Nemezis

1 minuta czytania

nemezis

Nemezis to doborowe oddziały snajperów Cerberusa, które noszą nazwę greckiej bogini zemsty, przeznaczenia i sprawiedliwości. W ich skład wchodzą więc wyłącznie kobiety. Lekki pancerz, z charakterystycznym hełmem, zakrywa całe ciało, włącznie z twarzą. Można domniemywać, że podobnie jak zwykli Szturmowcy, także i te jednostki zostały przez Człowieka Iluzję dodatkowo "ulepszone".

Nemezis posługuje się karabinem snajperskim M-13 Raptor. Czerwone światło celownika laserowego informuje nas o tym, że właśnie staliśmy się ich celem. Preferują walkę z odległości, często kryjąc się za przeszkodami. Znaczna zwinność sprawia, że są w stanie wykonać unik, przez co trafienie ich mocą biotyczną jest trudne, zaś na najwyższym poziomie trudności niemalże niewykonalne. Nim jednak uda nam się je zabić, trzeba pozbyć się ich tarczy, więc dobrze sprawdzają się umiejętności przede wszystkim przydatne na gethy, jak chociażby Przeciążenie. Zwykle po oddaniu jednego strzału szybko zmieniają pozycję, aby uniknąć wykrycia.

W starciu na krótki dystans są właściwie bezbronne, zaś lekki pancerz czyni z nich łatwy cel. Każda nemezis jest tego w pełni świadoma, dlatego nie posługują się pięściami, ale chcą szybko zwiększyć dystans do celu, by zza osłony użyć swojego karabinu snajperskiego. Strzał z tej broni niszczy w pełni naładowaną tarczę przeciwnika, jednak nie powoduje wtedy uszczerbku na zdrowiu.

W trybie multiplayer pojawia się wpierw sama, potem zaś w parze z duchem, dzięki czemu obie jednostki wzajemnie się uzupełniają. Najlepszą metodą na zabicie nemezis jest zaatakowanie jej tuż po tym, jak odda strzał. Stare przysłowie mówi, iż kto mieczem wojuje, od miecza ginie, tak więc można się ich pozbyć jednym strzałem ze zmodyfikowanego M-92 Czarna Wdowa. Doskonale sprawdza się także Szarża u Szturmowca.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...