Fable 2

Bajeczny dział na łamach Game Exe!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Szanowni czytelnicy! Mam niezmierną przyjemność poinformować Was, że wraz z tą chwilą na łamach naszego portalu pojawił się kolejny dział z serii gier cRPG. Tym razem padło na produkcję znaną jako "Fable 2", a autorem wszystkich dziesięciu artykułów, które mogę z tej okazji Wam serdecznie zaprezentować, jest Nazin.

fable 2

Demoniczne Wrota, Gargulce czy przeróżne Gesty, Srebrne Klucze i Skrzynie, Legendarne Bronie oraz stawiające wyzwania każdemu graczowi Osiągnięcia, to nie wszystko, co czeka na Was w naszym nowym dziale. Miłego czytania!

Fable 2
Fable 2: See the Future

Studio Lionhead wraz z jego charyzmatycznym przywódcą Peterem Molyneux, kocha robić szum wokół siebie, a także każdego projektu nad jakim właśnie macza palce. To oczywiście nic złego, ba, to nawet bardzo dobre podejście, gdyż podstawą dobrego marketingu jest wzbudzenie dużego zainteresowania i odpowiednie sprzedanie własnego produktu. Przyzwoita ilość sprzedanych kopii, to oczywiście pieniądze, a bez tych praktycznie nie można marzyć o stworzeniu gry przystępnej dla każdego gracza i zawojowaniu rynku. Sęk w tym, żeby tylko z tym rozgłosem nie przesadzić i nie nadmuchiwać kolejnego balonu medialnego, bo z tego może wyniknąć tylko dodatkowe rozczarowanie oraz frustracja zagorzałych fanów. Niestety Lionhead jest znany z tego, że lubi zapowiadać 'złote góry', a finalnie dostajemy coś dość błahego.

Tak się stało i tym razem gdy studio rozpuściło informacje, że dziś ujawniona zostanie wiadomość, która dosłownie zmiecie nas z naszych foteli. Czyżby była to wieść na temat tajemniczego projektu, nad którym obecnie pracuje Lionhead ? A może informacja o pracach nad konwersją Fable 2 na komputery osobiste ? Nic z tych rzeczy, może kiedyś. Ową szumną wiadomością okazało się ustalenie daty premiery drugiego dodatku do Fable 2, niosącego tytuł "See the Future". Oczywiście nie można odmówić znaczenia tej informacji, gdyż jest niewątpliwie ważna i interesująca, ale... no właśnie – apetyty były zdecydowania większe, stąd prócz radości, przynosi ona nutkę zawodu.

Fable 2

Drugi dodatek do Fable II w drodze

Dodał: , · Komentarzy: 0

Na oficjalnym blogu studia Lionhead pojawił się nowy wpis informujący, że powstaje druge DLC dla tej baśniowej gry. Pierwsze bardziej rzetelne informacje na temat tego dodatku mają się pojawić w ciągu najbliższych tygodni.

Podano również, że do tej pory Fable II sprzedał się w ilości 2,6 miliona egzemplarzy. Ujawniono też dane związane z achievementami. Łącznie gracze zebrali ich już ponad 66 milionów! Najcześciej zdobywanym osiągnięciem jest The Whippersnapper (zbierz pięć sztuk złota w dzieciństwie bohatera), a najtrudniejszym The Dollcatcher (zbierz wszystkie lalki bohaterów).

Fable 2

Mapa Albionu

Dodał: , · Komentarzy: 0

Firma Lionhead Studios umieściła na swojej stronie mapę Albionu. Jakość jest bardzo wysoka (4000x4000), więc bez problemu można mapkę wydrukować i umieścić na ścianie. Paczka waży około 40 MB -> KLIK.

Fable 2

Fable II jednak nie powstaje na PC

Dodał: , · Komentarzy: 1

Wczorajszego dnia informowaliśmy o anonimowej wypowiedzi przedstawicieli studia Lionhead, która zapewniała, że Fable II na PC jest nieodległą kwestią.

Kolejny dzień przynosi kolejne informacje, tym razem nie tak wesołe. Na oficjalnym forum studia Lionhead pojawiła się następująca wypowiedź: "Nie pracujemy nad Fable II na PC. Jeśli sytuacja ulegnie zmianie, damy Wam znać za pośrednictwem naszych stron."

Fable 2

Fable II na PC niemal oficjalnie

Dodał: , · Komentarzy: 0

Już w październiku ubiegłego roku sieć zalała plotka o tworzeniu Fable II na komputery. Peter Molyneux nie zaprzeczył tej informacji mówiąc: "Widzicie, wysnuliście już tyle różnych domysłów, że zostawię Was z tą sprawą sam na sam. Jak sobie możecie wyobrazić, przez poruszanie takich tematów popadam w ogromne tarapaty. Muszę być niezwykle ostrożny!"

Listopad zalała kolejna informacja, jakoby PC'towy Fable II miał mieć swoją premierę już w lutym bieżącego roku. Wszystko wydawało się nierealne aż do momentu pojawienia się anonimowych wypowiedzi przedstawicieli studia Lionhead: "Fable II odniósł niesamowity sukces na Xbox'ie 360. Wersja gry dla użytkowników pecetów jest raczej nieodległą kwestią. Wypatrujcie kolejnych wieści."

Fable 2

Świeża łatka do Fable 2

Dodał: , · Komentarzy: 0

Dzisiejszego dnia Lionhead Studios udostępniło najnowszą łatkę do gry Fable 2. Ma ona naprawić najistotniejsze błędy tuż przed pojawieniem się pierwszego dla tej serii dodatku o podtytule Knothole Island.

Głównym zadaniem łatki jest poprawienie skryptów misji, które niejednokrotnie doprowadzały graczy do białej gorączki, zacinając postać bez możliwości wznowienia rozgrywki.

Ponadto przedstawiciele twierdzą, iż znacznej poprawie ulegną wykryte w silniku gry błędy, które sprawiają, że aplikacja staje się czasem niestabilna.

Fable 2

Dodatkowa wyspa w Fable 2 już jutro

Dodał: , · Komentarzy: 0

Lionhead potwierdziło, że już jutro wszyscy gracze Fable 2 będą mogli kupić zapowiadany od dawna dodatek, który wyceniony został na 800 punktów Microsoftu.

Umożliwi on przeżywanie nowych przygód na zupełnie nowej wyspie – Knothole Island. Prócz tego, jak wcześniej informowaliśmy, rozszerzenie udostępni nowe zadania, dodatkowe przedmioty i bronie oraz specjalne sklepy. Będzie można w nich nabyć unikalne produkty – napój utraty wagi, królewskie buty czy rękawice zabójcy to tyko nieliczne przykłady.

Lionhead wraz z dodatkiem udostępni także poprawkę, która zlikwiduje część odkrytych niedawno błędów.

Fable 2

Lionhead Studios poinformowało, iż w najbliższy wtorek posiadaczom konsolowej wersji Fable II dane będzie zagrać w dodatek do tej ciekawej produkcji. Nosić on będzie nazwę Knothole Island. W ramach akcji promocyjnej pojawi się także aktualizacja gry oraz premiera tematu graficznego, który upiększy interfejs New Xbox Experience.

Dodatek wprowadza tytułową wyspę, Knothore, która niegdyś kwitła, lecz padła ofiarami siarczystych mrozów. Nowe zadania, nowe niezależne postacie czy też nowe bronie do zdobycia to tylko niektóre z nowości. 13 stycznia dojdzie także do darmowej aktualizacji do Fable II, która naprawi błędy i doda kilka przedmiotów do podstawowej wersji kampanii.

Fable 2

Fable II przyjacielem zwierząt

Dodał: , · Komentarzy: 0

Fable II zostało uznane przez organizację Ludzie na rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt (People for the Ethical Treatment of Animals – PETA) za grę najbardziej przyjazną zwierzętom.

Jeden z przedstawicieli organizacji powiedział: „W tym wirtualnym pojedynku dobra ze złem postacie spożywające tofu są równie silne, co ich odpowiedniki żyjące na mięsie. Są też zdrowsze i atrakcyjniejsze.”. Wspólnie z innymi zauważył, że bohaterowie jedząc rośliny zdobywają punkty czystości. Gdy żywią się mięsem, stają się grubi i źli.

„Zabawna i innowacyjna gra, która jest przy okazji efektywnym narzędziem do pokazywania korzyści płynących z diety wegetariańskiej.” – podsumowali Fable II ludzie z PETA.

Wczytywanie...