni nadejdą już niebawem, lecz jeszcze nie dziś.

Złoto: Kolejny cykl księżyca powinien upłynąć pod znakiem roztropności. Choć można już zzielenieć, efekty wynagrodzą poświęcony czas.

horoskop, golem
Golem
(wrzesień)

Mistyka: Jesteś już bardzo blisko celu. Przeanalizuj swoje wcześniejsze posunięcia, by nie przegapić czegoś ważnego na swej drodze. Nie zapominaj o tym, na czym naprawdę ci zależy – rewolucje i zmiany światopoglądów nie leżą w twej naturze ani w twoim interesie.

Wojna: Karta Potęgi symbolizuje niepowstrzymaną siłę, której teraz będziesz mieć jeszcze więcej niż zazwyczaj. Nie bój się konfrontacji, bo w starciu 1 na 1 nie znajdziesz silniejszych od siebie, przynajmniej na tym gruncie, na którym od zawsze czujesz się pewnie.

Magia: Poprzedni miesiąc wymagał delikatnych posunięć, teraz pozwól sprawom toczyć się w normalnym dla ciebie tempie. Dzięki temu poczujesz się bardziej komfortowo, więc i szanse na sukces zdecydowanie wzrosną.

Złoto: Mozolnie zgromadzone profity warto zabezpieczyć, a może i pomnożyć? Naciesz się swoimi osiągnięciami i niespiesznie zastanów się nad najkorzystniejszą dla ciebie opcją, dopóki światło Merkurego rozświetla twój umysł.

Ocena użytkowników
9.75 Średnia z 2 ocen
Twoja ocena

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...