Romanse

6 minut czytania

Podobnie jak w poprzednich odsłonach, także i w "Mass Effect 3" Shepard może kontynuować stary lub nawiązać całkiem nowy romans. Nie samą walką o przetrwanie człowiek żyje, dlatego artykuł ten przedstawia wszystkich dostępnych kandydatów i kandydatki. Ostrzegamy – w tekście pojawiają się spoilery.

Romanse dla komandora Sheparda:

Romanse dla pani komandor Shepard:

Romanse niezależne od płci:

Romanse bez możliwości kontynuacji:

Romanse dla komandora Sheparda

Miranda Lawson

miranda

Romans jest dostępny tylko jako kontynuacja romansu z ME2, a więc postać ta nadal musi znajdować się wśród żywych członków załogi. Nie można go rozpocząć w ME3.

Po misji na Palavenie oraz Akademii Grissoma lub na powierzchni Sur'Kesh, Miranda prosi o spotkanie. Udajemy się do Doku D24. Podczas tego spotkania Shepard może wyznać swoją miłość. Następnie otrzymamy od niej zaproszenie do prywatnego apartamentu. Podczas tego spotkania wyzna swoje grzechy – w trakcie "Projektu Łazarz" chciała zaimplementować chip kontrolujący komandora, na co nie zgodził się Człowiek Iluzja. Przeprosi nas za to. Jeśli ją pocieszymy, Shepard i Miranda spędzą ze sobą trochę czasu sam na sam (co odblokowuje osiągnięcie “Romantyk”).

Następnie, po starciu z Kai Lengiem na Cytadeli i otrzymaniu akt o nim od Andersona, należy ją ostrzec przed zabójcą. Jeśli tego nie zrobimy, to Miranda zginie później na Horyzoncie podczas próby ratowania siostry. Także i my powinniśmy się tam udać, aby ocalić Orianę. Podczas ostatniej misji na Ziemi możemy porozmawiać z nią przez vidcom.

Jack

jack

Romans jest dostępny tylko jako kontynuacja romansu z ME2. Nie można go rozpocząć w ME3.

Jack spotykamy w Akademii Grissoma, gdzie szkoli młodych biotyków. Na dobry początek Shepard oberwie od niej w twarz za zostawienie jej, by następnie zostać pocałowanym. W toku rozmowy należy ją przeprosić. Po ewakuacji, udzieleniu jej uczniom autoryzacji oraz ataku Cerberusa na Cytadelę, Jack pojawi się w Czyśccu. Można tam odnowić znajomość i potańczyć (zdobywamy osiągnięcie “Romantyk”). Później, na Ziemi, można z nią porozmawiać przez vidcom.

Steve Cortez

cortez

Podczas jednej z rozmów, Steve będzie opłakiwał Roberta, swojego męża, którego porwali Zbieracze. Należy go pocieszyć. Przy kolejnej rozmowie trzeba go nakłonić do zejścia na Cytadelę. Spotkamy go wtedy przy Ścianie Pamięci, gdzie ponownie należy go pocieszyć. W późniejszym etapie gry Steve pojawi się w barze Czyściec. W toku rozmowy należy wybierać opcje idealisty. Cortez zaprosi nas do tańca, podczas którego należy go pocałować. Przed atakiem na bazę Cerberusa Steve odwiedzi Sheparda i będą mogli spędzić razem czas. Na Ziemi można porozmawiać z pilotem przez vidcom.

Ashley Williams

ashley

Jeśli pozostawaliśmy jej wierni od czasów pierwszej części gry, to podczas misji na Marsie możemy ją zapewnić, że wciąż darzymy ją uczuciem, jednak Williams wciąż będzie względem nas podejrzliwa – w końcu pracowaliśmy dla Cerberusa. Po przygodzie na Czerwonej Planecie, Ashley znajdzie się w Szpitalu Huerta Memorial, gdzie powinniśmy się udać od razu po przybyciu na Cytadelę. Jeśli mieliśmy z nią romans w ME1 i zdradziliśmy ją w ME2, będzie zazdrosna. Wierność popłaca, dzięki czemu rozmowy będą bardzo serdeczne. W tym drugim wypadku należy być miłym i kupić jej zbiór wierszy Alfreda Tennysona w szpitalnym sklepiku z prezentami.

Nasza opinia odnośnie wyboru Ashley na Widmo nie ma wpływu na romans. Trzeba jednak pamiętać, by w trakcie ataku Cerberusa na Cytadelę wybrać opcję idealisty i nie zastrzelić potencjalnej ukochanej. Gdy Ashley dołączy do nas na "Normandii", w pewnym momencie dostaniemy od niej maila. Poprosi nas o pomoc przy pocieszaniu swojej siostry, Sary, która straciła męża. W trakcie tego wydarzenia należy wybierać opcje idealisty w rozmowie. Później dostaniemy od niej mailowe zaproszenie na spotkanie na Cytadeli. W jego trakcie Ashley przeprosi Sheparda za swoje zachowanie na Horyzoncie i poruszy kwestię ich związku. Wybór w rozmowie jest oczywisty.

Przed atakiem na bazę Cerberusa, Ashley odwiedzi Sheparda i będą mogli spędzić ze sobą trochę czasu. Na Ziemi, przed atakiem, można odbyć z nią ostatnią rozmowę.

Tali’Zorah

tali

Romans jest dostępny tylko jako kontynuacja romansu z ME2. Nie można go rozpocząć w ME3.

Spotkamy ją przy okazji misji Priorytet: Mgławica Perseusza. Gdy wspomnimy o związku, poprosi o prywatne spotkanie w kabinie komandora. Podczas niego możemy skończyć lub przedłużyć związek. Przed walką ze Żniwiarzem na Rannoch, Tali wyzna Shepardowi swoją miłość. Po odbiciu planety wspomni o małym prezencie (zdjęciu), który zostawiła w kabinie. Przed atakiem na bazę Cerberusa, Tali odwiedzi komandora w kabinie i spędzą razem noc. Na Ziemi będzie można z nią porozmawiać w bazie.

Jeśli Shepard nie jest związany z Tali ani z Garrusem, to dwójka ta zacznie ze sobą romansować, o czym przekonamy się odwiedzając turianina.

Romanse dla pani komandor Shepard

Samantha Traynor

samantha

Romans zaczyna się od maila z propozycją wspólnej gry w szachy. Od tego momentu możemy zaprosić Samanthę do swojej kwatery. Będzie nią zachwycona, w szczególności prysznicem. Należy zaproponować jej skorzystanie z niego, a następnie dołączyć do niej, gdy nadarzy się okazja. Jeśli Shepard romansuje już z inną postacią, Samantha nie skorzysta z prysznica. Później w toku gry Traynor zażartuje, że chce domu z białym płotem i gromadki dzieci. Gdy Shepard się zgodzi, okaże się, że nie żartowała. Przed atakiem na bazę Cerberusa, obie panie mogą spędzić ze sobą czas w kwaterze kapitana.

Garrus Vakarian

garrus

Romans jest dostępny tylko jako kontynuacja romansu z ME2. Nie można go rozpocząć w ME3.

Po misji na Menae, Garrus zajmie się kalibracjami głównej baterii na "Normandii". Gdy Shepard złoży mu wizytę, turianin spyta się o ich związek. W tym momencie można go zakończyć lub kontynuować. Później Shepard dostanie zaproszenie na Cytadelę, w trakcie którego należy potwierdzić wzajemne uczucia. Przed atakiem na bazę Cerberusa, Garrus odwiedzi panią komandor i para będzie mogła spędzić ze sobą trochę czasu. Na Ziemi należy z nim porozmawiać w bazie.

Jeśli Shepard nie jest związany z Garrusem ani z Tali, to między tą dwójką wytworzy się związek.

Romanse niezależne od płci

Kaidan Alenko

kaidan

Po misji na Marsie Kaidan znajdzie się w szpitalu Huerta Memorial. Należy go odwiedzić. Jeśli Shepard była z nim w związku w ME1 i zdradziła go w ME2, Kaidan spyta się o to. Jeśli chcemy kontynuować romans, należy go przeprosić lub się usprawiedliwić. W przypadku, gdy nie romansowaliśmy z Kaidanem wcześniej, możemy się tym zająć (niezależnie od płci) i kupić mu whiskey w sklepiku z prezentami.

Po ataku Cerberusa na Cytadelę, Kaidan przyłączy się do załogi i prześle mailowo zaproszenie na spotkanie. W trakcie niego można odnowić relację lub ją rozpocząć (jeśli z nim nie romansowaliśmy). Kaidan wspomni o ich związku i wybaczy zdradę, jeśli nastąpiła. Należy wyznać mu miłość. Kaidan odwiedzi Sheparda przed atakiem na bazę Cerberusa i para spędzi ze sobą trochę czasu. Podczas odbijania Ziemi można z nim porozmawiać w bazie.

Kelly Chambers

kelly

Romans jest dostępny tylko jako kontynuacja romansu z ME2. Nie można go rozpocząć w ME3.

Kelly znajdziemy w obozie dla uchodźców na Cytadeli. W toku rozmowy należy przekonać ją do zmiany tożsamości. W innym razie nie przeżyje ataku Cerberusa na Cytadelę. Podczas następnej wizyty Kelly przeprosi nas za szpiegowanie dla Człowieka Iluzji. Należy jej wybaczyć. Po ataku, w trakcie jednej z wizyt, Kelly spyta się, czy Shepard ma kogoś. Należy powiedzieć, że ona jest tym kimś. Para spędzi ze sobą trochę czasu, po którym Kelly podaruje Shepardowi swoje zdjęcie. Podczas dalszych wizyt Kelly będzie nam miała co nieco do powiedzenia.

Liara T’Soni

liara

Niezależnie od związków w poprzednich częściach gry oraz ukończenia (lub nie) DLC "Lair of the Shadow Broker", po misji na Marsie należy regularnie odwiedzać Liarę i z nią rozmawiać. O ile Shepard nie ma romansu z inną postacią, może go nawiązać z Liarą. Najistotniejsze jest spotkanie na Cytadeli po ataku Cerberusa, w trakcie którego Liara powie o tym, że chciałaby spędzać więcej czasu z Shepardem jako przyjacielem. Należy powiedzieć, że mogą być więcej niż przyjaciółmi. Przed atakiem na bazę Cerberusa, Liara odwiedzi Sheparda w jego kwaterze. Na Ziemi można z nią porozmawiać w bazie przed ostatnią serią ataków.

Diana Allers

diana

Aby nawiązać romans, należy udać się do Doku D24 i zaprosić ją na "Normandię", gdzie grzecznie udzielamy wszystkich wywiadów. Po ostatnim z nich, dotyczącym quarian i gethów, Diana zdradzi swoje zainteresowanie Shepardem. Należy zasugerować to samo i zapewnić, że sprawa pozostanie tajemnicą. Po tym para pocałuje się.

To jedyny romans, który nie odblokowuje osiągnięcia "Romantyk".

Romanse bez możliwości kontynuacji

Thane Krios

Jeśli Shepard miała z nim romans w ME2, to spotkanie w Szpitalu Huerta Memorial może skończyć się wspólną chwilą na osobności. Przy następnym spotkaniu Thane zażyczy sobie, by kolejne wizyty skupiały się na rozmowie, a nie na bardziej wymagających aktywnościach.

Jacob Taylor

Jacoba spotkamy podczas misji na Arrae. Szybko okaże się, że romans nie może być kontynuowany, ponieważ Jacob znalazł sobie inną partnerkę. Shepard może się z tym pogodzić albo być zazdrosna, jednak niczego to nie zmieni.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...