Gram w gry i mam dziewczynę – co teraz?

2 minuty czytania

chłopak i dziewczyna

Hej, zgadniecie co? Na świecie istnieją kobiety, które grają w gry. Są również takie, które w gry nie grają. Ba, plotka głosi, że gdzieś istnieją mężczyźni, którzy nie lubią grać w gry. Szokujące, wiem!

Japoński portal Sugoren stworzył listę 9 rad, które możesz, drogi mężczyzno, wykorzystać, by zapewnić swojej ukochanej dobrą zabawę podczas wspólnego grania. Oto one:

  • 1. Podczas nauki grania – bądź miły!
  • 2. Pozwól jej czasem wygrać, kiedy gracie przeciwko sobie,
  • 3. Przygotuj przekąski, napoje itd.,
  • 4. Jeśli to możliwe, kupuj takie gry, w które będziecie mogli grać razem,
  • 5. Interesuj się, czy nie jest zmęczona/znudzona,
  • 6. Obracaj błędy, które popełnia, w śmiech i nie złość się,
  • 7. Unikaj gier, których nie zna lub w które nigdy nie grała,
  • 8. Jeśli widzisz, że źle się bawi, natychmiast przestańcie grać,
  • 9. Wyczyść/przejdź dla niej najtrudniejsze fragmenty gry.

Na japońskich forach, reakcje na tego typu „zasady” często są szydercze i pełne ironicznych komentarzy. Użytkownicy piszą, że zanim będą mogli zastosować się do tych rad, muszą wcześniej mieć tę dziewczynę albo zastanawiają się, jak ją zdobyć. „Gry komputerowe to coś, w co się gra samemu” – komentuje jeden z użytkowników popularnej strony, Hachima Kikou – „I to by było tyle na ten temat”.

Artykuł powstał na podstawie badań przeprowadzonych przez damską część czytelników Otome Sugoren, więc można założyć, że jest w nim cień prawdy. Mimo wszystko, niektóre z tych zasad są bardzo, bardzo protekcjonalne – nie tylko dla graczy, ale również dla ich dziewczyn. Nawet jeżeli to kobiety są czytelniczkami Otome Sugoren, czemu nie zastosować tych rad do wszystkich niegrających osób, żeby żyło nam się lepiej?

Kiedy myślę o koleżankach i kolegach, tych grających czy też nie, zdecydowana większość czuje się komfortowo w związku z grami komputerowymi. Dorastali w czasach, kiedy Nintendo było najbardziej popularną platformą do grania, w związku z tym idea grania w gry komputerowe nie jest im obca. Niektórzy mężczyźni i niektóre kobiety mogą nie mieć ochoty grać na aktualnie dostępnych czy też jakichkolwiek platformach, i szczerze, nie jestem do końca przekonana, czy dobrym pomysłem jest zmuszanie ich do tego.

Jednak ten artykuł nie jest o przyjaciołach, lecz o dziewczynach. Wiem, że ludzie lubią dzielić się swoimi zainteresowaniami z osobami, na których im zależy. Niemniej, jeśli twoja dziewczyna (chłopak!) nie lubi grać w gry, to znaczy, że nie lubi grać w gry. Nie ma w tym nic złego i nie można zmuszać ich do porzucenia swoich zainteresowań i pasji, żeby zainteresowali się twoją. Ważniejsze jest to, by ukochana ci osoba zdawała sobie sprawę z tego, jak ważne jest dla ciebie granie w gry oraz szanowała to. I powinno to działać w dwie strony.

Źródło: kotaku.com

Ocena użytkowników
8.63 Średnia z 4 ocen
Twoja ocena

Komentarze

0
·
Miło się czytało, grafika ekstra

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...