Trollshaws

4 minuty czytania

Historia

Na wschód od rzeki Hoarwell kraina staje się nieprzyjazna, głównie przez porośnięte bezładnym lasem wzgórza, noszące wspólną nazwę Siedzib Trolli (Trollshaws), informującą od razu, jakie niebezpieczeństwa czyhają tam na podróżników. W krainie tej rozpoczyna się pasmo Gór Mglistych (Misty Mountains), w ruinach czają się niebezpieczeństwa, a w wąwozach drogę gubią nawet Strażnicy (Rangers). Lecz nie wszystko jest tu niebezpieczne. Nad brzegami Brodu na Bruinen (Ford of Bruinen), w dolinie Rivendell, stoi dom Elronda, elfa pamiętającego zamierzchłe czasy. Jest to również miejsce, z którego wyruszały wielkie wyprawy zmieniające świat.

trollshaws, siedziby trolli, lokacje

Obszar ten zapewnia ponad 75 zadań dla graczy na poziomach 30-50, włączając w to pojawienie się jednej z najbardziej znanych postaci świata Tolkiena!

Miejsca

Kamienne Trolle Bilba (Bilbo's Stone Trolls)

Przygody Bilbo Bagginsa spisane w "Hobbicie" niemalże nie skończyły się w Siedzibach Trolli, kiedy on i jego kompani wpadli w ręce trzech z nich: Berta, Toma i Williama. Dzięki interwencji Gandalfa udało im się uniknąć bycia zjedzonymi. Czarodziej doprowadził do kłótni między trollami o to, jak najlepiej przyprawić hobbita oraz krasnoludy. Bestie sprzeczały się tak długo, aż nadszedł świt, który zmienił je w kamień. Stoją tam one po dziś dzień.

trollshaws, siedziby trolli, lokacje

Teraz, będąc w Siedzibach Trolli, po wyjściu z Lone-lands, podróżnicy mogą zobaczyć te trzy statuy niedaleko Wielkiego Gościńca Wschodniego (Great East Road). Wciąż wyglądają jak żywe, mimo że minęło już ponad siedemdziesiąt lat od zdarzenia z czarodziejem. Podróżnicy powinni wiedzieć również, że w tej krainie żyją także dużo większe i straszniejsze trolle, które nie lękają się promieni słonecznych. Tak więc, mimo iż obserwowanie zmienionych w kamień trolli może dostarczyć chwilowej rozrywki, należy mieć się na baczności, bo spotkanie z żywym osobnikiem zapewne skończy się nieszczęśliwie.

Echad Candelleth

Kilka miesięcy po tym, jak Obieżyświat (Strider) przyprowadził czterech hobbitów do Rivendell, Elrond rozesłał naprzód elfich zwiadowców i Strażników, aby przeszukali krainę w poszukiwaniu sług przeciwnika. Candelleth – jedna ze zwiadowczyń – założyła punkt obserwacyjny w Tâl Bruinen na południowym krańcu Siedzib Trolli.

trollshaws, siedziby trolli, lokacje

W punkcie tym, zwanym Echad Candelleth, wiele zwiadowczych drużyn uzupełnia swoje zapasy i regeneruje siły przed dalszymi podróżami. Czasem przybywają tam myśliwi z Bree i wiosek leżących u podnóży Gór Mglistych. Ostatnio jest to schronienie dla myśliwych wystraszonych przez dziwne stworzenie włóczące się po lasach Tâl Bruinen.

Echad Candelleth to kolejna lokacja stworzona przez Turbine w regionie właściwie nieopisanym przez Tolkiena. Wytrawni tropiciele z pewnością odkryją znajome, choć niezbyt gościnne stworzenia lub rzeczy w Tâl Bruinen.

Bród na Bruinen

Podróżnicy zmierzający w kierunku Gór Mglistych, pozostawiając za sobą Lone-lands oraz zdradzieckie wzgórza Siedzib Trolli, zauważą, że powietrze wypełnia wściekły ryk rzeki Bruinen. Jej bród to miejsce, gdzie Wielki Gościniec Wschodni przecina wielką rzekę – tam, gdzie osiąga dolinę Rivendell, bystre wody można łatwo przekroczyć, przechodząc tuż obok malowniczych wodospadów. Wielu podróżników opowiada historie o wielkiej mocy bijącej od rzeki – o mocy chroniącej, leżącą tuż za brodem, ukrytą dolinę elfów.

trollshaws, siedziby trolli, lokacje

Podejście do Rivendell może być potencjalnie niebezpieczne, lecz przyjaciele elfów zostaną wpuszczeni i z pewnością odczują spokój ducha. Bród na Bruinen jest doskonale znany czytelnikom Władcy Pierścieni jako lokacja, przez którą Frodo został przeniesiony do domu Elronda. Wiadomo również, że elfy Śródziemia, a szczególnie te mieszkające w Rivendell, są niebywale zawzięte, jeśli chodzi o ochronę swoich domostw przed sługami ciemności. Podróżnicy powinni pokazać, że są przyjaźnie nastawieni zaraz po usłyszeniu szumu Bruinen, gdyż strażnicy Rivendell rzadko się pokazują, a jeśli kogoś uznają za wrogo nastawionego – strzelają z ukrycia.

Ostatni Przyjazny Dom (The Last Homely House)

W dolinie Rivendell, niedaleko zachodnich stoków Gór Mglistych, stoi legendarny dom Elronda, gdzie wychowały się całe pokolenia szlachetnych elfów i który był schronieniem dla wielu strudzonych podróżników w tych ciemnych czasach. Często nazywa się go "Ostatnim Przyjaznym Domem". To piękne mieszkanie elfów było spokojnym i dobrze chronionym miejscem tak długo, jak tylko sięga ludzka pamięć. W rzeczywistości, Rivendell było domem Elronda i jego ludzi na długo przed początkiem Trzeciej Ery (Third Age), już ponad trzy tysiące lat temu. Sam budynek wydaje się być niezwykle rozległy – posiada niezliczoną ilość pokoi, bibliotek, ogrodów i innych interesujących miejsc. Najważniejszym miejscem w tym domu jest Sala Kominkowa (Hall of Fire), duży pokój, nazwany tak z powodu wielkiego ogniska płonącego nieprzerwanie w samym jego środku. Jest to miejsce, gdzie każdy może usiąść i oddać się rozmyślaniom, ale także miejscem, w którym zbierają się wszyscy, gdy nadejdzie czas na śpiewanie pieśni czy opowiadanie historii. Mówi się, że stary Bilbo Baggins jest jednym z rezydentów, który spędza całe dnie przy ognisku pisząc książkę, a prawdę powiedziawszy, więcej z tego czasu przesypia.

trollshaws, siedziby trolli, lokacje

To właśnie tu – w domu Elronda – została uformowana Drużyna Pierścienia, która wyruszy zniszczyć Jedyny Pierścień w ogniu Góry Przeznaczenia (Mount Doom). Elrond, jako mądry doradca i pan Rivendell, pozostanie w swoim domu, aby wspomagać podróżników z dalekich krain. Każdy z nich kiedy znajdzie się w Rivendell, powinien spędzić tam możliwie dużo czasu, aby zwiedzić dokładnie dom, gdyż można tam spotkać bardzo wiele słynnych osobistości przebywających pod opieką Elronda. Można się tu sporo dowiedzieć – zarówno od nich, jak i poprzez spędzanie czasu w olbrzymiej bibliotece czy przez oglądanie wystawionych w wielu miejscach skarbów.

Wygląd Rivendell i otaczającej je doliny w LotRO był inspirowany rysunkami samego profesora Tolkiena. Rivendell, jako dom elfów – najstarszej rasy Śródziemia – jest miejscem o szczególnym znaczeniu, więc twórcy otoczyli je szczególną troską i wyjątkową dbałością o detale. W całym domu znajduje się wiele miejsc stworzonych do interakcji z innymi graczami oraz do dzielenia się wiedzą zdobytą w czasie podróży. W książkach zaś można znaleźć mnóstwo wiedzy dotyczącej historii Śródziemia. Jest to również centrum wielu zdarzeń w grze i z pewnością będzie celem podróży wielu czytelników twórczości Tolkiena.

Źródło: lotro.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...