Ożywione posągi

2 minuty czytania

W „Fable 2”, w kilku miejscach pojawiają się Ożywione posągi prezentujące swoją postawą jakiś gest, po wykonaniu którego figura się pokłoni i odpadnie mu maska, co oznacza, że znak został wykonany poprawnie, a tym samym coś innego się odblokuje. W całym Albionie jest tylko 6 takich posągów.

Cmentarz w Bowerstone

Niemalże w centralnej części regionu, po przejściu przez bramę.

Gest: Początkowo posąg wykonuje ruchy, które nie przypominają żadnego znanego gestu, jednak podchodząc bliżej łatwo się zorientować, że należy wykonać gest "Wulgarne kołysanie" (gestu można się nauczyć z książki "Poradnik zboczeńca", możliwej do kupienia w księgarni na Rynku, w Bowerstone), aby dezaktywować posąg. Spowoduje to otwarcie się grobowca za statuą (przed wejściem na schody), gdzie jest przełącznik, który po uderzeniu poleci do kolejnej lokacji. W sumie, po pięciokrotnym przeleceniu, można dostać się do grobowca na wzgórzu, a tam znajduje się skrzynia.

Nagroda: Kapelusz damy, Cenny naszyjnik oraz Porcelanowa lalka.

Cmentarz w Bowerstone

Przed bramą wiodącą do głównej części cmentarza, skręć w prawo, w kolejną bramę, potem przez dwa mosty i przez jeszcze jedną bramę. Obróć się w prawo, aby zobaczyć posąg.

Gest: Należy wykonać gest "Pośmiewisko", po uczynieniu którego otworzą się drzwi do grobowca, znajdującego się po lewej i w dół po schodkach.

Nagroda: "Truposz" i "Psie sztuczki! Udawanie martwego".

Bloodstone

W pierwszym grobowcu po prawej, po wejściu do regionu, od strony Wraithmarsh.

Gest: Przed posągiem należy wykonać gest "Tekst do podrywu", aby otworzył się kolejny grobowiec, gdzie czeka na gracza sarkofag do splądrowania.

Nagroda: Srebrny Klucz.

Grobowiec Dwóch Ostrzy

Gest: Ten posąg wymaga użycia gestu "Tchórz", należy również stać na przełączniku w pobliżu. Po wykonaniu otworzą się drzwi na lewo od posągu.

Nagroda: Dostęp do dalszej części Grobowca.

Węzeł Archonta

Gest: Użyj gestu "Krwiożerczy Ryk", aby otworzyć klatkę z latającym przełącznikiem.

Nagroda: Dostęp do dalszej części lokacji.

Dolina Koszmarów

Po przespaniu się w łóżku w Wieży w Brightwood.

Gest: Ten posąg wymaga użycia gestu "Tchórz", co spowoduje otwarcie się drzwi w domku na przeciwko figury.

Nagroda: Szmaragd

Komentarze

0
·
naprawdę pomaga!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...