Game Exe

Podsumowanie ankiety

Dodał: , · Komentarzy: 2
loch

Pytanie, kim grać w cRPG-ach, stanowi odwieczny problem większości graczy. Stawiać na siłę czy magię? Broń biała czy dystansowa? Elf czy krasnolud? Wychodzę na dwór czy na pole? Każdy z nas ma jednak jakieś preferencje i to właśnie o nich chcieliśmy trochę się dowiedzieć. Wyniki ankiety "Jaką postacią byłbyś, gdybyś uczestniczył w wyprawie do lochu?" są naprawdę wyrównane.

Game Exe

Prima Aprilis

Dodał: , · Komentarzy: 0
żart

Rzecz jasna nadal będziemy zajmować się fantastycznymi klimatami – grami cRPG wraz z hybrydami, książkami, filmami i komiksami z nimi związanymi. Za mocno je kochamy, choć wszyscy bogowie nam świadkami, że faktycznie niejednokrotnie nas irytuje to, co się odwala w branży. Postanowiliśmy podejść do tego dnia kreatywnie, zamiast na siłę wymyślać "fake newsy" lub kopiować pomysły od konkurencji. Wyszło z zyskiem dla nas, mamy także nadzieję, że i dla was.

Wracamy na stare śmiecie, choć apel o to, abyście zostali z nami pozostaje w mocy. Wasza aktywność, komentarze, a także nieustająca obecność są dla nas najlepszym motywatorem i paliwem do pracy.

Game Exe

Umarło Game Exe. Niech żyje History Exe!

Dodał: , · Komentarzy: 5
history exe

BASTA!

Gromko krzyknęliśmy na jednym z naszych spotkań redakcyjnych. No bo wiecie, w życiu każdego przychodzi taka chwila, że ma się tego wszystkiego po prostu dość. Ostatecznie przekroczy się tę cienką granicę akceptacji, a kielich goryczy zostaje bezpardonowo przelany. Nie oszukujmy się. W klimatach fantastycznych od wielu lat dzieje się źle, a wszystko wskazuje na to, że będzie jeszcze gorzej.

Niespełnione oczekiwania? Mamy tego na pęczki. Żenujący spadek formy naszych idoli z lat młodzieńczych? Oho, nawet nie zaczynajmy tego tematu, bo wyjdzie prawdziwy elaborat. Kopiowanie dawnych konceptów i rażący brak kreatywności wśród nowych autorów? Pewnie, że TAK. Kino? Upadło, nic tylko wodotryski i efekty specjalne. Seriale? Pisane pod tezę, a nie żeby bawić i uczyć. Książki? Zieeeeew… Gry? Hahah… Już mam po dziurki w nosie pisanie o zapowiedziach zapowiedzi zapowiedzi.

Dlatego po długich konsultacjach doszliśmy do wniosku, że raz na zawsze porzucamy klimaty fantastyczne i obieramy swój kurs na historię. Dlaczego? Bo to intrygujące. Ekscytujące. Kształcące. W końcu nie od dziś wiadomo, że z historia jest filozofią uczącą przez przykłady, a życie pisze najlepsze scenariusze. Poza tym... HISTORY EXE, brzmi dumnie, nie sądzicie?

Game Exe

Podsumowanie ankiety

Dodał: , · Komentarzy: 0
cyberpunk 2077

Nie da się w ostatnim czasie uniknąć tematu najnowszej gry od CD Projekt RED. Twórcy nowych przygód Geralta postanowili opuścić Królestwa Północy i udać się spory kawał czasu do przodu, jednocześnie otwierając nowe szlaki i zamykając te wcześniej przetarte. Dziś, prawie trzy miesiące po premierze, wreszcie można jednoznacznie odnieść się do oczekiwań względem losów wykreowanego przez nas V w "Cyberpunk 2077". Właśnie o te oczekiwania pytaliśmy w naszej ostatniej ankiecie. Dziś pora przyjrzeć się wynikom.

Game Exe

Mały pakiet noworoczny

Dodał: , · Komentarzy: 1

I tak ponownie nadszedł Nowy Rok. Czas postanowień, decyzji i podsumowań. Choć rocznik 2020 zakończył się najróżniejszymi rozczarowaniami, za których większość odpowiada koronawirus, wciąż pozostaje nam nadzieja, że następny będzie lepszy.

the legend of heroes: trails in the sky

Z mojej strony proponuje rozważenie serii japońskich RPG-ów spod sztandaru "The Legend of Heroes", a konkretnie trzech pierwszych części wchodzących w skład trylogii/arki Liberl:

Miłej lektury i Wesołego Nowego Roku! Mam nadzieję, że nas wszystkich czeka jeszcze wiele spotkań w tej czy innej formie.

Game Exe

Podsumowanie ankiety

Dodał: , · Komentarzy: 0

Miejmy nadzieję, że ostatni spóźnialscy zdążyli oddać głos w naszej ankiecie. Przypominamy, że pytaliśmy o najlepszego Jokera z filmów o tym szalonym przeciwniku Batmana. Prawie dwa tysiące głosów to dużo, jednak blisko połowa z nich została oddana na jednego aktora, przesądzając tym samym o jego zwycięstwie.

joker,ankieta,podsumowanie ankiety

Pytaliśmy o pełnometrażowe filmy, do finałowej rundy kwalifikując czterech czterech dżentelmenów. Obok nazwisk podaliśmy również tytuły produkcji, w której się pojawili, by dodatkowo ułatwić wam wybór. Jak już wspomniałem we wstępie, przy blisko dwóch tysiącach głosów zwycięzca zgarnął prawie połowę z nich, skutecznie deklasując rywali. Kto będzie śmiał się jako ostatni?

Game Exe

Wyniki konkursów

Dodał: , · Komentarzy: 0

Kto wygrał, komu się nie udało i będziemy życzyli szczęścia kolejnym razem? Przekonajmy się, bo nie ma co owijać w bawełnę!

kulawy szermierzostatni

Konkurs z "Kulawym Szermierzem":

  • Monika Ch. z Raciąża
  • Małgorzata B. z Jejkowic

Konkurs z "Ostatnim":

  • Adam G. ze Rzgowa koło Łodzi
  • Agata Cz. z Pielgrzymki
  • Agnieszka W. z Redy
  • Krzysztof K. z Rumii

Zwycięzcom gratulujemy, reszcie życzymy powodzenia kolejnym razem. Paczki z nagrodami zostały wysłane dzisiaj, więc sympatyczny pan listonosz powinien pojawić się w waszych domach już na dniach.

Game Exe

Kto wygrał, komu się nie udało i będziemy życzyli szczęścia kolejnym razem? Przekonajmy się, bo nie ma co owijać w bawełnę!

igrzyska śmierci

Książki trafią do następujących czytelników:

  • Michał M. z Trzcianki
  • Patrycja F. z Biadek
  • Joanna S. z Darłowa
  • Konrad Cz. z Przeworska

Zwycięzcom oczywiście gratulujemy. Wszystkim innym przypominamy o dwóch innych naszych konkursach, w których można wygrać dwie inne interesujące pozycje do swojej prywatnej biblioteczki – "Kulawego Szermierza" i "Ostatniego". Więcej szczegółów znajdziecie, jak zwykle, pod tym adresem.

Game Exe

Dwa nowe konkursy na GameExe!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Choć pandemia wydaje się rozluźniać swój potężny uścisk i z tygodnia na tydzień jesteśmy świadkami luzowania restrykcji związanych z kryzysem, to powrót do normalności trochę zajmie. Restauracje i puby nadal mają swoje ograniczenia, zgromadzenia większe niż kilka osób też są niezbyt mile widziane, a na dodatek aura za oknem jak na złość przywodzi na myśl wczesną jesień. Szczególnie wieczory, które są dość chłodne i warto je spędzić przy ciepłym kubku herbaty, a także z książką w ręku. Zresztą noc z literaturą to zawsze przemiła perspektywa – niezależna od epidemii, pogody tudzież innych zmiennych.

kulawy szermierzostatni

...i tu znowu wkraczamy my, razem z naszymi partnerami. Przygotowaliśmy dwa przyjemne konkursy, w których można wygrać wielce interesujące pozycje. Wydawnictwo Initium proponuje świeżutki polski debiut literacki osadzony w przygodowo-awanturniczych klimatach – "Kulawy Szermierz". Z kolei Fabryka Słów serwuje nam "Ostatniego", czyli... ostatni tom znanej i lubianej trylogii "Nadzoru".

To, co? Powodzenia!

Game Exe

Aktualizacja działów na Game Exe

Dodał: , · Komentarzy: 0

Miło mi poinformować, że nasze zasoby powiększyły się o kolejne trzy interesujące teksty. Mikeal kontynuuje rozwój działu o postapokaliptycznym "UnderRail" i przygotował kompleksową listę atutów, które może uzyskać nasza postać. Z kolei Courun przybliża nam postać Perseusza, jednego z bohaterów "Rise of the Argonauts". Miłego!

underrail
Wczytywanie...