droga_miecza
Game Exe

Podsumowanie ankiety

Dodał: , · Komentarzy: 0
cyberpunk 2077

Nie da się w ostatnim czasie uniknąć tematu najnowszej gry od CD Projekt RED. Twórcy nowych przygód Geralta postanowili opuścić Królestwa Północy i udać się spory kawał czasu do przodu, jednocześnie otwierając nowe szlaki i zamykając te wcześniej przetarte. Dziś, prawie trzy miesiące po premierze, wreszcie można jednoznacznie odnieść się do oczekiwań względem losów wykreowanego przez nas V w "Cyberpunk 2077". Właśnie o te oczekiwania pytaliśmy w naszej ostatniej ankiecie. Dziś pora przyjrzeć się wynikom.

Game Exe

Mały pakiet noworoczny

Dodał: , · Komentarzy: 1

I tak ponownie nadszedł Nowy Rok. Czas postanowień, decyzji i podsumowań. Choć rocznik 2020 zakończył się najróżniejszymi rozczarowaniami, za których większość odpowiada koronawirus, wciąż pozostaje nam nadzieja, że następny będzie lepszy.

the legend of heroes: trails in the sky

Z mojej strony proponuje rozważenie serii japońskich RPG-ów spod sztandaru "The Legend of Heroes", a konkretnie trzech pierwszych części wchodzących w skład trylogii/arki Liberl:

Miłej lektury i Wesołego Nowego Roku! Mam nadzieję, że nas wszystkich czeka jeszcze wiele spotkań w tej czy innej formie.

Game Exe

Podsumowanie ankiety

Dodał: , · Komentarzy: 0

Miejmy nadzieję, że ostatni spóźnialscy zdążyli oddać głos w naszej ankiecie. Przypominamy, że pytaliśmy o najlepszego Jokera z filmów o tym szalonym przeciwniku Batmana. Prawie dwa tysiące głosów to dużo, jednak blisko połowa z nich została oddana na jednego aktora, przesądzając tym samym o jego zwycięstwie.

joker,ankieta,podsumowanie ankiety

Pytaliśmy o pełnometrażowe filmy, do finałowej rundy kwalifikując czterech czterech dżentelmenów. Obok nazwisk podaliśmy również tytuły produkcji, w której się pojawili, by dodatkowo ułatwić wam wybór. Jak już wspomniałem we wstępie, przy blisko dwóch tysiącach głosów zwycięzca zgarnął prawie połowę z nich, skutecznie deklasując rywali. Kto będzie śmiał się jako ostatni?

Game Exe

Wyniki konkursów

Dodał: , · Komentarzy: 0

Kto wygrał, komu się nie udało i będziemy życzyli szczęścia kolejnym razem? Przekonajmy się, bo nie ma co owijać w bawełnę!

kulawy szermierzostatni

Konkurs z "Kulawym Szermierzem":

  • Monika Ch. z Raciąża
  • Małgorzata B. z Jejkowic

Konkurs z "Ostatnim":

  • Adam G. ze Rzgowa koło Łodzi
  • Agata Cz. z Pielgrzymki
  • Agnieszka W. z Redy
  • Krzysztof K. z Rumii

Zwycięzcom gratulujemy, reszcie życzymy powodzenia kolejnym razem. Paczki z nagrodami zostały wysłane dzisiaj, więc sympatyczny pan listonosz powinien pojawić się w waszych domach już na dniach.

Game Exe

Kto wygrał, komu się nie udało i będziemy życzyli szczęścia kolejnym razem? Przekonajmy się, bo nie ma co owijać w bawełnę!

igrzyska śmierci

Książki trafią do następujących czytelników:

  • Michał M. z Trzcianki
  • Patrycja F. z Biadek
  • Joanna S. z Darłowa
  • Konrad Cz. z Przeworska

Zwycięzcom oczywiście gratulujemy. Wszystkim innym przypominamy o dwóch innych naszych konkursach, w których można wygrać dwie inne interesujące pozycje do swojej prywatnej biblioteczki – "Kulawego Szermierza" i "Ostatniego". Więcej szczegółów znajdziecie, jak zwykle, pod tym adresem.

Game Exe

Dwa nowe konkursy na GameExe!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Choć pandemia wydaje się rozluźniać swój potężny uścisk i z tygodnia na tydzień jesteśmy świadkami luzowania restrykcji związanych z kryzysem, to powrót do normalności trochę zajmie. Restauracje i puby nadal mają swoje ograniczenia, zgromadzenia większe niż kilka osób też są niezbyt mile widziane, a na dodatek aura za oknem jak na złość przywodzi na myśl wczesną jesień. Szczególnie wieczory, które są dość chłodne i warto je spędzić przy ciepłym kubku herbaty, a także z książką w ręku. Zresztą noc z literaturą to zawsze przemiła perspektywa – niezależna od epidemii, pogody tudzież innych zmiennych.

kulawy szermierzostatni

...i tu znowu wkraczamy my, razem z naszymi partnerami. Przygotowaliśmy dwa przyjemne konkursy, w których można wygrać wielce interesujące pozycje. Wydawnictwo Initium proponuje świeżutki polski debiut literacki osadzony w przygodowo-awanturniczych klimatach – "Kulawy Szermierz". Z kolei Fabryka Słów serwuje nam "Ostatniego", czyli... ostatni tom znanej i lubianej trylogii "Nadzoru".

To, co? Powodzenia!

Game Exe

Aktualizacja działów na Game Exe

Dodał: , · Komentarzy: 0

Miło mi poinformować, że nasze zasoby powiększyły się o kolejne trzy interesujące teksty. Mikeal kontynuuje rozwój działu o postapokaliptycznym "UnderRail" i przygotował kompleksową listę atutów, które może uzyskać nasza postać. Z kolei Courun przybliża nam postać Perseusza, jednego z bohaterów "Rise of the Argonauts". Miłego!

underrail
Game Exe

Aktualizacja działów na Game Exe

Dodał: , · Komentarzy: 1

Miło mi poinformować, że nasze zasoby powiększyły się o kolejne trzy interesujące teksty. Courun tym razem przybliża nam sylwetkę ojca jednego z ikonicznych bohaterów świata Dungeons & Dragons i zdecydowanie najpopularniejszego mrocznego elfa w historii – Zaknafeina Do'Urdena. Natomiast Mikeal dalej rozwija dział o postapokaliptycznym "UnderRail", opisując nam atrybuty oraz umiejętności naszej postaci. Miłego!

zaknafein
Zaknafein Do'Urden autorstwa Sodeni, zródło: DeviantArt
Game Exe

Aktualizacja działów na Game Exe

Dodał: , · Komentarzy: 0

Miło mi poinformować, że nasze zasoby powiększyły się o trzy interesujące teksty. Courun kontynuuje swój cykl o Mrocznych Elfach i nakreślił historię K'yorl Odran, czyli drowki, która nie cofnie się przed niczym, aby sięgnąć po władzę. Mikeal postanowił przybliżyć nam niuanse Mocy Psionicznych w "UnderRail", natomiast Ravn podzielił się z nami swym autorskim opowiadaniem. Miłego czytania, więcej niebawem!

kyorl odran,dom oblodra
Game Exe

Pandemia na pandemię? #1

Dodał: , · Komentarzy: 0
zagrożenie biologiczne,pandemia

Coś trzeba robić przez najbliższe dwa tygodnie, szczególnie wtedy, gdy młodzi nudzą się w domu. Dobra planszówka nie jest zła. Szczególnie kooperacyjna, bo wyraźnie brakuje nam umiejętności współdziałania. Dobra okazja do rodzinnej integracji. Czy wybór „Pandemii” złagodzi strach czy podsyci lęki? Chyba nie ma uniwersalnej odpowiedzi, wszystko zależy od wieku i wrodzonych predyspozycji. Czy znaczenie będzie miał wynik gry? Trzeba zagrać, by się dowiedzieć. Gracze powinni mieć dodatkową motywację.

Skąd pomysł? Zapamiętałem entuzjastyczną recenzję Tamc.a. Jest okazja by ją przypomnieć. Podobno sprawny recykling jest warunkiem przetrwania naszej planety. Czy ten (re)cykl będzie kontynuowany? Zasoby GE są bogate, ale uzależniam to od reakcji czytelników. Wcale nie muszą czekać na mnie, mogą poszperać sami. Albo sięgnąć pamięcią do przeszłości. Młynek i warcaby też polecam.

Sprawdziłem na stronie Rebela, gra jest dostępna w polskiej edycji. To dla początkujących. Weterani mogą zagrać w „Pandemic Legacy”. Są dwa sezony, a w każdym dwie różnokolorowe edycje. Wątpię by dwa tygodnie starczyły, ale wątpię też, by na dwóch tygodniach się skończyło. W rozszerzeniu recenzja „Pandemic Legacy” autorstwa Tamc.a. O podstawowej wersji też trochę jest.

Przeczytaj recenzję: Pandemic Legacy

Wczytywanie...